Skocz do zawartości

Radio Zapinamypasy.pl


Gość jaszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i nareszcie stacja zapinamypasy.pl odezwała się w sprawie normalnego streamu - wkrótce on się pojawi. Dla porównania Weszło FM będzie od razu z streamami dla urządzeń zewnętrznych.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że ZapinamyPasy startowało pospiesznie, nie uniknięto błędów i niedociągnięć. Chyba chcieli koniecznie ruszyć pierwsi, nie zawsze to się opłaca.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

 

Wyraźnie widać, że zaczyna się tam kotłować, bo popularność pewnie nie taka jak sobie wymarzyli. Zresztą w wpisie nr 11 na pierwszej stronie tego tematu, napisałem co o tym sądzę. Obym się mylił.

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś policzył pieniądze 


Radio Stanowskiego lepiej wypada pomimo, że nie lubię ciągłego przeklinania i przesadzonej beki z wszystkiego. 

 

Weszło FM ma solidne zaplecze w postaci serwisu internetowego Weszlo.com, który ma już solidną pozycję na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzę w ramówkę na stronie, gdzie przy każdej audycji podane są nazwiska prowadzących i widzę, że próżno szukać wśród nich Tomasza Smokowskiego i Andrzeja Twarowskiego. Kiedy można ich w tym radiu usłyszeć? Nie mają swoich programów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można bo jeszcze nie skończył się półroczny zakaz konkurencji po odejściu z C+, a ten kończy się wraz z końcem maja więc dopiero od czerwca można spodziewać się ich aktywności. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cóż, ja jestem mega rozczarowany. Na początku słuchałem ich w pracy każdego dnia od samego rana. Potem niestety co raz mniej. Co jest powodem, nieustające wałkowanie extraklapy. Polska liga mnie w ogóle nie interesuje w żadnym aspekcie. Wiadomo, żyjemy w PL, więc trzeba temu poświęcić czas antenowy, ale tam inne tematy są zaledwie marnym tłem dla nieustającego podbijania Extraklasy. Jeden na tydzień magazyn o 1 lidze, 1 na tydzień magazyn o tenisie i sportach walki. 1 na tydzień magazyn o esporcie. Żużla prawie zero, ligi zagraniczne raptem 3. Gdy są relacje z meczy polskiej ligi to inne trwające spotkania hitowe np. w UK czy Hiszpanii owszem jakieś wtręty się pojawiają, ale bardzo, bardzo skromnie jak na moje potrzeby i oczekiwania. W ogóle jak na radio sportowe nadające około 15 godzin na dobę to w mojej ocenie Extraklapa to jakieś 80 procent 20 procent cała reszta. Ja nie tego oczekiwałem. Weszło mnie razi tym o czym tu już było pisane. Po prostu nie mogę tego słuchać. ALe jakieś tam ligi egzotyczne się pojawiają, jakoś więcej tego tam jest. Jako sympatyk Żużla, Ligi angielskiej, rosyjskiej, kibic FCB i tak dalej, zdecydowanie chciałbym słyszeć więcej na te tematy niż słychać. Na początku byłem wielkim entuzjastą, podobał mi się jaki taki profesjonalizm  ale teraz cóż, jest to co jest. Nie zdziwię się jak za rok, będą już tylko wspomnieniem. Szkoda, ale takie są fakty. Oczywiście ktoś napisze, że przecież są rozmowy z ekspertami od Serie a i tak dalej, ale dla mnie to ciągle mało w stosunku do czasu poświęcanego naszej rodzimej kopaninie. Powinni zrobić jakąś ankietę, czy coś i jednak bardziej wsłuchać się w głosy słuchaczy. Dodatkowo sprawy związane z udostępnieniem normalnego streamu, miała być aplikacja i tak dalej. Niestety, zapowiedzi szumne, a wyszło jak zawsze.Fakt zakazu konkurencji chyba nie tyczy się możliwości jakiegoś wpływu na kształt ramówki czy sugestii dot. tego co ma się pojawiać. Nie wiem, ale nie wydaje mi się aby Twaro jako specjalista od ligi angielskiej godził się na taką jej marginalizację.

Edytowane przez plusiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tym radiu irytuje marna forma odbioru - dosłownie zero linków do streamu. Przy tej stacji Weszło FM to pełny profesjonalizm.

