Skocz do zawartości

Radio Zapinamypasy.pl


Gość jaszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się udało wejść i słucham. Naprawdę wszystko jest bardzo profesjonalnie, bardzo dobra muzyka


W ramówce m. in. Michał Gąsiorowski (z Mikołajem Krukiem), prowadzi popołudnie od 16:00. 


di-3JP7.jpg


Ramówka z prezenterami również w weekendy i to od rana. Niezły rozmach. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio TOK Sport nie wytrzymało. Tutaj zobaczymy, może DAB+ byłby dodatkową szansą w niedalekiej przyszłości


Muzyka naprawdę dobra, sporo klimatów z Trójki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku nisza jest ogromna. W eterze przetrwaliby na pewno. W Warszawie najpewniej niedługo zostanie rozpisany konkurs na częstotliwość po Bajce. Już to pomogłoby przetrwać


Stacja ma również cogodzinne serwisy informacyjne, oczywiście sportowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyły dwa duże projekty, widać jest na to zapotrzebowanie, nikt w ciemno nie ładuje swoich pieniędzy To musiało być poprzedzone badaniem rynku, do tego oczywiście biznesplan . Teraz zamiast siedzieć na flashscore będziemy słuchać radia. Jaszek gdzie znalazłeś tą ramówkę? Odstrasza ktoś taki jak Furjan, do tego ktoś z Zetki czy z TVN... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten projekt nie wypali. Kto ma tego słuchać? Młodzież z nosem w ekranie smatrfona z zarzuconym Fejsbusiem itp portalami. Mają głęboko wy[beep].... na sport. Uczestniczą jedynie w imprezach gdzie można się polansować, tzn wymalować buźkę na biało - czerwono, cyknąć fotkę i wrzucić na Fejsa. Starsi? Wątpię. Co najwyżej od czasu do czasu.

 

 

Zapomniałem dodać, że na dzień dobry powinni pomyśleć o aplikacji na smartfony. W dzisiejszych czasach bez tego ani rusz.

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu tygodnia ruszają dwa radia internetowe, zbierające z rynku wiele znanych nazwisk dziennikarskich - nie ma chyba lepszego dowodu na to, że jednak jest zapotrzebowanie na taki kontent.

 

Poza tym, myślę, że najważniejsze będą dwa aspekty - techniczny zasięg i ramówka na weekend. Już teraz widać, że sobota i niedziela to cały dzień multilive, co chyba jasno pokazuje, że mogą tam być komentowane na żywo mecze i inne wydarzenia sportowe. Sorry, ale od czasy Studia S13 na taką skalę nikt się za to nie zabierał. Dorzućmy do tego twittera z jego interaktywnością i kanał na youtubie i nam zaraz wyjdzie, że to nie radio, a jakaś wielka platforma sportowa, co już każe inaczej (szerzej) na to spojrzeć. Czekam cierpliwie aż okrzepną, bo jednak w środku czwartku posłuchać o NHL to jednak coś mniej (potencjalnie) atrakcyjnego niż posłuchać transmisji z meczu w weekend.

 

No i zaraz ruszy WeszłoFM, więc będziemy mieć porównanie pomysłów i ich realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisy sportowe - np. ten Stanowskiego weszlo.com - mają naprawdę dużą popularność w internecie.

weszlocom-wyniki20162017.png

Wiele osób śledzi tekstowe też relacje z imprez sportowych, np. w pracy. Radio w tej kwestii może się sprawdzić naprawdę dobrze.

 

Ja jestem pod wrażeniem rozmachu. Serwisy informacyjne nadawane co godzinę są naprawdę wartościowe i profesjonalne, również z "wstawkami" reporterskimi (mam tu na myśli nadawanie komentarzy)


Mi osobiście brakuje czegoś na wzór studia S-13. Weekendowe popołudnia i wieczory z relacjami na bieżąco z krajowych i zagranicznych lig mogą naprawdę znaleźć zainteresowanie odbiorców. 


Muzycznie czuję rękę Gąsiorowskiego. Grają bardzo podobnie jak w sportowej niedzielnej audycji Trójki.


