Skocz do zawartości
  • 0

Jaki dekoder twin dvb-c do kablówki wybrać?


mormo
 Udostępnij

Pytanie

Witajcie

W akcie desperacji postanowiłem zapytać na forum o dobór sprzętu do mojej świeżopodpisanej umowy z kablówką. Do tej pory używałem dekodera pace pvr hd z nc+ i mimo jego wad byłem zadowolony - przede wszystkim z możliwości nagrywania jednego programu i oglądania czegoś innego. Dlatego też chciałbym używać tej funkcji teraz. No i tu pojawia się problem. Od dostawcy dostałem dekoder Amiko Impulse t2/c, który ma funkcję nagrywania jest ale jednogłowicowy. Pytałem dostawcy i w dwóch sklepach sat i nikt nie jest mi w stanie niczego doradzić co spełniłoby moje oczekiwania w sprawie nagrywania. Dlatego proszę Was o pomoc. Nawiasem mówiąc myślałem, że Ferguson ariva 253 combo będzie ok, ale dowiedziałem się że jednak nie...

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Musisz sprawdzić czy Twoja kablówka paruje kartę z dekoderem, bo jeśli tak to nie będzie ona działała w żadnym innym dekoderze niż ten który posiadasz. Jeśli karta jest parowana, zapytaj czy w Twojej kablówce oferują również moduł CAM. Jeśli tak, to wtedy możesz się rozejrzeć za jakimś dekoderem DVB-C. Często jednak jest tak ze moduł oferowany przez sieci kablowe jest modułem jedno strumieniowym, więc nawet dekoder z dwiema głowicami nie zapewni Ci tego czego oczekujesz, bo moduł będzie to blokował.

Jeśli jednak jakimś cudem, Twoja kablówka nie paruje kart z dekoderem to wtedy można próbować poszukać takiego tunera. Być może ktoś bardziej obeznany w temacie jeszcze się wypowie. Sam kiedyś szukałem takiego tunera dla siebie, ale moduł który posiadam jest jednostrumieniowy i odpuściłem temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko zależy od tego, czy karta parowana, czy nie i ew. jaki system.

 

Jeśli kartę można przekładać do woli do własnego sprzętu, to jest to do opanowania, ale to nie będzie tania impreza. Głównie dlatego, że jest słaby zbyt na dekodery DVB-C, nawet jednogłowicowe, bo większość operatorów paruje karty. Dlatego niewielu producentów pakuje się w produkcję czegoś bardziej zaawansowanego.

 

Na razie do głowy przychodzi mi odbiornik linuksowy - do Vu+ są głowice dual DVB-T/T2/C (akurat chwilowo kiepsko z dostawami, ale powinny być na koniec stycznia). Vu+ Solo SE V2 z taką głowicą zainstalowaną powinien wyjść jakieś ~700 zł. Muszę się zastanowić, czy byłoby coś tańszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...