Skocz do zawartości

Wymiana dekoderów platformy CANAL+?


elkanguro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Czy jest jakaś obowiązkowa wymiana dekoderów? Teściowa posiadający biały dekoder po n-ce dostała jakieś pismo, że do końca lutego powinna wymienić dekoder ponieważ od marca nie będzie otrzymywała aktualizacji czy coś takiego. Co to oznacza? Chodzi o aktualizację software dekodera czy np. listy kanałów, epg, itp? Czy może wymienić również na jakiś bezpłatny sprzęt czy wyłącznie na wifibox+ za 2zł miesięcznie jak informuje nc+ na tej stronie http://ncplus.pl/wymiana-dekodera ?
 
Jak to czytać: "Przygotuj swój dekoder do zwrotu. Spakuj kartę, dekoder, pilot oraz zasilacz. Jeśli posiadasz dekoder BOX+ (ADB 5800S) lub PVR BOX+ (5800SX)
nie musisz go zwracać."? Czy kartę trzeba zwrócić? Czy można pójść do punktu po nowy dekoder a podłączyć go i uruchomić za jakiś czas czy jak weźmie nowy to stary automatycznie jej dezaktywują?

Edytowane przez Mr. Orbita
Myślę, że lepiej będzie, jeśli to trafi do osobnego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obowiązkiwej wymiany, przynajmniej nie było, ale skoro jest pismo, to jest coś na rzeczy. Teraz ma dekoder za free i po wymianie też tak powinno zostać. Nie można godzić sie na jakiekolwiek aktywację i dzierżawę.To jest zmiana warunków umowy. Sprzęt zdaje się z kartą. Pobiera nowy z inną nową kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od końca lutego część usług VOD+ jak Canal+VOD nie będzie działać na starszych dekoderach tak jak obecnie na Pace, nie będą również otrzymywać aktualizacji. Dekoder można wymienić na dowolny model z aktualnej oferty nc+. Najlepiek udać się do punktu i pracownik przedstawi szczegółowe informacje. Natomiast po pobraniu nowego, stary przestaje automatycznie działać.

 

W ostatnim tygodniu platforma nc+ wprowadziła szereg usprawnień bezpieczeństwa i jakości jak np. kontrole odległości, dezaktywowała dodatkowe uprawnienia na kartach Cameleon u klientów których istnieje możliwosć instalacji kontroli odległości, jak również sparowała część kart Cameleon z dekoderem. Wymiana dekoderów jest kolejnym krokiem aby abonenci mieli zapewniony nieprzerwany dostęp do WSZYSTKICH usług.

Edytowane przez GTI MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od końca lutego część usług VOD+ jak Canal+VOD nie będzie działać na starszych dekoderach tak jak obecnie na Pace, nie będą również otrzymywać aktualizacji.

 

Aktualizacje masz na myśli software? Rozumiem, że aktualizacje EPG oraz listy kanałów nie znikną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, rok temu to przerabialiśmy. Druga partia listów wyszła? 

 

NC+ GO TV na dekoderach (Turbo, Mydelniczki, Media) to porażka, prędkość działania mnie zniechęca i żaden z domowników nie korzysta bo nie ma tyle cierpliwości. Nie wiadomo czy to kliknięcie sprzed 5 sekund zostało zarejestrowane i czekać na efekt czy może kliknąć jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejku, wiadomo, że obsługa nc+ GO TV na dekoderach, które wymienił @dziabolek7 trwa dłużej, bo to są już starsze dekodery, z starszymi podzespołami, więc nic dziwnego, że trochę przymulają przy odpaleniu tej usługi. Ja póki co, jeszcze nie straciłem cierpliwości.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konieczne byłoby zapoznać się z treścią pisma, część usług w nc+go jest niegwaramtowana a więc nie musi działać. Być może ktoś ma gwarantowaną jakąś usługę i przez to dostał list że stare po n'kowe dekodery nie będą tego odtwarzać jak Pace'y a być może też przypominają że dekodery nie będą rozwijane jakby ktoś miał pretensje na działanie w przyszłości (w mysł: w końcu nc+ dało możliwośc wymiany). Wydaje się jednak to pierwsze.

