Skocz do zawartości

IPTV zacięcia - jaka przyczyna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z którym nie mogę sobie poradzić - używam programu SMART IPTV na telewizorze Samsung i programu VLC na PC do oglądania IPTV. Ściągam listy m3u, wgrywam do VLC lub na telewizor, wszystkie kanały działają, ale co kilkanaście, kilkadziesiąt sekund kanały się zacinają. Łącze mam 100 Mbit, używam na nim tylko komputera i telewizora, te same objawy mam na PC i na TV. Ktoś może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć,

 

Ja mam podobną sytuację, ale tylko między 20 a 23.30 tv cały czas mi buforuje i się zacina przy rozdzielczościach FHD oraz SD. W ciągu pozostałych godzin wszystko działania płynnie i bez problemów. Mam łączę światłowodowe 300Mbit/s i TV jest podłączone przewodem LAN do router. Router stoi przy TV, a długość przewodu to max 1.5m. Router to TP Link Archer C6. Aplikacja SmartIPTV na TV bada prędkość łączą i jeśli ta prędkość jest w okolicach 6Mbit/s to wszystko dział płynnie czyli przez cały dzień. W godzinach między 20 a 23.30 aplikacja pokazuje Max 2.5Mbit/s a w większości przypadków poniżej 1Mbit/s. Dodatkowo badałem połączenie przez laptopa i Xbox one i prędkość łączą jest około 100Mbit/s. Razem z usługodawcą internetu badaliśmy sieć i nic się nie dzieje. Z internetem łączę się przez PPOE. Teraz mam podpięty TP Link WR340G (10/100Mbps) i cała TV działa aż miło pomimo połączenia dodatkowych urządzeń jak telefon czy laptop w tym samym czasie niezależnie od czasu w jakim oglądamy. Na Archer C6 (10/100/1000Mbps) i na tym urządzeniu IPTV się zacina w godzinach wieczornych. Router został nawet zareklamowany i przysłali mi kompletnie nowe urządzenie, ale to nowe urządzenie zachowuje się dokładnie tak samo jak poprzednie. Oba urządzenie są skonfigurowane domyślnie. Całą konfiguracja polegała tylko na przejściu przez połączenie PPOE.

Macie jakieś sugestie co może być przyczyną ? Nie ukrywam, że najchętniej zacząłbym używać Archera, aby wykorzystać w pełni możliwości mojego łącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...