Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sugeruję, aby każdy kto mieszka w PL zadzwonił do Cyfrowego Polsatu i zgłosił problem. Może wtedy się tym zajmą. Fajnie byłoby gdyby ktos z forum np Mr Orbita kto siedzi bardziej w DVB-S a nie tylko jest użytkownikiem , dokładniej wytłumaczył, co w ostatnich dniach było mieszane z tym transponderem na którym jest Nick. Jr i Nickelodeon HD. Dla mnie to o tyle ważne, że synek jest fanem Nick Jr.

 

Cezi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak, może nie. Na infolinii, gośc z działu technicznego, powiedział mi, że Cyfrowy Polsat nic nie zmieniał na transponderze. Ale kto pamięta w 2010 roku, jak użytkownikom Modułu CAM na telewizorach Panasonic zniknęła paczka TVN, to Cyfrowy Polsat też się zarzekał, że nic nie zmieniał, a jednak zmieniał. Dlatego dobrze byłoby sprawdzić co było ostatnio mieszane. Na Kingofsat, ostatnia aktualizacja tych dwóch kanałów jest z 8-go maja i wtedy mniej więcej pojawił się problem. Ale nie ma (lub ja nie potrafię znaleźć) bliższych danych.

 

Cezi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To ja też mogę potwierdzić. Z tym, że u mnie Nickelodeon SD różnie się zachowuje - raz się zdekoduje bez problemu, a za drugim razem zero dostępu do kanału. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że coś zmienili w kodowaniu i moduł ma problemy z dekodowaniem. To Polsat powinien rozwiazać ten problem bo chyba on dodaje kodowanie ,a przynajmniej tak mi się wydaje :?

To operator transpondera dodaje konkretne systemy kodowania - czyli w tym przypadku jest to Izraelski Satlink ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablo-1986

Na każdym z tych kanałów, które ci się nie dekodują, wciśnij na pilocie biały przycisk "Edit", następnie w oknie, które się wyświetli, na dole w opcji "dekoduj przez" ustaw "interfejs wspólny" i na koniec zatwierdź przyciskiem "Zapisz". Powinno pomóc. Jeśli obraz nie pojawi się od razu to zmień kanał na inny, po czym wróć z powrotem na ten poprzedni. Ja też miałem taki sam problem (posiadam taki sam tuner i również polsatowski moduł CAM CI+) i ten sposób pomógł. :) Operację tę trzeba wykonać na każdym kanale z osobna. Pisałem już wcześniej o tym tu na forum (chyba też w niniejszym temacie) w odpowiedzi na czyiś podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem zapytanie do ICOKu w sprawie źle działąjącego Nick jr oraz Nickelodeon HD, otrzymałem odpowiedź że należy przywrócić ustawienia fabryczne tunera. Nawet nie próbuję, nie chce mi się od nowa wszystkiego wprowadzać dla 2 kanałów. Może ktoś zajmie się tym problemem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obraz jest cału czas .Wczoraj z ciekawości sprawdzałem około godziny i jest ok tylko obraz wskakuje po około 4 sekundach .Skoro HDMen potwierdza że też u niego jest ok to raczej wina leży po stronie tunerów/softow..Może wypowie się MR.Orbita co o tym sądzi :? . HDMen jaki tuner posiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od wczoraj mam CP i potrzebuję waszej rady. Posiadam moduł CAM CI+ bezpośrednio podłączony do telewizora Samsung. Mój problem to strasznie długi czas przełączania kanałów. Przed ostatecznym włączeniem kanału pojawia się dodatkowo że "kanał jest zakodowany" po czym za chwile pojawia się normalnie obraz. Całość trwa jakieś 7s. Ponoć może skrócić ten czas wyłączenie kontroli rodzicielskiej. Powiedzcie proszę jak wejść w menu modułu a nie telewizora?

 

Trochę mnie martwi też ten komunikat o zakodowanych kanałach, które de facto nie są zakodowane.... Znacie powód takiego stanu rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że problem z Nick Jr wzięły się od tego : https://satkurier.pl/news/85349/mtv-netw ... -0-8w.html . U mnie karta C+ w czytniku, moduł CP, tuner Manta HD9000 i Nickelodeon HD się dekoduje ale Nick Jr czasami tak a czasami nie. Lepiej to wygląda gdy w tunerze sam moduł. Na tych kanałach dodano także kodowanie Seca\Nagra MA ale czy prawidłowo?

Parę lat temu był już jakiś problem z jednym lub dwoma kanałami które moduł nie chciał odkodować i wtedy CP twierdził że wszystko jest OK.

viewtopic.php?f=7&t=321&p=313736&hilit=modu%C5%82#p313736

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...