Edytowane przez GTI MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jak coś koniecznie chcę włączyć to włączę, ale nikt inny nie podejmuje wyzwania. To nie kwestia starości, bo sprzęty choć leciwe to podzespoły mają OK. Optymalizacja kuleje. Aplikacja dopisana przez programistów NC+, a właściwie C+, którzy na rok przed fuzja dopiero uczyli się dekoderów... słabszy sprzęt po co miniaturki? Dałby się zrobić jak trzeba gdyby robili to programiści ADB.

 

@GTI MD

Jak ktoś z VODów ma coś gwarantowane umową i mu przestanie działać to psi obowiązek NC+ wymienić na dekoder nie gorszy w funkcje niż ma i obsługujący VOD BEZ DODATKOWEJ OPŁATY CZY CZYNSZU! jeżeli tak było do tej pory.

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu to samo rozsyłali, @ircios wtedy fantazjował że chcą uwalić Conax i dlatego wymieniają Turbo (Conax) na Media (Conax).

 

Tak naprawdę chodzi o to, żeby darmowe dekodery przerzucić na dzierżawę, choćby 2zł/mies. A z tym to jak z VATem kiedyś, do śmierci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, już przy przedłużeniach starają sie dodać dzierżawe za to co było darmowe.

Raz jest tak jak piszesz tzn. nie umieją zoptymalizować więc wyłączają całkiem z poszczególnych dekoderów by zachować twarz a dwa że po prostu już wycofują stary sprzęt, w zamian oferując trochę nowszy, trochę szybszy i z 5 lat nowszy. A stare wypchną to NC+NK. Przecież fuzja miała być czymś nowym, a podtrzymanie starych dekoderów było tylko po to by ułatwić migracje i nie wyrzucać dekoderów których koszt musiał się jeszcze zwrócić. Mam na myśli strate która by była po skasowaniu jeszcze dobrych dekoderów.

 

Nie mam żadnych wieści o ponownej wysyłce listów a jedynie że odpowiednie pisma dostaną Ci co mają zagwarantowane coś co na obecnym nie będą mogli odebrać np Ci bez Canal+ VOD, Ci u których nie da się włączyć "Kontroli Odległości" czy Ci u których nie da siś sparować Cameleonów. Stąd moja wielka chęć zobaczenia pisma, bo nie widziałem na oczy jeszcze.

Edytowane przez GTI MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po fuzji dali Mediaboxa+, który gdyby miał WiFi mógł zostać aż do 4K, myśałem że pójda tą droga z ADB, a potem odpalili całkiem nieudanego WIfiszrota od Sagema... 

 

Wydaje mi się, że jest więcej takich ludzi jak ja, co chcą sprzętu zgodnego (te same piloty, funkcje, interfejs) i moga coś tam dopłacić, ważne żeby to było "przyjazne użytkowaniu". 

 

Idę teraz z Ulicy, dostanę dekoder 4K z pilotem od wifi (we francji maja na BT do tego samego sprzętu) a do MR Sagema... [beep]a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@strowger funkcja "Kontrola Odległości" pozwala na odbiór swojego pakietu na dodatkowych dekoderach, z tym wyjątkiem że dekodery muszą być w jednym gospodarstwie domowym i połączone do wspólnej sieci domowej tj. za pomocą wifi lub ethernet.

 

Ponadto przypominam zapis regulaminu:

 

Rozdział VIII. Udostępnienie Sprzętu

 

3. Dostawca usług zastrzega sobie prawo do wymiany Karty dekodującej na nową oraz do przeprowadza-

nia aktualizacji oprogramowania Sprzętu/Sprzętu własnego Abonenta w każdym czasie, w przypadku

zagrożenia bezpieczeństwa systemu kodowania sygnałów lub innych przyczyn technicznych, organiza-

cyjnych lub prawnych uniemożliwiających świadczenie usług. O wymianie Karty dekodującej Dostawca

usług każdorazowo poinformuje Abonenta.

Edytowane przez GTI MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta wymiana jest po to aby doliczać opłatę za dekoder tym, którzy tej opłaty nie mieli to to się nadaje do UOKIKu. Kiedyś była podobna kwestia i wyszło, że operator nie może pobierać opłat dodatkowych za dekoder jeśli jest to jedyna opcja odbioru pakietu usług (tzn. jeśli nie można korzystać ze sprzętu własnego). To podpada pod sprzedaż wiązana, której UOKiK nie lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...