Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę, w punkcie CP w Gda, uzyskałem info, że ich moduły CAM chodzą bezproblemowo z Ariva 210 Combo, zaś w sklepie za rogiem facet ręczył głową, że Opticum 9600 TS nie będzie z nimi działał ...

 

Problemu wielkiego by nie było, gdyby CP wymieniał w przypadku braku kompatybilności moduł na "duży" dekoder, ale wymieniają tylko na mały i to bez dysku w opcji (dysk można sobie dokupić za 250zł).

 

Natomiast jeśli miałby być rzeczywiście problem z odpalaniem modułów CI+ na sprzętach funkcjonujących na naszym rynku, to kto wie jaki dekoder(y) zapewnia zgodność z CI+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę, w punkcie CP w Gda, uzyskałem info, że ich moduły CAM chodzą bezproblemowo z Ariva 210 Combo, zaś w sklepie za rogiem facet ręczył głową, że Opticum 9600 TS nie będzie z nimi działał ...

 

No, ale dlaczego ma nie działać, skoro zwykły moduł Polsatu ciągnie, a te są kompatybilne bo działają w trybie Legacy ? Moduł TNK HD(CI+) też jest w trybie Legacy i działa w tym Opticumie więc niech mnie ktoś oświeci dlaczego miałby nie działać Polsatu ?

Jak się mylę to przepraszam :oops: , a jak nie to ktoś chyba straci głowę :lol2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Hmmm ja byłem w Apsie miejscowość Bochnia obok Krakowa (woj. małopolskie)

Gdyż słyszałem że tam były kiedyś moduły CI i nie pomyliłem się lecz gdy się pojawiłem wymienili na CI+

Czekałem z 2 tyg, ale wiem że w kilku pkt. w Krakowie są jeszcze te zwykłe.

Ale Pani z tego Apsu obiecała i jutro mam odbiór.

Z tego co wiem to zamawiała z Hurtowni w Rzeszowie, nie orientuje się dokładnie gdzie, ale wiem że dalej mają tam te moduły i nie kilka sztuk lecz więcej ilości.

Polecam wejść na stronę cyfrowego polsatu, i odnaleźć np jakiś pkt i wysłać @, 100x lepsze rozwiazanie niż chodzenie po apsach lub dzwonienie telefonicznie.

Wiem tyle że nie za bardzo schodzą te z + dlatego coraz więcej wszędzie jest sprowadzanie tych standardowych.

 

Co do modułu na własność to nie wiem, gdyż ja będę miał wypożyczony za 1 zł zamiast dekodera HD.

 

Pozdrawiam Piotrek52090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, testowałem nowy moduł CI+ Cyfrowego Polsatu w telewizorze Panasonic serii GT30 i VT50 oraz w Fergusonie HF8800 HD - we szystkich odbiornikach moduł działał poprawnie, dekodował wszystkie opłacone kanały.

W telewizorach moduł autoryzował nowe urządzenie do działania - trwało to chwilę, w fergusonie pracował od razu.

W obecnym oprogramowaniu modułu wadą jest długi czas przełączania kanałów, zarówno w telewizorach jak i Fergusonie trwało to nawet 5 sekund - jeżeli następowała zmiana transpondera. Stary moduł działa o wiele szybciej (niestety w TV nie dekoduje transpondera 11393V o czym pisałem wcześniej, nowy moduł rozwiązuje ten problem)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Dzisiaj podpisałem umowę na 29 miesięcy : Pakiet Familijny HD + Sport HD + Extra HD (59,90 zł)

Planowałem podpisać na 15 miesięcy ale skusiła mnie promocja 6 miesięcy za darmo , w mniejszej umowie tylko 3 miesiące free.

Udalo mi się sprowadzić moduł CAM CI do mojego Fergusona.

Moje wrażenia to troszkę dłużej się ładuje niż np. Karta Cyfry +, ale na szczęście wszystko chodzi należycie ( czyta wszystkie częstotliwości i nie ma problemów z programami)

Za moduł zapłaciłem 1 zł i oczywiście został wypożyczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki to CAM?

