Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moduły jest bardzo prosto rozpoznać, te nowe mają na module nowsze logo CP takie prostokątne, a te stare moduły mają starsze logo z zaokrąglonymi bokami.

 

Bingo, kolejną różnicą jest pudełko na nowych CI+ pisze ,,Moduł Cam do odbioru Cyfrowego Polsatu'' a , na starych ,, Moduł Cam Nagravision do odbioru Cyfrowego Polsatu"

 

Co do trybu Legacy to warto wywnioskować że nie wszystkie dekodery mogą go otworzyć, np. Ariva 202 z tego co się orientuje piszę nawet że odbiera CI + bez legacy a nie ruszy ani trochę.

Mój Ferguson nowy Combo 210 też by sobie nie poradził nawet z Legacy.

 

Z tego co się orientuję to jedynie wszystko śmiga w Opticum ale warto dodać że nie każdy posiada taki model.

 

Ktoś narzekał że np stary moduł CAM CI Nagravision nie odbierał częstotliwośći 11393 (TVN-y) w telewizorach, w moim Fergusonie jak i w znajomych dekoderach wszystko śmiga należycie.

A nowe CI+ już śmigają na tv a gorzej na dekoderach, paranoja ...

KLIKNIJ

 

Tak o to wygląda wasz zwykły CI bez plusa, sprawdzony i w miarę stabilny.

Nowy z tyłu modułu zamiast SCAM pisze CI+ oraz jest nowsze logo Cyfrowego Polsatu

Zdjęcia jak i opis znaleziony przez internet.

 

Pozdrawiam Piotrek52090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Interesuje mnie wzięcie drugiego full pakietu z tym modułem. Pierwszy mam z ESI-88. Mam kilka pytań.

 

O co chodzi z tym "legacy" bo wcale nie rozumie rozmowy o tym.

 

Chciałbym kupić jeszcze dekoder ale zastanawiam się właśnie jaki wziąć. Wiem że na Opticum x7 działa i na Fergusonie HF8800 HD też oraz na innych z serii HF. Wie ktoś może na jakich jeszcze będzie to funkcjonować poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb Legacy - oznacza tzw. tryb zgodności czyli tzw moduł z kartą powinien działać ci na większości urządzeń.

Jeżeli dekoder np. odbiera ci tylko CI bez + to tryb legacy powinien chodzić bez problemu.

Jeżeli karta (moduł) nie jest w trybie legacy i dekoder nie odczytuje CI+ nie masz szans na oglądanie kanałów, gdyż nie będzie wczytywało.

Musisz się dowiedzieć czy ktoś już ma ten nowy moduł i jak działa, oraz czy jest stabilny, gdyż ja wolałem nie ryzykować i udało mi się dostać jeszcze zwykły CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra wszystko fajnie, ale czy ktoś testował nowy moduł CI+ na telewizorach Samsung z dekoderem DVB-S ? Czy działają już TVNy na nowym module? Mi niestety do tej pory nie udało się przetestować nowego modułu.

Drugie pytanie czy moduł działa na Fergusonie 8900HD, który jak wiadomo posiada gniazda CI (bez plusa).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisać może byle co, a działać może całkiem inaczej.

Np. Moduł Cam CI zwykły działają wszystkie częstotliwości na dekoderach , a na niektórych tv nie chodziła częstotliwość 11393.

Lepiej się upewnij bo jak kupisz i nie będzie chodziło to trudno będzie wymienić chyba że jedynie uda ci się dostać stary egzemplarz (CI).

Dowiedz się czy to na 100% Tryb Legacy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie wiem poczekaj jakiś czas może ktoś zakupi ten moduł z CI+ i napisze tutaj na forum jak chodzi.

Z tego co się orientuje pisać może jedno a drugie funkcjonować, np. jeden dekoder miał odbierać z CI+ tak pisało a nawet nie drgnie nic, jedynie tryb legacy chodzi.

Albo spróbuj podejść do punktu i załatwić że jak by coś nie działało to będziesz chciał wymienić na stary moduł bo da się sprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, właśnie wpadł mi nowy moduł CI+ w ręce.

 

na telewizorach samsung działają wszystkie TVNy, które nie działały na starym module CI.

na fergusonie 8900HD ze slotem CI nowy moduł CI+ działa bez problemu.

 

jedyny ogromny minus to czas przełączania pomiędzy kanałami zarówno w tv z dekoderem DVB-S jak i w fergusonie, który wynosi od 5 do 7 sekund !!!

To jest jakaś pomyłka chyba.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem poszperałem i znalazłem kilka dekoderów z CI+

 

Schwaiger DSR 700 HDCIPL za 729zł

Xoro HRS 8750 CI+ za 499zł

Strong SRT 7300 HD CI+ PVR Ready za 449zł

Technistar S1 za 659zł

Technistar S2 za 740zł

 

w opisach piszę że każdy ma CI+ ciekawe czy na każdym z nich będzie działać bez problemów ten nowy moduł?

 

Co do tak długiego przełączania kanałów. Sądzę że CP wyda aktualizacje (kiedyś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że na telewiorach nie działają tvny z tp. 11393 jest winą softu w tv który najwyraźniej ma problemy z symulcryptem kiedy kanał ma przypisanych parę systemów kodowania.

A co do wolnego przełączania kanałów na nowym CI+ od CP być może poprawki oprogramowania modułu coś poprawią.

Najważniejsze że ten moduł CI+ ma tryb legacy i można go stosować w odbiornikach ze zwykłym CI.

Przypomnijcie sobie jak na początku było z nowym ncam od TNK HD także na niektórych odbiornikach nie działał ten cam a kanały się dość wolno przełączały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł TnK-HD i nie miałem problemu z odbiorem w swoim TV żadnych kanałów, łącznie z TVN-HD, w przeciwieństiwe do Astona, na którym nie ma History i Diablo (obydwa na karcie Cyfry+), na którym TVNy mam ale za to nie mam tych z plusem z transpondera 11411 (teleToon+HD, Planete+HD, itd...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto aby redakcja Satkuriera opublikowała test tego modułu CI+ od CP i podała informacje na których odbiornikach działa on poprawnie a na których są jakieś problemy.

Kiedy pojawił się pierwszy moduł CI od CP pod koniec 2006 roku to informacje takie pojawiły się na stronie satkuriera i w samym magazynie dość szybko, dziwię się że jeszcze ich nie ma odnośnie nowego modułu CI+.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz o której zapomniałem napisać.

Po włączeniu TV wyskakuje okienko uwierzytelniania modułu co trwa kilka sekund. Potem napis: moduł działa poprawnie i następnie kilku sekundowe (5-7 sekund) do odkodowania obrazu.

Przy włożonym module coś takiego nie występuje - wszystko włącza się w porównaniu z CI+ błyskawicznie bez zbędnych informacji o jakimś uwierzytelnianiu i poprawnym działaniu.

Jak CP może wypuszczać na światło dzienne takiego bubla bez uprzedniego sprawdzenia czy aby wszystko z nim jest w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...