Skocz do zawartości

Wymiana dekoderów platformy CANAL+?


elkanguro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano rozmawiałem w punkcie własnie na ten temat bo mam wifibox+ i sagemcoma na cameleonach będę miał możliwość oddać wifibox+ i dostać 2x wifipremiumbox+ dalej na cameleonach 199zł 0zł miesięcznie, lub 30zł + 10zł miesięcznie.

 

Tylko że takie info miało być do końca lutego.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę wymiana dekoderów jest dobrowolna. NC+ chce najwyraźniej najpierw zachęcić jakąś ilość osób, które posiadają stare dekodery, do ich wymiany.

 

Jak to się ma to nc+ mix? Tego nie wiem, nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

 

Co du komunikatu dotyczącego unifikacji zabezpieczeń to widzę jasno i wyraźne listę sprzętów, które będą wspierane. Prosta lista: masz dekoder z listy, śpisz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty Cameleon i Conax (...)

Taka jest prawda, że na obecną chwilę nie jest to takie łatwe.

 

Oferty na kartę są gwarantowane do 2019 (NC+ na kartę). Smart HD również działa. Do tego NC+MIX. 

 

Może chcą ujednolicić system kodowania, ale nie wyleją dziecka z kąpielą. Najpierw przekonają do dobrowolnych przejść. 

 

Sam byłem świadkiem, gdy nieświadoma rodzina z kartą Cameleon (umowa bez dekodera) zdecydowała się przejść na Wifibox+ ze względu na wifi!

 

Gdy ilość kart Conax/Cameleon będzie na tyle mała, że będzie można wyłączyć system kodowania, zrobią to bez wachania.

 

Teraz możemy tylko czytać oficjalne komuikaty, a one są jasne jak słońce. Mamy listę wspieranego sprzętu i kart do nich. To jest na obecną chwilę pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat wymiany dekoderów przez platformę nc+ pisze również portal "Wirtualna Polska": :arrow:https://finanse.wp.pl/nc-wymienia-sprzet-starego-oddac-nie-trzeba-6216315223090817a

Co ciekawe, został tam także zacytowany o tym artykuł na portalu "Sat Kurier" :D: :arrow:https://satkurier.pl/news/167767/nc-wymieni-dekodery-box-i-pvr-box.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

posiadam dwa dekodery: Box+/HD SAGEMCOM DSI83 oraz UltraBox+/PVR PACE (MR). Oczywiście karty Cameleon. Troszke czytałem o tej wymianie, nie jest jeszcze obowiązkowa. Jednak pytanie moje brzmi, skoro tylko ten pierwszy dekoder kwalifikuje się do wymiany na WIFIBOX+, który nie ma nawet opcji nagrywania i dysku to w ogóle ma to sens? I jeszcze dopłacać do abonamentu? Przecież to jest śmieszne? Dlaczego nie respektują umowy, którą sam z nimi wynegocjowałem? Zero za wynajem, zero za multiroom, i jeszcze przy wymianie stracę Cameleony? 

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dlaczego nie respektują umowy, którą sam z nimi wynegocjowałem? Zero za wynajem, zero za multiroom, i jeszcze przy wymianie stracę Cameleony? 

 

Skoro wymiana jest nieobowiązkowa, to sam zgadasz się na zmianę.

Najpierw próbują różnymi socjotechnicznymi sztuczkami przekonać do płatnej wymiany.

Jak zostanie kilku niedobitków, to zrobią obowiązkową wymianę i wtedy będzie za darmo.

 

Cameleonów nigdy nie miałeś zagwarantowanych, od dawien dawna jest zapis, że gwarantują działanie tylko na ich sprzęcie.

Edytowane przez Maker3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ponad prawie dwa lata temu miałem kilka telefonów od konsultantów w sprawie konieczności pobrania nowych dekoderów, bo na własnym sprzęcie stracę możliwość oglądania większości kanałów, jak do tej pory oglądam wszystkie i nic się nie dzieje. Jeżeli będzie przymusowa wymiana to zrezygnuje z umowy. I tak już mnie naciągnęli, posiadam na własność Moduł CAM C+, dekoder Digyboxx, który też miał akceptację Cyfry+ i do chwili obecnej ma wsparcie NC+ ze stałą aktualizacją listy programów, kupiłem też na własność Sagecom-a (leży w szafie jako rezerwa), więc jeżeli mam brać dekodery na wynajem za dodatkową opłatą, to zdecydowanie podziękuję. Ja lubię mieć własną listę kanałów i wolny wybór. Jestem abonentem od czasu analogowego Canal+ i jeżeli im moja kasa za full pakiet śmierdzi to trudno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie również przed chwilą dzwonili z informacją że moja umowa kończy się w sierpniu tego roku i jeżeli chce ją przedłużyć to muszę wymienić sprzęt. Pan stwierdził że na camelach nie mają już ofert przedłużeniowych.
Oczywiście przy wymianie i przedłużeniu dochodzi opłata za sprzęt i nie ma szans na zrabatowanie do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czytając posty @lukas88 to ma ciekawe informacje, które nie były pisane na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...