 

Tak jak napisałem ja sprowadzałem moduł CI bo wiedziałem że nie ma z nim żadnych problemów, lecz w większości Apsów tak jak w moim były już z CI+

 

A czy można dostać moduł do multiroomu?

 

Hmmm nie wiem do końca, mój moduł jest traktowany jako dekoder HD za 1 zł.

 

 

 

Wiadomo że moduł zwykły CAM CI to będzie Nagravision.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ale po co wam fotka ?

Moduł Cam CI ma szyfrowanie Nagravision, one były zawsze od początku w Cyfrowym Polsacie.

Teraz są najnowsze moduły CI + czyli powinno pisać SmarCam 3CI Plus.

A różnice między nimi macie na wcześniejszych stronach.

Pozdrawiam Piotrek52090

 

Od Użytkownik Grabar z forum:

Niezupełnie. CI i CI+ to standardy wspomnianej przez Ciebie "szczeliny". O ile zwykłe CI to standard DVB pochodzący z okolic 1995 roku, tak CI+ to bandycki wymysł korporacji z Neotion, Panasonikiem, Philipsem, Samsungiem, SmarDTV i Sony na czele, który później został zaadoptowany przez DVB. Na pierwszy rzut oka moduły wyglądają tak samo, ale:

1) moduł CI+ domyślne zadziała tylko w gnieździe CI+, jeśli nie ma włączonego trybu legacy (np. nCam działa w takim trybie) to na zwykłym CI (większość telewizorów i dekoderów, szczególnie tanich) nie pooglądacie, patrz ostatnie cyrki z szarymi modułamy Cyfry+,

2) zwykły moduł CI zadziała zarówno w gnieździe CI+ jak i w zwykłym CI

 

A teraz deser, czyli co może robić to "nowsze wydanie" czego nie mogło zwykłe CI (jak już podane kiedyś w temacie C+):

Korzyści:

+ żadne!

Ograniczenia:

- możliwość blokowania nagrywania programu,

- możliwość kasowania nagranych audycji,

- blokada dekodowania programów do czasu wgrania aktualizacji,

- blokada modułu w przypadku modyfikacji oprogramowania dekodera,

- blokada przewijania na reklamach w nagranych audycjach,

- blokada/ograniczanie time[beep]u

- odtwarzanie treści na certyfikowanych TV, co najmniej "HD ready",

- znikoma ilość dekoderów posiadających więcej niż 1 gniazdo CI+ (gdybyście chcieli używać jednocześnie modułu CI+ Polsatu i modułu CI+ Cyfry)

 

Wiadomo, że operator od razu nie będzie korzystał z tych "udogodnień", ale w przeciwieństwie do zwykłego CI, może z nich skorzystać.

Więc ten "+" w nazwie CI+ oznacza bardziej korzyści dla operatora, a dla abonenta same ograniczenia.

 

Więc nie wiem jak funkcjonują te nowe, ale z tego co wiem żadnych blokad w tym momencie nie ma, ale musi mieć odbiór wejście CI+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ale po co wam fotka ?

Moduł Cam CI ma szyfrowanie Nagravision, one były zawsze od początku w Cyfrowym Polsacie.

Teraz są najnowsze moduły CI + czyli powinno pisać SmarCam 3CI Plus.

A różnice między nimi...

@Piotrek52090 - róźnice generalnie są i większość osób na tym forum już je poznała.

Mi chodzi o konkretną nazwę tego moodelu ...

 

Może jakaś fotka by rozjaśniła umysły nam poszukującym?
a fotka też by mogła pomóc (jeśli Ci to oczywiście nie sprawi kłopotu). Inni dokładnie by wiedzieli o jaki model pytać (i jak wygląda), bo większość sprzedawców (ty miałeś szczęście) nie koniecznie wie czy model, który sprzedają to CI, czy CI+, i o co w ogóle chodzi...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do mateebee: przecież na poprzedniej stronie napisałem ja i paru innych userów że te nowe moduły CI+ od CP mają tryb legacy i że mam potwierdzone informacje że działają na odbiornikach np. Opticum x7.

Moduły jest bardzo prosto rozpoznać, te nowe mają na module nowsze logo CP takie prostokątne, a te stare moduły mają starsze logo z zaokrąglonymi bokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...