Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info.Jak rozumiem Ferguson Ariva @Link 200 również będzie się dobrze sprawował z modułem CP?......

Niestety nowy moduł CP CI+ na tym tunerze nie chodzi. Miałem ten tuner i ze względu na tą ułomność pozbyłem się go. Jeszcze jako tako chodził na starym module CP CI (bez+). Co do Arivy 250 Combo, to też przez parę dni ją testowałem z modułem CI+. Wprawdzie bardzo szybko przełączał kanały,ale co jakiś czas lubiał się zawieszać - wtedy tylko pomagało wyłączenie zasilania (opinię też potwierdził mi niezależny serwisant tego sprzętu).Lubiał też się bardzo nagrzewać. Obecnie od miesiąca używam AMIKO STHD 8820 i jestem z niego naprawdę zadowolony, żadnych zwiech, restartów, bardzo stabilnie chodzi(jest to klon czeski klon niemieckiej marki Golden Interstar. Dobrze też powiniewn chodzić jego młodszy brat AMIKO STHD 8840 różni się od poprzednika tym że ma już głowicę DVB-T2 (nawet softy są te same).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pewien drobny problem z modułem CI+ Polsatu. Używam go w telewizorze Samsung UE40F6500 (model z 2013 roku) i w zasadzie wszystko działa dobrze. Ale od czasu do czasu (raz dziennie albo rzadziej) pojawiają mi się komunikaty "Sygnał zakodowany" lub "Brak ważnej karty w module". Zwykle po kilkunastu - kilkudziesięciu sekundach komunikat znika i dalej można oglądać, ale czasami muszę wyłączyć telewizor i po chwili włączyć ponownie lub nawet wyjąć i włożyć kartę.

 

Moduł zgłasza, że ma najnowszą wersje softu. Telewizor też ma najnowszy soft.

 

Czy ktoś miał może podobny problem? Czy moduł jest do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti , aktualizujesz soft na bierzaco?

Masz na myśli soft w moim tunerze? Obecnie w moim "Ferdku" mam soft w wersji V1.22B5. Później wyszły chyba jeszcze dwie kolejne wersje. Wgrywałem też późniejszą, ale po kilkudniowym jej "testowaniu" wróciłem do obecnie posiadanej. Na tej, którą mam teraz, wszystko działa, jak należy. :)

 

 

@91tomek

Zgodnie ze specyfikacją, tuner Ferguson Ariva 200 Combo posiada złącze na moduł CAM CI. Moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu powinien więc w nim działać poprawnie. Moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu jest w tzw. trybie "legacy", dzięki czemu działa także w odbiornikach ze 'zwykłym" CI (bez "plusa").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti , aktualizujesz soft na bierzaco?

Masz na myśli soft w moim tunerze? Obecnie w moim "Ferdku" mam soft w wersji V1.22B5. Później wyszły chyba jeszcze dwie kolejne wersje. Wgrywałem też późniejszą, ale po kilkudniowym jej "testowaniu" wróciłem do obecnie posiadanej. Na tej, którą mam teraz, wszystko działa, jak należy. :)

 

 

@91tomek

Zgodnie ze specyfikacją, tuner Ferguson Ariva 200 Combo posiada złącze na moduł CAM CI. Moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu powinien więc w nim działać poprawnie. Moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu jest w tzw. trybie "legacy", dzięki czemu działa także w odbiornikach ze 'zwykłym" CI (bez "plusa").

 

 

najnowszy foft jest gorszy od tego V1.22B5 ? dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można wiedzieć to gdzie go kupiłeś i za ile?

Można kupić moduł CI+ za pośrednictwem strony internetowej za 99 zł na własność. Wiąże się to z umową na minimum 15 miesięcy na minimum pakietem Mini HD za 14,90 zł. 3 pierwsze miesiące gratis i oglądasz przez ten czas Rodzinny HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cameleon2013, to nie jest miejsce by rozmawiać o telewizorach i to jeszcze określonej marki, ale seria w8 i w9 ściąga gotowce list pod CP, albo nc+, które niestety ułożone są troszkę od czapy, czyli tak, jak to sobie wymyślił nadawca.

 

Dobrze, że jest możliwość edycji tych list, zarówno w samym telewizorze, jak i za pomocą zewnętrznego oprogramowania na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie staram się uruchomić moduł na tv toshiba 46UL985G i wszystko w sumie działa pięknie (oprócz ręcznego wyszukiwania kanałów) ale niestety pokazuje się że nie mam uprawnień do np. Da Vinci Learning, nie wiem czy jeszcze nie czegoś, mam max hd + film i sport więc powinny być. Ogólnie uprawnienia złapał po 30min i większość kanałów działa. Czy ma sens wysyłanie samemu uprawnień ponownie przez ICOK czy muszę dzwonić ? czy to może coś z kompatybilnością z telewizorem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do B.O.K. (222127222) i wybierz kombinację bodajże 3 + 1 a później wstukaj numer karty abonenckiej i ponów uprawnienia z automatu.

 

Telewizor powinien być włączony na kanale TV6, uprawnienia powinny się odświeżyć w ciągu najpóźniej 2 godzin.

 

Jeśli to nie pomoże, to znaczy, że karta została źle zaksięgowana w systemie CP i potrzebny będzie kontakt z działem technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...