Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Raczej nie

2. Na pewno nie

3. Nie

4. Raczej nie (do tej pory już ktoś wcześniej zgłosiłby podobny problem - wtedy dotyczyłby on wszystkich posiadaczy iCorda)

 

Pytania:

 

Jakiego modułu CI używasz do oglądania oferty HD Cyfry+?

Czy wybierasz te nowo wyszukane kanały? (bo Humax po ich dodaniu ręcznym nie poprawi tych starych Canal+ Film HD, Canal+ Sport HD i National Geographic HD tylko doda je jako nowe na końcu listy)

 

Problem jest w tym,że Humax iCord nie znajduje tych programow automatycznie,trzeba je wprowadzić recznie pózniej.I tak nie działają

Posiadam moduł CI Trex 4,6,i moduł oryginalny Cyfra+ (obydwa dają mi ciemny obraz)

Wszystkie inne kanały pracują znakomicie,jednak podejrzewam że w iCordzie brakuje dodatkowych ustawień.

Ustawienia :Hotbird 7A (13.0E) - 11278.36 V - Txp:4 - Beam:Europe DVB-S2 (8PSK) - 27500 2/3 - NID:318 - TID:400............. ( co to jest ?? Txp:4, NID:318 , TID:400 )

Z tymi wlasnie mam problem na iCordzie,reszta jest do ustawienia.

Dziekuje bardzo za odpowiedz,lecz jesli potrafisz mi pomóc,to nadal czekam na sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TXP to numer transpondera - wartość porządkowa totalnie zbędna, NID i TID są identyfikowane automatycznie i nie wprowadza się ich w żadnym odbiorniku cyfrowym (a przynajmniej jak żyję takiego nie widziałem).

 

Sprawdziliśmy u nas na modułach AstonCrypt v2.18 i Cyfra+ HD i obydwa działają.

 

Opiszę co my robimy kolejno:

 

Wchodzimy w Installation w wyszukiwanie ręczne. Wybieramy satelitę Hot Bird i transponder User define. Wpisujemy 11278 Vertical 27500 DVB-S2 8PSK 2/3, wyszukujemy i na końcu listy pojawiają się trzy kanały HD Cyfry. Wkładamy moduł, przełączamy i oglądamy. Tylko przy module Cyfry+ HD przez kilka sekund po przełączeniu są piksele i stop-klatki, ale po chwili się normuje. Obraz wskakuje niemal natychmiast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za wskazówki,ale doszedlem do do tego,że moduł oryginalny Cyfry+ powiniem być zaktualizowany,a aktualizacje można przeprowadzić tylko na kanale "KINO POLSKA".Niestety nikt z Cyfry+ o tym nie wiedział (paradoks).Dlatego dla wszystkich ....informacja !!! moduł CI Cyfry+ powinien mieć numer aktualizacji NR.4

Jeszcze raz dziękuje za zainteresowanie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam: zawieźć do dystrybutora sprzęt i on musi zrobić aktualizację, albo wymienić moduł. Spróbuj może jeszcze jakoś uda się dokonać aktualizacji, w co szczerze powątpiewam, ale może... Jeśli nie wyjdzie będziesz musiał się skontaktować ze sprzedawcą. Ja innego wyjścia nie widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W trakcie aktualizacji softu modułu C+ padło zasilanie, niestety nie mozna go teraz zaktualizować z menu, pozostawienie włączonego dekodera też nic nie pomogło. Znacie jakiś patent na wgranie nowego softu do tego modułu ?

 

pozdrawiam

 

Nie prościej najpierw zadzwonić do BOA przecież jeżeli były takie przypadki to najprędzej u nich otrzymasz informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Jestem trochę stremowany, bo pierwszy raz uczestniczę w dyskusji na jakimkolwiek forum dyskusyjnym, więc proszę o wyrozumiałość.

 

Zbieram się do zakupu Humaxa iCord 320 GB.

