Skocz do zawartości
lecho

Samsung KU 6400 49 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma ten telewizor i zrobił kalibrację obrazu? Nie wiem czy tylko u mnie obraz jest  mglisty. Już robiłem różne ustawienia, ale jak nie było czerni tak nie ma. Zrobiłem porównanie z telewizorem Sharp 32 cale, który ma więcej niż 10 lat. Obraz w Samsungu się nie umywa do Sharpa. Tam to dopiero widać tą jakość. Tutaj telewizor prawie nowy, a obraz tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O jakiej kalibracji mówisz: profesjonalnej czy jakieś ustawienia z neta ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardziej mi chodziło z internetu, a może ktoś ustawił I ma w miarę obraz. Tutaj pewnie I profesjonalna kalibracja nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Prawda jest taka, że jak matryca słabo świeci(kontrast podświetlenie), to nie pomoże żadna kalibracja. Inna sprawa, pęd na 4k, gdy większość kanałów nadawanych jest w 1080i. Taki obraz musi być sztucznie skalowany co wpływa na jego rozmydlenie. Najlepiej widać, jak obok stoi TV Full HD i można zrobić porównanie. 

Niestety, Samsungi, szegolnie modele budżetowe, nigdy nie grzeszyły jakością obrazu. Popularność zakupowa Samsungów bierze się głównie z bardzo dobrze ogarniętego Smart TV i multimedialnego USB, czytającego wszystkie piraty. 

Edytowane przez śmiechu warte

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To, że ktoś podaje ustawienia z jakiejś kalibracji to nie znaczy, że u Ciebie będzie też super. Każdy ustawia według siebie, a co do kalibracji profesjonalnej to nie każdy TV da się skalibrować w 100%.

Tu masz link do firmy, która zajmuje się profesjonalnie tymi sprawami.

http://skalibrujtv.pl/

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mi się wydaje, że matryca jest bardzo słaba. Nawet przy programie 4K jest obraz rozmydlony. Jakbym miał jeszcze raz wybierać na pewno bym go nie kupił. W tym momencie najlepszy wybór to chyba Panasonic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samsungi mają jedne z najlepszych obrazów. Ostrość, nasycenie i kontrast są na wysokim poziomie. Masz źle ustawione parametry. Ja mam 3 Samsungi i każdy kto do mnie przyjdzie to nie może się nadziwić , że telewizor może mieć tak wspaniały obraz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Samsungi mają jedne z najlepszych obrazów. Ostrość, nasycenie i kontrast są na wysokim poziomie. Masz źle ustawione parametry. Ja mam 3 Samsungi i każdy kto do mnie przyjdzie to nie może się nadziwić , że telewizor może mieć tak wspaniały obraz.

Każdy chwali swoje, ale czasami oczu nie da się oszukać. :) Jak był u mnie znajomy to też się nie mógł nadziwić, jak odbierał Panasonic plazma. Takie gadanie mnie denerwuje, że obraz super i takie tam. :) Nie ma idealnych TV, bo ktoś może powiedzieć, że twój TV odbiera gorzej od jego, lepiej także kwestia, co komu się podoba.

Lecho, jak masz czas to pobaw się ustawieniami na różne sposoby, a może uda Ci się ustawić odpowiednio. Nie patrz na ustawienia u kogoś, bo komuś może się podoba, a tobie już nie. Ja u siebie ustawiałem z 2 dni, zanim przypadło mi coś do gustu.

Ps do Bartka:

Dzięki za po prawienie zapomniałem o przecinakach :)

Edytowane przez XMAREKK30
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zdradź jak możesz ustawienia. Bo ja już wszystkiego próbowałem i tej ostrości w ogóle nie mogę złapać. Na sharpie to od razu widać tą  ostrość. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobaczycie ustawienia jak .... niebo. Typowy polski "szczęśliwy posiadacz", czyli z urzędu chwalę wszystko co posiadam.

Z oceną obrazu jest taki problem, że trzeba mieć drugi TV innego producenta do porównania. W przeciwnym wypadku; kupujesz, włączasz, gra, akceptujesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienia mam pospolite, ten telewizor nie potrzebuje jakiś skomplikowanych ustawień. Na filmiku można zobaczyć, jak coś jeszcze to pisać , a postaram się uzupełnić w następnym filmiku.

W każdym bądź razie - brak poświaty, czerń jest wyśmienita i może kamera tego nie pokaże , ale obraz jest super. Telewizor ma już 4 lata. Ta seria TV była najwyższa i chyba najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Pokazujesz swoje ustawienia ale nie ten sam model co kolega się pyta, także u niego nie musi być tak pięknie jak u Ciebie.Pewnie masz inną matryce i nowszy model i to już mówi że tak samo nie musi być na innym modelu Samsunga :)

To jest jakiś model podstawowy 4k  bo nie wiedzę czy ma HDR10 ??? Dobra już wiem, nie posiada HDR 10, to jest chyba jeden z pierwszych modeli 4k z 2014

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten TV nie posiada HDR10 , ale córka ma TV KS7000 z HDR 10 i nie ma specjalnej różnicy w wyglądzie obrazu w stosunku do mojego telewizora. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dlaczego uważasz że nie ma różnicy między HDR10 a bez HDR  ??? Jak byś coś obejrzał w tym HDR 10 to byś wiedział że jest różnica zasadnicza i na czym w ogóle polega HDR 10

Poczytaj sobie różnice

https://hdtvpolska.com/hdr-co-to-jest-hdr-hdr10-kontra-dolby-vision/

Może nie widzisz różnicy ponieważ u córki w Tv jest słaby HDR chodzi mi o te Nits  czy jakoś tak i stąd brak różnic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Twoje telewizory to są wyższe serie, różnica jest kolosalna. Najważniejsza kwestia 100hz, niestety ja mam 50hz. Inny processor. Mam HDR+, ale przy uruchomieniu tej opcji tak wali po oczach nie do się oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@

XMAREKK30

Być może ja nie widzę zbytniej różnicy, ale ja nie gram w żadne gry ( mój wiek już do tego nie jest zbyt odpowiedni ) na telewizorze i napiszę jeszcze coś - zięć cały czas truje abym zamienił się telewizorami, ale ja nie chcę pomimo , że mój ma już 4 lata. Zapomniałem dodać , że ja mam dokupiony UHD Evolution Kit SEK - 3500 z dwoma wejściami na moduły CI+ , dwa wejścia na antenę satelitarną, oryginalnie zamontowaną wewnętrzną kamerę HD oraz 3D, głośniki mają moc 70 Wat , PIP i jeszcze kilka detali,a zięć w swoim KS 7000 tego już nie ma.

Edytowane przez mirko1801

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wszystko zależy od TV jaki ma HDR ile ma tych nits..Żeby był dobry HDR musi być minimum 500 nitów i dopiero coś widać  a jak jest mniej to kiepsko widać:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi