Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna posiadam moduł CAM CI+, który załadowałem do telewizora LG 42LS570S. Wszystko chodzi extra, oprócz tego, że przełączanie kanałów trwa troszeczkę dłużej niż na tunerze. Poza tym jestem bardzo zadowolony. Telewizor sam aktualizuje sobie listę programów, funkcja GUIDE pokazuje spis programów.

Polecam ten telewizor, jak i moduł CAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ma ktoś rozwiązanie na moduł CI+ Polsatu z Digyboxx 'em HD C+ ? Komunikat "brak karty" pojawia się dość przypadkowo, ale zawsze (od 3h go męczę i jestem jego szczęśliwym posiadaczem ;) po zmianie na kanały z różnym kodowaniem (nagra, media, viacc, conax). Włożenie karty TNK powoduje, że zmienia sie tylko komunikat na "Program jest kodowany" i wymienia te wszystkie kodowania. Czy to na pewno wina modułu? Chciałem zauważyć, że przerzuciłem się z leciwej arivy 200, w której wolno :), ale jednak wszystko działało - chciałem dobrze :) Mam nadzieję że nie będę musiał zwracać Technisatowi tunera za brak możliwości oglądania obiecanego Cyfrowego Polsatu przez CI.......

Z góry WIELKIE dzięki za pomoc.

 

Niestety temat trwa już kilka aktualizacji w technisacie nie przyniosło rozwiązania problemu. Wysłałem nawet tuner do producenta i nikt nie wie o co chodzi z tym fantem. Dałem sobie z tym spokój i czekam na aktualizacje modułu przez Polsat o ile coś da bo jeśli nie to moduł Ci+ i tuner technisat Digyboxx lepiej sobie darować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to w takim razie wniosek z tego taki, że zamiast Digyboxx'a, lepiej z tym polsatowskim modułem używać np. Fergusona serii "Ariva". Te ostatnie działają z tym modułem poprawnie przy jednoczesnym korzystaniu też np. z karty "Smart HD+", o czym wielokrotnie tu na forum pisałem.

Nie wiem, czy ewentualna aktualizacja modułu Cyfrowego Polsatu coś by pomogła w polepszeniu jego działania w tunerze Technisat Digyboxx. Podejrzewam, że winę za te problemy ponosi tutaj oprogramowanie Digyboxx'a... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzwoniłem do TechniSata w sprawie nowych modułów Polsatu. Uzyskałem informacje, że nowe moduły nie są kompatybilne z tunerami TechniSata. Trwają prace nad softem który wyeliminuje uciążliwe komunikaty o braku karty. Kiedy będzie dostępny soft który wyeliminuje tą wadę tego nie wiadomo. Pozostaje cierpliwie czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arczi1280, a jak to wygląda w praktyce, wyświetla się komunikat o braku karty, ale kanał jest dekodowany, czy nie jest?

 

W dekoderach opticum załatwiono to w ten sposób, że można w menu dekodera zablokować komunikaty z modułu i ma się wówczas święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzwoniłem do TechniSata w sprawie nowych modułów Polsatu. Uzyskałem informacje, że nowe moduły nie są kompatybilne z tunerami TechniSata. Trwają prace nad softem który wyeliminuje uciążliwe komunikaty o braku karty. Kiedy będzie dostępny soft który wyeliminuje tą wadę tego nie wiadomo. Pozostaje cierpliwie czekać.

 

Czy oni w silosach pracują ? Siedzą w jednej branży i nie mogą dopilnować żeby moduł był kompatybilny z dekoderem znaczącej na rynku firmy która ma w Polsce swoją fabrykę. Nie można było tego softu przetestować zanim wejdzie na rynek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomasso, ten dekoder jest produkowany konkretnie na nasz rynek, więc to dla Technisata nisza.

 

To samo dotyczy CAM-ów CP, więc nie liczyłbym na jakieś szybkie poprawki softu.

 

ps. Trudne zadanie ma Technisat, tym bardziej, że prawdopodobnie nie dysponuje modułem CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzwoniłem do TechniSata w sprawie nowych modułów Polsatu. Uzyskałem informacje, że nowe moduły nie są kompatybilne z tunerami TechniSata. Trwają prace nad softem który wyeliminuje uciążliwe komunikaty o braku karty. Kiedy będzie dostępny soft który wyeliminuje tą wadę tego nie wiadomo. Pozostaje cierpliwie czekać.

 

Najważniejsze jest to, że wreszcie Technisat pracuje nad modułem CI+ od Polsatu, męczę się już tak od roku z tym komunikatem, aż się nie chce włączać tv. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam niestety problem z odkodowaniem Nick Jr na starym module. Przez moment kanał jest odkodowany, później znów przez dłuższą chwilę jest zakodowany i tak ciągle.

CP chce mi bezpłatnie wymienić stary moduł CI na CI+. Opłaca się?

Proponowałem by pozostawili mi ten stary moduł z DARMOWYM HD ale nie chcą się zgodzić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...