Skocz do zawartości
  • 0

Podłączenie sprzętu tv sat


bodziewicz
 Udostępnij

Pytanie

Witam na forum. Przeglądnąłem forum w sprawie interesującego mnie tematu (jaki poruszyłem w moim pierwszym poście) i w zasadzie mam zaplanowany zakup podstawowych urządzeń i anten. Jednak pozostaje problem tunera i podłączenia. Mianowicie docelowo będzie sygnał rozdzielony do każdego pomieszczenia poprzez multiswitch, jadnak jak zrobić, by teraz przy pomocy jednego tunera mieć obraz na kilku telewizorach w różnych pomieszczeniach z możliwością przełączania kanałów tam gdzie aktualnie się ogląda (oczywiście bez przenoszenia tunera z pokoju do pokoju i oczywiście nie naraz na wszystkich tv, po prostu tam gdzie jestem chcę mieć możliwość przełączania z pilota)? Nie wiem jaki wybrać tuner, by mieć oczywiście HD i możliwość wyboru pomiędzy Cyfrą lub Polsatem (nie wiem jeszcze jaką platformę wybrać)? Może ktoś poradzić mi w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

E tam, da się :P Tuner w jednym pomieszczeniu podpięty do anteny i wykorzystać "bezprzewodowy przedłużacz pilota" czy jak to tam się nazywa ;)

Problem będzie z tym jak dostarczyć sygnał wyjściowy z tunera? Prawdopodobnie trzeba będzie dokupić modulator i przetworzony przez niego sygnał wpuścić w instalację domową (podpinając do multiswitcha zamiast lub obok anteny naziemnej). Tunera nie trzeba będzie ze sobą nosić, ale "połowę" przedłużacza pilota już tak.

 

Tuner to zapewne Ferguson HD, bo jest HD i ma kieszenie CI ;) Zerknij do działu "Ferguson" i poczytaj nieco o tunerach.

 

Pomocne linki:

:arrow:http://hollex.pl/index.php?page=spis&kat=34

:arrow:http://hollex.pl/index.php?page=spis&kat=38

:arrow:http://hollex.pl/index.php?page=spis&kat=107

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lepiej użyć cyfrowego transmitera na 2.4GHz który bezprzewodowo dostarczy sygnał tv a z powrotem przekaże polecenia z pilota. W podst. komplecie jest nadajnik i odbiornik, ale można dokupić dodatkowe odbiorniki do każdego pokoju i załatwione. Linków nie podaję bo nie można a poza tym zwalczam lenistwo kto chce sam sobie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poczytałem sobie na temat tego transmitera, ale nie rozumiem, jak to podłączyć? Rozumiem, że muszę go podłączyć do tunera sat w jednym pokoju, np w sypialni na piętrze. Odbiornik tv byłby podłączony do tego tunera i oglądam kanały sat bez problemu. Teraz chcę oglądać, np. w salonie na dole lub dziecko chce w swoim pokoju, to jak muszę postąpić? Odbiorniki tego transmitera montuję w każdym pomieszczeniu, gdzie mam tv i oglądam co chcę? Oczywiście zakładam, że tv w sypialni, tj. ten podłączony do tunera na stałe jest wyłączony? Czy tak? Czy musi być włączony też, żeby można było sygnał przekazać do wszystkich pozostałych tv? Czy tylko tuner jest cały czas załączony, a odbiorniki tv włączam, gdzie aktualnie chcę oglądać? Jak zmieniam kanały w tych odbiornikach (znaczy w tunerze)? Też za pomocą tego transmitera? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nadajnik podłączasz do tunera sat. a odbiornik do tv (do każdego po jednym oczywiście), idąc do 2giego pokoju zabierasz ze sobą pilota od sat. i będzie on tam normalnie działał.

TV podłączony bezpośrednio do sat. nie musi być włączony, to nie ma żadnego znaczenia bo transmiter pobiera sygnał z 2giego gniazda scart w tunerze sat. a nie z tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ogólnie rzecz biorąc, transmitter to "bezprzewodowy przewód". No i przenosi sygnał z pilota od odbiornika do nadajnika.

Nie myśl, że będziesz mógł w tej konfiguracji odbierać w tym samym czasie różne kanały na wszystkich telewizorach. Na każdym jedno i to samo, tyle, że z możliwością przełączenia kanału z każdego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie o takiecoś mi chodziło. Wiem, że jak kupię drugi (i dalej) tuner, to wtedy będę mógł oglądać różne programy (oczywiście sat). Mam nadzieję, że naziemne programy to będę mógł oglądać dowolne, niezależnie od siebie? I nawet równocześnie w jednym pokoju ktoś będzie oglądał sat, a w innym dowolny naziemny? Czy dobrze pojmuję?

Dzięki, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...