Skocz do zawartości

Umowa z Cyfrą - pytania, problemy


Koran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie na razie teoretyczne - umowa kończy mi się z końcem grudnia. Jeśli do posiadanego pakiektu Kompakt HD+ włączę sobie Canal+ 2 grudnia to obowiązuje prorata i w zasadzie do końca umowy nie płaciłbym za tę paczkę? I czy właściwie taka sytuacja nie obowiązywałaby w przypadku innych opcji bądź zwiększenia pakietu np. na Prestiż HD+?

Nie sądzę, że byłoby to takie proste i pewnie nie można tak zrobić, ewentualnie umowę należy kontynuować co najmniej jeszcze jeden miesiąc (płatny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@torre24 Kończy Ci się umowa po wysłaniu pisemnego wypowiedzenia czy upływa okres minimalny na jaki została ona podpisane, bo to dwie różne kwestie. Jeżeli kończy Ci się okres m minimalny to bez problemu możesz aktywować nowe pakiety i do końca miesiąca masz za darmo.

 

Przy wypowiedzeniu umowy wydaje mi się że nie pozwoliliby aktywować Ci nic nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wypowiedziałeś umowę i jesteś w ostatnim miesiącu trwania umowy, to nie możesz dokonać żadnych zmian na kontrakcie (podłączenie/odłączenie pakietu itp.). Jeżeli jesteś w ostatnim miesiącu umowy na czas nieokreślony to możesz swobodnie dokonać zmian, bo ta umowa dalej będzie trwała, póki jej nie wypowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdy wezmę teraz w promocji pakiet Kompakt HD, to czy po okresie rabatowym mogę zejść do pakietu Kompakt????? (Wziąłbym dekoder HD, ale miałbym cały czas opcję Canal+ HD, więc nie byłoby problemu z zachowaniem przynajmniej jednego kanału HD na umowie przy posiadaniu dekodera HD) Czy taka zmiana pakietu wiąże się z jakąś opłatą (słyszałem coś o opłacie 10zł, ale nie jestem pewien) i do kiedy należy powiadomić Cyfrę+ o zmianie pakietu????? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdy wezmę teraz w promocji pakiet Kompakt HD, to czy po okresie rabatowym mogę zejść do pakietu Kompakt????? (Wziąłbym dekoder HD, ale miałbym cały czas opcję Canal+ HD, więc nie byłoby problemu z zachowaniem przynajmniej jednego kanału HD na umowie przy posiadaniu dekodera HD) Czy taka zmiana pakietu wiąże się z jakąś opłatą (słyszałem coś o opłacie 10zł, ale nie jestem pewien) i do kiedy należy powiadomić Cyfrę+ o zmianie pakietu????? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Tak, możesz zmienić za 10 PLN... chyba że zapiszą Ci w aneksie, że nie możesz (sprawdź zanim podpiszesz).

 

Witam ! Mam takie pytanie . Jeżeli umowa zostaje zawarta na czas minimalny np: rok , a abonent nie chce jej dalej przedłużać i wysyła wypowiedzenie np: 3 miesiące wcześniej to kiedy zostaje ona rozwiązana ? Czy następuje to z końcem miesiąca przypadającego na okres minimalny umowy ?

Zakończenie umowy zostanie wyznaczone na koniec okresu minimalnego. Wystarczy wysłać wypowiedzenie miesiąc wcześniej (nie trzeba aż trzech).

...jeśli chcesz rozwiązać umowę wcześniej, to Ty sam nie możesz tego zrobić, może to zrobić Cyfra z Tobą - wystarczy że nie opłacisz rachunków przez 3 m-ce.

Trzeba potem uiścić karę w kwocie 299,- PLN i zaległości z tytułu abonamentu.

Wyjątki to brak możliwości odbioru z przyczyn technicznych (musisz mieć zaświadczenie od autoryzowanego instalatora o takim przypadku) lub zgon abonenta (musisz mieć odpis skrócony z Aktu Zgonu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeśli chcesz rozwiązać umowę wcześniej, to Ty sam nie możesz tego zrobić, może to zrobić Cyfra z Tobą - wystarczy że nie opłacisz rachunków przez 3 m-ce.

Trzeba potem uiścić karę w kwocie 299,- PLN i zaległości z tytułu abonamentu.

.

 

^^

Ew komornik odwiedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co w mojej sytuacji robic złość mnie bierze drugi raz już nie dostałem rachunku od cyfry! dostawałem raz na dwa miesiące rachunek ostatnio nie dostałem i przysłali ponaglenie,że nie ma wplaty musiałem na poczte latać faxem wysyłać!!!! w tym miesiącu też już powinien być i nie ma! dzwonię do nich tracę na telelefony po 8 zł konsultant polecił mi polecenie zapłaty ale nie chcę tego czy jest jakieś wyjście np żeby poleconym mi przysyłali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to właściwy wątek, ale najwyżej moderator przerzuci mnie gdzieś indziej :-) (albo da bana za przysparzanie dodatkowej roboty ;-))

Mam pytanie: czy jeszcze komuś, kto przedłużał umowę przed wakacjami na Komfortowy i 5xHD, zablokowano kanały HD?

 

Pozdrawiam,

Marek

Zadzwoń do C+ i wyjaśnij jaki masz problem, powinni Ci odblokować te kanały, skoro na nie masz umowę. Z tego co pamiętam, to po repakietyzacji nie tylko Ty masz ten problem, jednak telefon do C+ pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Odezwałem się do Cyfry zgodnie z poradą i już wszystko śmiga.

Co więcej dostałem "rekompensatę" - w miesiącu listopadzie nie zostanie mi naliczona opłata za pakiet 5xHD, czyli zapłacę 0 zł zamiast 0 zł (100% rabatu wynikające z umowy). Ciekawa rekompensata. Ale co tam, grunt, że odzyskałem swoje kanały... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdy wezmę teraz w promocji pakiet Kompakt HD, to czy po okresie rabatowym mogę zejść do pakietu Kompakt????? (Wziąłbym dekoder HD, ale miałbym cały czas opcję Canal+ HD, więc nie byłoby problemu z zachowaniem przynajmniej jednego kanału HD na umowie przy posiadaniu dekodera HD) Czy taka zmiana pakietu wiąże się z jakąś opłatą (słyszałem coś o opłacie 10zł, ale nie jestem pewien) i do kiedy należy powiadomić Cyfrę+ o zmianie pakietu????? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Tak, możesz zmienić za 10 PLN... chyba że zapiszą Ci w aneksie, że nie możesz (sprawdź zanim podpiszesz).

 

 

A czy jak w okresie promocyjnym będę korzystał z pakietu Optimum HD, to po tym okresie też mogę zejść na Kompakt i czy w takim przypadku też płacę 10zł za zmianę pakietu czy coś więcej????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...