Skocz do zawartości

Xiaomi, czy HTC?


Rekomendowane odpowiedzi

Z tych trzech raczej HTC (choć to już nie to samo co jeszcze kilka lat temu), chyba że nie zależy ci aż tak bardzo na zdjęciach (aparaty w smartfonach Xiaomi do 1000-1500 PLN są ich największą bolączką). Do tego dochodzi fakt, że przy zakupie na aukcjach bądź u Chińczyka może do Ciebie trafić smartfon z wersją chińską softu (brak Usług Google Play, przeinstalowanie na wersję Global softu niezbędne i na własną rękę). Przy tej półce cenowej rozważałbym jeszcze Lenovo K6 - porównywalny z Xiaomi, a ma lepszy aparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad Lenovo, ale znalazłem takie porównanie https://www.tabletowo.pl/2017/05/04/porownanie-lenovo-k6-note-vs-xiaomi-redmi-note-4/ i oprócz zdjęć, o których pisałeś jednak lepiej wypada Xiaomi.

Jeśli chodzi o sklep myślałem o tym https://bestcena.pl/telefony/xiaomi-redmi-note-4-32gb-dual-sim-czarny?ref=ceneo

To jest chyba w pełni polska wersja, a i sklep ma dobre recenzje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep wygląda na poważny (choć wysyłkowy), więc ich słowa o wersji Global brałbym na poważnie. W najgorszym wypadku (jakby jakimś trafem trafiła wersja chińska) albo reklamacja, albo przeinstalowanie systemu na własną rękę.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz Xiaomi Redmi Note 4 (4GB RAM 64GB ROM) w wersji GLOBAL, to na Gearbest teraz jest fajne promo, bo telefon można kupić za około 600 zł, z gwarancją oczywiście. Wysyłka z magazynu w Polsce, ROM global, działa LTE 800MHz a sam telefon przysyłają kurierem DHL dwa dni po zakupie - kupiłem z tej samej aukcji i polecam.

Kod rabatowy: NOTE4BL

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_701791.html?wid=91&lkid=12785478

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global to nie jest wersja chińska, tylko globalna (z językiem polskim i sklepem Google Play). Haczyk w tym, że Gearbest (podobnie jak AliExpress czy Banggood) to chiński sklep i mogą wysłać Ci przez przypadek wersję chińską. O tym, że na telefon możesz czekać w najlepszym wypadku parę tygodni to ja nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dlatego @Arkon,  to są telefony z rynku pl/eu (handlowałem kiedyś chińczykami) . To są po prostu telefony których pudełka zostały otwarte, ze zwrotów, uszkodzone pudełka, testowane gdzieś itd dlatego są tańsze. Sporo jest takich firm które bawią się w skupowanie takich rzeczy i potem sprzedawanie jej z zyskiem.

 

Note  w Saturnie w fabrycznym stanie kupisz za 769. Jeśli chcesz kupować ten telefon to kupuj go w jednym z tych sklepów bo po prostu omijasz problemy : http://www.abcdata.com.pl/xiaomi . A jako, że marka jest oficjalnie w PL nie warto bawić się w kombinacje i zapłacić te 100 zł więcej za spokój. 

 

Z tych 4 brałbym Nota 4 tylko u oficjalnego partnera..   Ten HTC to badziew. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Telefony HTC, szczególnie flagowce są dobre pod względem muzycznym. Jeżeli poza domem słuchasz muzyki na słuchawkach, to nie będziesz zawiedziony. Jeżeli chodzi o fotografię mobilną, to także HTC jest w ścisłej czołówce obok Samsunga, iPhone'a, czy Huaweia. Jedynie w czym Xiaomi jest lepsze, to cena. Jest ona znacznie niższa niż u konkurentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HTC słabo się sprzedaje, podobnie zresztą jak smartfony LG czy Sony. Wszystkie działy mobilne tych trzech firm już po raz kolejny notują straty. W najbardziej opłakanym stanie jest dział mobilny HTC i LG. @Emil.1603, nie przesadzaj. Recenzenci chwalą smartfony HTC, obecny flagowiec, tj. HTC U12+ zbiera dobre recenzję. Robi świetne zdjęcia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...