Byłoby wspaniale, gdyby np. - mówię hipotetycznie - przejęli wolne częstotliwości po Bajce. Polski eter jest już pełen kiczu i komercji, radio sportowe to różnorodność. Pytanie tylko, czy autorzy stacji są zainteresowani obecnością na FM. To jednak spore koszty.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja zapewne szybko się pojawi. Nie zastąpi to TV, to nie cel,ale oglądając np. mecz Premier League słucham jednocześnie relacji z polskich boisk, niemieckich, hiszpańskich czy z innych wydarzeń. Bardzo fajnie,że przynajmniej widzę,że to nie będzie radio skupione wyłącznie na piłce nożnej, bo mówiono już np. o LM siatkarzy, ślubowaniu sportowców, szansach biathlonistów na IO. Szkoda,że to proekty przynajmniej na razie tylko internetowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego tak popularne są relacje LIVE z wydarzeń sportowych na portalach sportowych? Tam trzeba mieć otwartą przeglądarkę i wpatrywać się w ekran. Zobaczymy jak będzie wyglądała aplikacja mobilna i co będzie oferować. 


https://zapinamypasy.pl/news/bee82a63-c99a-41c1-bd06-16ebe5b7a0e2


Powiadomienia o najważniejszych wydarzeniach/wynikach (na bieżąco), materiały dźwiękowe, filmowe... To byłoby coś

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio S-13 i jego popularność, to były inne czasy. Świat poszedł daleko do przodu i to se ne vrati...

Życie zweryfikuje,ale ja myślę,że Ci  co wieszczą upadek są w błędzie. Tak jest właściwie z każdą nowością- HD- a kto to będzie oglądał, trza wymienić TV itd., "Korona Królów"- któż będzie to oglądał, kogo interesuje telenowela kostiumowa, Eleven- tych kanałów już dawno miało nie być. PPV- to też mialo nie wypalić, a jest i ma się dobrze i ten rynek dodatkowych płatnych treści zgodnie z moimi przewidywaniami się rozwija , Nie każdy spędza czas tak jak tu nakreślił jeden z użytkowników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zejdźmy na ziemię.

Owszem. Projekt ciekawy. I jeśli będą sponsorzy (reklamodawcy) to projekt przetrwa, podobnie jak trwa m.in. Radio Wnet. Jednak trwać, a zdobyć popularność, rozpoznawalność - a co ważne - opiniotwórczość... to zupełnie inna para kaloszy. Nie jest łatwo przenieść telewizyjnej popularności, na rzecz niszowego projektu w internecie. Radiowa "Liga+ Extra" nigdy nie zastąpi telewizyjnej.

 

Sam jestem, ciekawy czy jest miejsce na sportowe radio internetowe. Ciekawa publicystka może się sprawdzić, jeśli będzie w formie VOD. Jednak nie chce mi się wierzyć, że ktoś porzucić oglądanie meczu w TV na rzecz radia. Chociaż wszystko zależy od pomysłu prowadzących. Zdarzali się tacy, co oglądali mecz w TV, a słuchali komentarza Zimocha w Polskim Radiu ;)

 

Ale mam wrażenie, że będzie jak z Netflixem. W necie wszyscy wspominają o fajnych serialach z tego serwisu, a w rzeczywistości nikt nie zna, nie jest o nich głośno ;)

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof Stanowski życzy konkurencji powodzenia i mówi,że Weszło FM ma inną koncepcję rozrywki  : https://twitter.com/K_Stanowski/status/959021131058606080

Muza_TV nikt nie mówi o tym,że mają konkurować z TV w sensie 1 do 1. 

 

 

Będziemy na tak wielu stadionach jednocześnie, że nie będziemy konkurencją dla telewizji jeden do jednego. Myślę jednak, że zrobimy na tyle fajny program, że będzie lepszy, niż oglądanie telewizji. Pamiętaj, że często jest tak, iż włączasz sobie w weekend jakiś mecz, ale tak naprawdę go nie oglądasz.

https://www.spidersweb.pl/2018/01/krzysztof-stanowski-weszlo-radio-tv-wywiad.html

 

Jednak takie radia mogą być pewnym uzupełnieniem. Oglądam jeden mecz w TV,ale przebieg wielu innych śledzę dzięki takiej transmisji radiowej . Słucham publicystyki sportowej wracając z pracy przy obiedzie, nie tylko piłkarskiej. Nie rozumiem dlaczego ktoś przyjmuje takie założenie,że celem projektu ma być zdetronizowanie TV, kiedy sami zainteresowani tego nie zakładają. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie pisałem o zdetronizowaniu TV. Trudno się domagać, by niszowy projekt pokonał TV

To jest niemożliwe, no chyba, że audycję e-radia poprowadzi jakiś Ronaldo czy coś ;)

Takie radio zawsze będzie miało słuchaczy. Dobrze, żeby było ich 100 tys. a nie 100 pasjonatów ;)

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już o tym pisałem - pojęcie "radio sportowe" w ogóle ma niewiele wspólnego z radiem :) Kamerki są wszędzie, więc zaraz będą "lajwy" na youtubie i twitterze i strzelam, że docelowo tam będą rozwijać swoje treści. Wystarczy zobaczyć jak największe radia komercyjne na rynku (z Krakowa i Warszawy) ogrywają swoje najlepsze rzeczy w necie, wpuszczając tam materiały. Myślę, że to w tym kierunku pójdzie i do maja już nie będziemy pisać o radiu, tylko o platformach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...