Dokładnie. Internet to jedyny "eter" tej stacji, tymczasem nie ma ani linków dla playerów zewnętrznych (partyzancki link https://remes.live-ext.e59-po.insyscd.net/zp07.stream/chunklist.m3u8 się nie liczy) ani aplikacji na smartfony. Jakby chcieli aby stacja była jak najbardziej niszowa.

 

Poza chęciami trzeba mieć trochę pomyślunku, a tu jeśli chodzi o technikalia najwyraźniej go brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja od Zapinamypasy.pl podobno się już robi - prezes stacji ma już wersje beta w telefonie: https://www.press.pl/tresc/53028,aplikacja-weszlo-fm-jest-juz-w-google-play_-zapinamypasy_pl-bedzie-tam-wkrotce

Z tego co udało mi się dowiedzieć równolegle tworzy się link dla playerów zewnętrznych.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Poland teraz jest już za późno. Trzeba było wystartować od razu z aplikacją. Niby projekt tworzony przez poważnych ludzi, a niedopracowany. Z resztą radio od Weszło podobno bije na głowę ilością słuchaczy Zapinamypasy. Także grupa docelowa radia Krzysztofa Stanowskiego jest o wiele większa. Zasięg nieporównywalny. Moim skromnym zdaniem długo nie pociągnie to radyjko internetowe Pana Twarowskiego. W naszym kraju najlepiej sprzedaje się [beep]two, buta, prostactwo. Trzeba do tego dołożyć coś lekkiego, przaśnego, może nawet obciachowego i już mamy sukces. Wystarczy spojrzeć na polską scenę muzyczną gdzie królem obecnie jest Sławomir. Promuje się też takie ananasy jak siostry Godlewskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie poza spostrzeżeniami kolegów wyżej (w tym w podcaście kolegi wislok i z tymi mizerny odzewem telefonicznym oraz brakiem opanowania realiów - tu chodzi mi o wzmiankowane gdybanie na temat kolejności mimo że te rozważania o kant kuli potłuc, dla audycji radia zajmującego się tematyką sportową to raczej czerwona niż żółta kartka) zdumiewa jeszcze jedna rzecz.

 

W kontekście radia zapinamypasy.pl przypomina mi się historyjka-dowcip popularny w Stanach. Jak wiadomo słowami pierwszego człowieka na Księżycu były "That's one small step for a man, one giant leap for mankind". A jakie były słowa drugiego człowieka? Prawidłowa odpowiedź: Nikogo to nie obchodzi bo był drugi. Gdyby drugi był pierwszy to wszyscy cytowaliby co miał do powiedzenia.

 

Według mnie przewaga Weszło. FM jest KOLOSALNA, po prostu ta stacja wygrała wyścig o słuchaczy, a ostatnie porozumienie weszło.com z Orlenem dotyczące MŚ w piłce kopanej w Rosji to jeszcze pogłębi, bo skądś trzeba czerpać środki na działalność. A zapinamypasy.pl jest na WŁASNE zawsze drugie. I nie ma co się samooszukiwać że to przaśne, a to szlachetne. Zapinamypasy.pl nie potrafiło przez parę tygodni nawet  poprawić skryptów na stronie przez co korzystanie z niektórych przeglądarek było niemożliwe, brak aplikacji mobilnej i normalnego linka do streamu (do dziś), audio wyłącznie AAC 64 kbps (do dziś) to dalsze ograniczenie zasięgu odsłuchu I to bynajmniej nie Stanowski et consortes są temu winni. Wygląda na to że zapinamypasy.pl skoczyło na konia i jakoś to będzie. Obawiam się że nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to było wiadome, że będzie drugie tak to określasz bo pomiędzy oboma projektami jest jedna zasadnicza albo bardzo kluczowa różnica. Stanowski w przeciwieństwie do Twarowskiego od lat działa w internecie, prowadzi swój serwis, zarabia na nich, ma rzeszę fanów i wrogów wie jak się tam poruszać a Twarowski przechodzi z komfortu studia i pracy dla innych do własnego biznesu. Ta różnica jest duża i wcale nie dziwi, jak to wygląda bo oni z każdym dniem uczą się czegoś nowego a co wiedzą w Weszło dzięki swojemu doświadczeniu czy choćby tego, że Stanowski lata często do Hiszpanii i wie jak tego typu radia tam funkcjonują. To jest ogromna wiedza ktoręj w zapinamypasy muszą się nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...