Skocz do zawartości

Formuler 1, czy Miraclebox Premium TWIN+ lub inny do 1000 zł


suchy0070s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Noszę się z zamiarem zakupu nowego dekodera na Linuxie, w chwili obecnej posiadam nboxa, który od czasu do czasu jak to zwykle bywa wywali green screena lub sie zawiesi, nie wspominając o powolnym przełączaniu się. Prześledziłem troche forum, i natknąłem się na dobre opinie Formulera 1 oraz coś ze "stajni" Miraclebox - Premium Twin +. Zależy mi na najlepszym obrazie, bo niektórzy piszą że jakość obrazu będzie lepsza niż na nboxie. Dekoder będzie używany tylko i wyłącznie do oglądania tv, beż żadnego multirooma etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1000 zł to zainwestuj już w Vu+ Uno 4K - wejście na czytnik - wejście na moduł CI+. Moduł NC+ CI+ działa bez problemów. Moduł Polsatu CI+ legacy także działa poprawnie.

Podwójna głowica sat DVB-S2 FBC - bardzo ładnie działa transkodowanie czyli oglądanie z dekodera na tablet - komputer.

Nagrywanie na dysk po usb 3.0 albo po sieci lan na dysk sieciowy.

 

vu-uno-4k.jpg

403256fbcb98212b.jpg

e67ad43193ed748e.jpg

 

 

79d5cefe0592c79f.jpg

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepszy - chodzi takze o szybkość działa, stabilność i jakość wykonania.

 

Dodatkowo masz już dostęp do technologii 4K UHD - odpowiedni moduł NC+ CI+ albo np. oferta HD+ z Astry ( moduł CI+ ) i oglądasz mecze w 4K.

 

https://satkurier.pl/news/167360/eurosport-4k-event-na-uhd1-by-hd.html

 

Odczytaj prywatną wiadomość,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego mutanta cieżko znaleźć za 700 zł, ja potrzebuje 2 głowic (możliwość nagrywania), wtedy widzę, że dodatkowa głowica 100 zł więcej. Ten mutant  ma 1GB ramu a VU 2 GB, choć nie wiem czy będzie duża i zauważalna różnica w tym. Dostrzegłem, że plusem Mutanta jest chyba PIP, nie wiem jak jest w VU. Tak jak pisałem, zależy mi przede wszystkim na jak najlepszej jakości obrazu.

Edytowane przez suchy0070s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka dekoder na linux - e2 zaczynając od Atemio 6200  - Miraclebox Micro - Premium Mini  - Vu Zero - Solo2 - Vu Uno 4K a teraz Vu Uno 4K SE.

 

Kupujesz Vu Uno 4K - ściągasz soft VTi - z feeda oscam - plugin MyUptader - konfigurujesz i działa co ma działać.

Moduł Polsatu CI+ bez problemowo działa. W komplecie z kartą Conax i czasami także platforma HD+.

 

Po drodze jeszcze parę innych także na E2 :mrgreen:  

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu to subiektywne odczucie. Jak dla mnie różnica na pewno jest na kanałach 4K nawet oglądanych na TV HD :).

Co do kanałów HD trochę jest lepiej na pewno.

Liczy się także dla mnie szybkość - brak GS ( green screen ).

 

Dodatkowo możesz sobie oglądać co innego na dekoderze a co innego na komputerze ( stream - transkodowanie ).

Ponadfo nagrania masz niekodowane i możesz oglądać na dowolnym sprzęcie w domu ( dekoder - komputer - tablet ).

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lecho konfigurujesz tak:

 

tuner A - prosty - Hotbird

tuner B - zaawansowany - diseqc - dla przykładu:

port 1. Hotbird 13,0

port 2. Astra  19,2

port 3  Eutelsat 9 E

port 4. Eutelsat 16E

 

Pozostałe tunery nie konfigurujesz - przydzielę się same automatycznie.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś konkretne powody by odpuścić tego Vu+? Na papierze wygląda całkiem ok ;)

Ten Opticum ma zalety w postaci wyświetlacza, miejsca na dysk i wymienne głowice, ale na mniej RAM-u.

Mógłbym też dorwać - okazja - nowego Dreamboxa DM900 z trzema głowicami za 1000 zł, ale czy jest sens dokładać 200-300 zł? Lub do Vu+ Uno 4k albo SE?

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...