 

Moje pytanie dotyczy jego możliwości opisywanych jako "multiroom" poprzez złącze Ethernetowe. Chciałbym skorzystać z waszego doświadczenia i niemałej znajomości tego sprzętu aby uzyskać odpowiedź na następujące pytania:

 

1. Czy "multiroom" to możliwość niezależnego (z przełączaniem kanałów) oglądania programów na drugim TV (np. w drugim pokoju), czy tylko na komputerze poprzez LAN?

2. Jeśli tak (na TV), to jaki dodatkowy sprzęt byłby konieczny przy drugim odbiorniku TV (np. inny dekoder również z Ethernetem, jakaś przystawka) aby móc sterować (zmieniać kanały)?

3. Jeśli tak (na TV), to czy dotyczy to również kanałów kodowanych (np. Cyfra+ lub Polsat Cyfrowy), czy tylko kanałów FTA?

4. Jeśli nie (tylko na PC po LAN), to czy ktoś już to przetestował w praktyce (czy to działa)? Również dla kanałów dekodowanych przez karty C+ lub Polsat?

 

Jestem w stadium planowania nowych opcji po remoncie w domu. Zrezygnowałem z kablówki (wyłączą ją 20 maja) i chcę podłączyć sobie satelitę z HD, bo kupuję sobie 50" plazmę Panasonica z serii PY800 (jak tylko dotrą do Polski!). Problem powstaje z dostarczeniem jakiegokolwiek sygnału (SD) do drugiego pokoju (do mojego syna) bez ładowania pieniędzy w podwójne abonamenty. Na głównym TV chcę kupić pełny pakiet C+ oraz częściowy n (liga mistrzów), ale ten będzie miał swój własny dekoder (recorder). Układ będzie taki: talerz stacjonarny z zezem na dwóch LNB (Quad) do switcha, a z tamtąd już do sprzętu: 2 x do Humaxa iCorda HD, 2 x do n-box recordera. Jeśli Humax da mi możliwość skorzystania z jakiejś użytecznej formy "multiroom", to pewnie na tym poprzestanę, a jak nie, to pewnie polecę z dodatkowym kablem ze switcha do drugiego pokoju, gdzie będę musiał kupić dodatkowy tuner/dekoder i jakiś mini abonament dla dziecka.

 

Chętnie bym widział jakieś rady i porady od Was, bo widzę, że macie temat w tzw. "małym palcu". :smile:

 

Pozdrawiam wszystkich czytających,

Zielina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum!

 

Funkcja multiroom nie działa jeszcze na iCord-ach. Została zapowiedziana przez producenta, ale nie ma jej jeszcze zaimplementowanej w tym oprogramowaniu. Puki co, to oprogramowanie nie posiada zapowiadanych wszystkich funkcji, do tej pory nie jest uaktywniona wbudowana karta sieciowa. Także, nie znany jest termin aktualizacji softu, zawierającej uzupełnienie zapowiadanych funkcji. Puki co, były dostępne dwie aktualizacje oprogramowania od początku roku, widać że dopiero producent się rozkręca z tym dekoderem. Co do spososbu działania zapowiadanego multiroom, nie znalazłem na forum niemieckim więcej szczegółów jak to będzie rozwiązane. Ale wydaje się, że to będzie możliwe poprzez LAN na laptopie. Ponieważ dekoder obsługuje konwerter UNICABLE, może on niezależnie rejestrować, przetwarzać sygnał czterech stacji niezależnie i to by wskazywało na to, że można by oglądać niezależnie pozostałe 3 programy na 3 laptopach niezależnie. To są jedynie moje przypuszczenia, nic prawdziwego.

Ja zastanowiłbym się nad instalacją konwerterów UNICABLE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zielina

 

Wydaje mi się, że zupełnie niepotrzebnie zaprzątasz sobie głowę "multiroomem". Na dzisiaj zupełnie prostym rozwiązaniem jest dokupienie drugiego tunera posiadającego złącza CI (tuner HD lub SD w zależności jaki jest drugi telewizor - lepiej przeszłościowo HD) oraz splittera np. SmartWi z dwiema kartami. Ja osobiście mam 2 konwertery quad w zezie HotBird + Astra 1 i dwa tunery sat oraz splitter i abonament Cyfry+ HD. Co do wyboru Humaxa iCorda HD to już twoja sprawa, tylko musisz wiedzieć, że jak dotąd o ile moje informacje są nadal aktualne, nie obsługuje on polskich liter, nie ma polskiego menu, brak EPG dla Cyfry+, brak napisów na kanałach Canal+ czyli typowe dla Humaxa nie liczenie się z polskim klientem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rozpisałem się. komponowałem przez dobrą godzinę odpowiedź, a przy wysyłaniu, system mnie wylogował i straciłem wszystkie swoje [beep]ny.

