Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam. Sam mam też Fergusona Ariva 202E i moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu. Moduł ten działa znakomicie w moim tunerku. :) Zero zwiech, zero restartów itp. Wszystkie kanały z oferty CP, do których mam dostęp, dekodują się szybko i poprawnie. :) W menu modułu trzeba tylko wyłączyć kontrolę rodzicielską. Gdy jest włączona to kanały przełączają się znacznie dłużej (dłużej czeka się na zdekodowanie kanału).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, bo nie mam tego akurat dekodera, ale też czytałem tu na forum SK, że w przypadku tego dekodera są problemy i że nie za bardzo on "trybi" z modułem CAM CI+ Cyfrowego Polsatu. :? Sprawa tym bardziej ciekawa i zarazem dziwna, bo ten Digyboxx ponoć obsługuje "natywne" CI+ (moduły CAM CI+ bez trybu "legacy")... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waldemar27 - Ja mam moduł CI w Panasonicu GW20 (model z 2010 roku) i problem z Eurosportem 2HD był jakieś dwa lata temu. Teraz wszystko śmiga doskonale.

@markar i @SatExpet - Mi też Cyfrowy Polsat proponował wymianę modułu na CI+, ale się nie zgodziłem. Dlatego dostałem drugie pismo, że pracują nad problemem związanym z Nick HD i Nick Jr. Co ciekawe sprawdziłem moduł na dekoderze ojca (Ferguson HD8800) i o ile Nick Jr nie chodził, To NIckelodeon HD, pixelował się co 10 sekund ale obraz się nie przestawał wyświetlać tylko "szedł" dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tv samsung 55es8000 i od września moduł CAM cyfrowego polsatu. Ten tv nie ma wyszukiwania kanałów dla CP tylko dla nc+ i n. Ale jeżeli wyszukiwałem kanały wszystkie w ustawieniach to przy podłączonym i aktywnym module cam cp to wyszukuje kanały w/g listy cyfrowego polsatu co znaczy że realizuje wyszukiwanie pod moduł cam cp. Jedyny problem to że lista nie jest w 100% zgodna z listą jak w oryginalnym odbiorniku sat cp oraz nie dekoduje TVN, TVN7, TVN style, TVN turbo. Kanały TVN HD i TVN7 HD działają. Te same kanały z modułem cam w arivie 220 i 250 działają (arivy dekodują wszystkie kanały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mentoris, jesteś pewien, czy tylko tak sobie mówisz?

 

Dotąd rzeczywiście tak było, że nie było różnic, ale ostatnio widzę różnice, bo na na module CI+, CP podczas nagrywania materiałów z oferty VoD, któryś już raz wysyła sygnał albo zatrzymania nagrywania, albo pauzy.

 

Dziwne, ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mentoris, jesteś pewien, czy tylko tak sobie mówisz?

 

Dotąd rzeczywiście tak było, że nie było różnic, ale ostatnio widzę różnice, bo na na module CI+, CP podczas nagrywania materiałów z oferty VoD, któryś już raz wysyła sygnał albo zatrzymania nagrywania, albo pauzy.

 

Dziwne, ale prawdziwe.

W jakim tunerze używasz swojego modułu CAM CI+ Cyfrowego Polsatu?

Bo ja mojego używam w Fergusonie Ariva 202E i nie mam czegoś takiego. Mogę nagrywać wszystko (również polsatowskie VOD) i potem nawet odtwarzać to na komputerze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, że nic nie wiesz o opisanych przeze mnie problemach, skoro używasz pudła ze zwykłym CI, a moduł CP pracuje u Ciebie w trybie legacy. ;)

 

Mój moduł pracuje w telewizorze w trybie CI+, więc sam rozumiesz, że to zupełnie inne przypadki.

 

W trybie legacy moduł CI+ nie ma możliwości wprowadzać żadnych restrykcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam modułu Cyfrowego Polsatu CI+ od 2 tygodni z telewizorem Samsung z serii D6500 i nie mam żadnych problemów. Mogę nagrywać wszystko, przewijać jak chcę.

Oczywiście mój telewizor nagrywa na dysku sformatowanym do surowej partycji (nie jest to zależne od modułu CI+ tylko od telewizora), ale nagrania można skopiować na komputer przy użyciu dwóch programów (UFS Explorer, DeSTRoi 1.3.3) i zapisać je na dysku komputera w formacie TS.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, że nic nie wiesz o opisanych przeze mnie problemach, skoro używasz pudła ze zwykłym CI, a moduł CP pracuje u Ciebie w trybie legacy. ;)

 

Mój moduł pracuje w telewizorze w trybie CI+, więc sam rozumiesz, że to zupełnie inne przypadki.

 

W trybie legacy moduł CI+ nie ma możliwości wprowadzać żadnych restrykcji.

Jak tak to OK. Rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki konkretnie kanał chcesz znaleźć? W jakim tunerze używasz swojego modułu CP? Bo ja nie wiem, co jest na pozycji 117 w dekoderach CP, gdyż nie używam takiego dedykowanego pudła.

Parametry poszczególnych kanałów można znaleźć w Internecie, np. na stronie :arrow:http://www.lyngsat.com/ .

Kanały platformy Cyfrowy Polsat: :arrow:http://www.lyngsat.com/packages/polsat.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grejpfrut, ja również nie mam na Sony W9 żadnych problemów ze zwykłym nagrywaniem we współpracy z modułem CP, występują jednak ekscesy przy nagrywaniu z kanałów VoD i nie jest to przypadek, bo sprawdziłem po wielokroć (!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...