Skocz do zawartości

Comedy Central Family nie działa w pakiecie Rodzinnym HD i Familijnym HD


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten kanał nie był nigdy oznaczony na ich stronie że dostępny od pakietu rodzinnego HD. Wiem bo sprawdzałem ich stronę ostatnimi dwoma miesiącami dosyć często. Podany był jedynie pakiet Familijny Max HD.

Tu nie chodzi o możliwość rozwiązania umowy bo i tak jest dostępny promocyjnie. Ale o to by był dostępny od tego pakietu.

Bo tak mówiła ulotka i to dotyczyło wersji HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze, że nie widziałem nigdy na oczy umowy przygotowanej przez Cyfrowy Polsat, bo nigdy takiej nie podpisałem, ale nie wyobrażam sobie podpisania takiej umowy, jeśli nie byłoby w niej wymienionych gwarantowanych kanałów. Jeśli więc po zajrzeniu do umowy nie będzie w niej kanału z tematu wątku, to żadna ulotka tu nic nie pomoże. O to dokładnie mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W umowie jest wykaz kanałów gwarantowanych. Nic się nie da zrobić brak w Rodzinnym HD i Familijnym HD kanału CC Family HD.

 

Jeszcze dwa lata temu w umowach np. w Rodzinnym HD brak było Polsatu Sport i Polsatu Sport Extra. Wersje SD działały jako niegwarantowane.

 

Aktualnie Polsat Sport HD i Polsat Sport Extra HD są gwarantowane w Rodzinnym HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko mamy kilka kanałów nie gwarantowanych w pakietach rodzinnym i Familijnym HD, nie ma ich pewnie w umowach, a dostęp do nich jest.

O tym kanale przeczytałem na głównej Sat kuriera, I teraz czekam na sprostowanie podanej informacji, jeżeli byłby to błąd na ulotce, lub nie prawdziwa informacja.

A więc proszę redakcję o wyjaśnienie tej sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Kanał ponownie zakodowany we Familijnym HD. Może ktoś sprawdzić u siebie we Familijnym HD lub Rodzinnym HD czy świeci.?

Na ich stronie jest jak byk podane że kanał jest dostępny od rodzinnego HD.?

Edytowane przez Matłej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie kolega ma rację zamknęli otwarte okno, to przez pomyłkę zabrali ten kanał.

No dokładnie trzeba o swoje walczyć, o coś co się należy.

Ja niestety nie mam konta w icok. bo nie mam takiej możliwości posiadania tego. więc jestem zdany na was forumowiczów, może wy coś zdziałacie. Może ktoś powinien zgłosić to do cyfrowego Polsatu, albo do Pani rzecznik.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź z dnia 02.05.2018 r. przesłana do mnie poprzez ICOK CP:

 

"Szanowny Panie 

Uprzejmie informujemy, że dla umowy z jakiej Pan korzysta kanał Comedy Central Family HD dostępny jest od pakietu Familijnego Max HD. 



W przypadku kontynuowania przedmiotowej sprawy prosimy nie usuwać treści poprzednich wiadomości. Zachowanie pełnej korespondencji przyśpieszy analizę zgłoszenia. 

Z poważaniem".

 

Zatem jednym słowem nas trochę wydy... bo włączyli nam go na jakiś czas żeby ostudzić emocje, a teraz korzystając z okazji końca "otwartego okna" wyłączyli dostępność i piszą taki komunikat.

 

Zapomnieli, że Comedy Central Family SD był dostępny promocyjnie od pakieru Rodzinnego HD..... 

 

Trzeba pisać do Rzecznika Prasowego CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sama śpiewka już to gdzieś widziałem.....

W styczniowej Ulotce była podana wersja HD, ona miała być dostępna od Rodzinnego HD  promocyjnie. Wersji SD nigdy nie było od tego pakietu dostępnej. Była  ale od pakietu Familijnego Max HD.

Dokładnie myśleli że nikt tego nie zauważy, i wyłączyli wraz z końcem otwartego okna. No ładnie nas wydymali...

Tu tylko pomoże zgłoszenie do Pani rzecznik prasowego. Ostatnim razem też to chyba pomogło. Ktoś wyższy musi to zgłosić. Ale interwencja rzecznika będzie dopiero po długim weekendzie majowym.

Ja niestety nie mam takiej możliwości zgłoszenia, zdaję się na was.

 


Edit. U mnie właśnie kanał świeci, odkodowany, rano jeszcze sprawdzałem nie było. Mam nadzieję że już tak pozostanie.

A jak u was.?

Wczoraj dzwoniłem do nich na infolinię ponowili uprawnienia i po 3 godzinach dalej nic, natomiast teraz już działa. :wink:

Edytowane przez Matłej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana stanowiska Cyfrowego Polsatu w kwestii dostępności do kanału Comedy Centgral HD w pakiecie Rodzinny HD:

 

"Szanowny Panie

Na podstawie weryfikacji zgłoszenia zostało potwierdzone, że po zmianie jakoś nadania kanału Comedy Central Family standardowy na HD będzie możliwość korzystania z dostępu do określonej stacji w ramach pakietu Rodzinnego HD. Oczywiście kanał nadawany jest promocyjnie. Powyższe dotyczy dekodera z numerem karty 24XXXX oraz 07XXXX. Nadmieniamy, że dostęp do kanałów został ponowiony. Za powstałe niedogodności przepraszamy.



W przypadku kontynuowania przedmiotowej sprawy prosimy nie usuwać treści poprzednich wiadomości. Zachowanie pełnej korespondencji przyśpieszy analizę zgłoszenia.

Z poważaniem".

 

Można? Trzeba pisać i się domagać :)

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...