 

Teraz będę się streszczał, by w skrócie przedstawić to, co namalowałem przed chwilą (żeby mnie system znowu nie wylogował!):

 

1. Wielkie dzięki dla jaska i Ronniego. Bardzo mi pomogły informacje n.t. multiroom. Wiem teraz, że nie tędy droga dla mnie.

2. Miałem zamiar pierwotnie sprawić sobie card-splitter, ale za dużo jest obecnie plotek na temat, że C+ zamierza zmienić coś w kodowaniu by zapobiec card-splitterom już na jesieni b.r.

3. Dodatkowe zalety (dla mnie) mini-pakietu, to uzupełnienie pakietu dostępnych kanałów o Polsat, 4 x BBC oraz (co najważniejsze) Polsat Sport i Polsat Sport HD (ME w piłce nożnej!). Będę mógł przenieść kartę do Humaxa i oglądać mecze w HD (mam nadzieję!).

4. Brak polskich liter, to dla mnie nieistotny problem (chyba, że EPG na kanałach polskich platform jest dostępne jedynie w wersji polskiej?)

 

Mam jeszcze plan awaryjny: zastąpić ten mini-pakiet (CP Familijny) dostępem do DVB-T (Warszawa). Czy wiecie jakie kanały są dostępne i czego mi potrzeba? Czy dostanę tuner DVB-T po jakiejś rozsądnej cenie?

 

Pozdrawiam serdecznie,

Zielina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o HUMAX-a iCord i wspolprace z Polsatem Cyfrowym, to potwierdzam dziala dobrze, są polskie znaki na EPG i Subtitle. Ale jest jedna, ważna uwaga Mistrzostw Europy nie obejżysz w HD, póki co Polsat nie ma modułu HD. Ja mam ten moduł i HD nie działa.

Co do DVB-T, to na rynku jest bardzo mało sprzętu do odbioru poprawnego nadawanych multipleksów. Hollex, ma jednego Thomsona sprowadzanego z rynku skandynawskiego, koszt około 700PLN. Reszta to kombinowane, przeróbki z modułem Neotion czego szczerze nie polecam.

Oferta naziemna DVB-T, to w warszawie pakiet kanałów TVP i Polsat, TVN, TV4 TVN Siedem. Wiadomo, już że TVP mistrzostw nie pokaże. Także z naziemnego, będziesz miał wybrane spotkania na Polsacie.

Jest jeden tuner COMBO DVB-S i DVB-T z HD i HDD, obsłuży wszystko co jest na ziemi i z nieba to LYNGBOX, można już go szukać w Polsce.

OD kilku dni, pisze się o nowym standarcie dla modułów CAM, tzw. CI+ ciekawe czy obecne odbiorniki będą w stanie działać z tymi modułami, czy to nie spowoduje koniecznosci zakupu, nowego dekodera? Tak, jak obecnie z laptopami, były moduły PCMCIA, a teraz Express Card.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jaski,

 

Dużo mi to mówi. Chyba z DVB-T sobie dam spokój.

 

Zaskoczyłeś mnie informacją o braku MŚ w HD na Polsacie. W końcu reklamują się w TV, że będzie. Może się wyrobią? Póki się to nie wyjaśni, to poczekam z zakupem tego pakietu.

 

Do moich planów powraca jak bumerang rozwiązanie, od którego zaczynałem, a mianowicie zastosowanie card-splittera. Wygląda na to, że nie jest to tak zagrożone jak mi się początkowo wydawało.

 

Pozdrawiam,

Zielina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyłeś mnie informacją o braku MŚ w HD na Polsacie. W końcu reklamują się w TV, że będzie. Może się wyrobią? Póki się to nie wyjaśni, to poczekam z zakupem tego pakietu.

Pozdrawiam,

Zielina

 

Wydaje mi się, że źle zinterpretowałeś poprzednią wypowiedź w zakresie MŚ w HD w Polsacie.

MŚ w HD w Polsacie będą, tylko żeby je zobaczyć trzeba mieć tuner HD sprzedawany przez Polsat, natomiast na dzień dzisiejszy nie zobaczysz ich przy pomocy Humaxa iCord HD, w slocie którego będzie się znajdował moduł sprzedawany przez Polsat, gdyż ten moduł nie jest w stanie obecnie odebrać kanałów HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Zielina

Faktem jest, że też się trochę boję, czy posiadany przeze mnie splitter SmartWi będzie wspólpracował z kartami Cyfry+ od września br. Jeśli Cyfra rzeczywiście coś pozmienia, to mimo wszystko liczę na to, że da się gdzieś odpowiednio przeprogramować splittera. W końcu nie mogą to być jakieś radykalne zmiany (o ile w ogóle będą) bo przecież Cyfra musiałaby wymienić chyba wszystkie dekodery, co jest mało realne.

Co do Polsatu to mimo panującego u nich bałaganu też liczę, że zdążą wypuścić moduły obslugujące HD przed mistrzostwami. Czy może jakiś pracownik Polsatu odwiedzający to forum wie coś na ten temat? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowy moduł wersja 2.03.002 system CDF38.03.02 sprawdziłem dodatkowo na Fergusonie. Działa bez pproblemu. Widzi kanały HD i pozostałe. Z Icordem się gryzie. Potencjalny problem to ewentualna aktualizacja monułów Cyfry do nowej wersji przez satelitę. Trzeba uważać i raczej tego nie robić do czasu usunięcia konfliktu oprogramowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pewnien problem z iCordem - zawiesza się w nim obraz (robi się stopklatka) ale głos jest odbierany dalej tak jakby program był transmitowany. Używam modułu Aston 2.18 + Inverto Universal Quad (biały) - sygnał jest podawany dwoma oddzialnymi kablami. Karta C+ plus splitter (ale wiesza się również wtedy gdy karta jest bezpośrednio w module CAM). Wydaje mi się, że zjawisko wieszania się występuje częściej przy oglądaniu transmisji w HD ale były przypadki, że w SD zawieszał się tak samo. Po zawieszeniu jedyna opcja resetu to brutalne odłączenie zasilania (przyciskiem z tyłu) bo nie działa żaden przycisk funkcyjny (również przycisk zasilania na obudowie z przodu), nie pomaga też wyjęcie modułu CAM z gniazda. Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemy jeżeli ktoś z Was miał podobny lub domyśla się w czym jest problem. Pozdrawiam, Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pewnien problem z iCordem - zawiesza się w nim obraz (robi się stopklatka) ale głos jest odbierany dalej tak jakby program był transmitowany.

Mam dokładnie ten sam problem, używam modułu C+. Domyślam się, że może to być problem softu. Przed aktualizacją zjawisko

to nie występowało. Ale pewności brak ponieważ w ostatnim okresie zawieszanie nasiliło się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pewnien problem z iCordem - zawiesza się w nim obraz (robi się stopklatka) ale głos jest odbierany dalej tak jakby program był transmitowany.

Mam dokładnie ten sam problem, używam modułu C+. Domyślam się, że może to być problem softu. Przed aktualizacją zjawisko

to nie występowało. Ale pewności brak ponieważ w ostatnim okresie zawieszanie nasiliło się.

 

Potwierdzam u mnie jest tak samo z astonem jak i z C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super "highendowy" tuner źle obecnie wspólpracuje z modułami Cyfry i Astonami. Nie działa Ethernet. Nie ma EPG dla Cydry. Nie ma napisów na Canal+. Jest mnóstwo problemów z nagrywaniem, odtwarzaniem i przełączaniem kanałów - vide http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=10120 . Itd, itp.

Zaczyna się wszystko sprawdzać co jest charakterystyczne dla firmy Humax, a czemu wyraz dalem we wcześniejszych postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...