Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, co jakiś czas trzeba "aktywować" dekoder dodatkowy (Multiroom) za pomocą karty z dekodera głównego lub modułu CAM.

Wyjęcie karty z modułu nie powoduje żadnej konieczności ponownego skanowania, ustawiania kanałów itp.

Czy to dotyczy tylko konfiguracji "moduł CI-dekoder" czy również "dekoder-dekoder"? A jeśli oba dekodery są połączone lanem to sobie nie przekażą uprawnień? Co jaki czas trzeba robić taki manewr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jak na TVN HD odpaliłem strojenie ręczne tam pokazuje jakość sygnału z anteny i faktycznie on jest prawie zerowy. Po drugie jak ustawić antenę jak w menu anteny tak jak pisałem wcześniej jest wszystko na maksa. Czy ustawić się na tvn i na tym kanale coś kombinować?

 

Tak, zostawić na kanale TVN HD i wtedy ustawiać antenę , może wystarczą minimalne ruchy anteną - góra-dół i prawo-lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, co jakiś czas trzeba "aktywować" dekoder dodatkowy (Multiroom) za pomocą karty z dekodera głównego lub modułu CAM.

Wyjęcie karty z modułu nie powoduje żadnej konieczności ponownego skanowania, ustawiania kanałów itp.

Czy to dotyczy tylko konfiguracji "moduł CI-dekoder" czy również "dekoder-dekoder"? A jeśli oba dekodery są połączone lanem to sobie nie przekażą uprawnień? Co jaki czas trzeba robić taki manewr?

Tak, dotyczy to także konfiguracji "dekoder-dekoder". Technicznie nie ma to znaczenia, czy urządzeniem głównym jest moduł CAM, czy też dekoder dedykowany. Dekoderów CP nie łączy się LAN'em. Pierwsze słyszę! Mam na myśli oczywiście Multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w dawnej n'ce, a teraz w nc+ tak właśnie jest. Ale w Polsacie Cyfrowym jest zupełnie inaczej. :)

W Cyfrowym Polsacie niczego nie łączy się kablem LAN, tylko co jakiś czas kartę z dekodera głównego lub modułu CAM trzeba przełożyć na chwilkę do dekodera dodatkowego w celu jego odblokowania. Multiroom w CP działa po prostu na zasadzie dwóch niezależnych dekoderów dedykowanych lub jednego modułu CAM i jednego dekodera dedykowanego z koniecznością okresowej "reaktywacji" tego ostatniego. To takie zabezpieczenie, aby nie dzielić Multiroom'u pomiędzy dwie, odległe lokalizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukaszg - trochę mało informacji - na jakich kanałach? Problematyczny może być teoretycznie tylko HBO HD, bo on o ile pamiętam koduje napisy. Pozostałe kanały emitują napisy FTA, co za tym idzie - nie przechodzą w ogóle przez CAM i powinny działać identycznie.

 

Tak mi się właśnie wydawało, więc nie wiem czemu nie działa. Sprawdzałem na standardowych kanałach jak TVP1, 2 TVN. Może oni nie zawsze nadają napisy? Ale nadają oryginalną ścieżkę. Jak mogę sprawdzić, czy napisy nie odtwarzają się u mnie czy nie ma ich wogóle? A może jest jakiś kanał który zawsze nadaje napisy więc się nadaje do testów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do CP i bez problemu można zamówić moduł CAM za 200 zł (razem z kartą) deklarujemy jakie pakiety chcemy od razu + koszt przesyłki kurierem (niewielka opłata za przesyłkę). Później można zmieniać bez problemu na niższe, wyższe pakiety w zależności co chcemy oglądać. Po wpłacie (jeśli zamierzamy zmienić pakiet na inny) trzeba zadzwonić i zadeklarować jaki pakiet chcemy oglądać. Mają dać możliwość wyboru pakietu przez WWW. Można przejść na abonament, a po zakończeniu umowy (rozwiązaniu jej) ponownie wrócić do korzystania z tej oferty na doładowania.

 

Nie widzę na stronach CP przeciwwskazań, aby zakupić sobie moduł CAM do abo np. za 14,90 zł. Po zakończeniu umowy pozostaje nam pakiet Darmowy HD + dodatkowe kanały. Lub zrobić tak jak poniżej:

- zamawiamy jakiś prepaid razem z CAM-em, opłacamy ... po jakimś czasie przestajemy opłacać i przechodzimy na abonament.

 

Kupowanie modułu wg. mnie jest bardzo dobre, jeśli posiadamy własny tuner, im lepszy, tym zakup modułu jest bardziej sensowny. Dekodery CP nie słyną z najlepszego obrazu i ogólnie zadowalającego działania. To najprostsze modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do CP i bez problemu można zamówić moduł CAM za 200 zł (razem z kartą) deklarujemy jakie pakiety chcemy od razu + koszt przesyłki kurierem (niewielka opłata za przesyłkę). Później można zmieniać bez problemu na niższe, wyższe pakiety w zależności co chcemy oglądać. Po wpłacie (jeśli zamierzamy zmienić pakiet na inny) trzeba zadzwonić i zadeklarować jaki pakiet chcemy oglądać. Mają dać możliwość wyboru pakietu przez WWW. Można przejść na abonament, a po zakończeniu umowy (rozwiązaniu jej) ponownie wrócić do korzystania z tej oferty na doładowania.

 

Nie widzę na stronach CP przeciwwskazań, aby zakupić sobie moduł CAM do abo np. za 14,90 zł. Po zakończeniu umowy pozostaje nam pakiet Darmowy HD + dodatkowe kanały. Lub zrobić tak jak poniżej:

- zamawiamy jakiś prepaid razem z CAM-em, opłacamy ... po jakimś czasie przestajemy opłacać i przechodzimy na abonament.

 

Heh, jestem normalnie w szoku! :shock:

Bo jeszcze nie dawno czytałem tutaj na forum, że nie ma możliwości wzięcia (kupna) modułu CAM Cyfrowego Polsatu w ramach oferty pre-paid.

Czy powyższe informacje mógłby ktoś potwierdzić, np. ktoś z APS-u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli była w nim wymieniana karta to na niektórych transponderach będzie problem. Jeśli od początku jest ta karta co jest to jest to CAM HD i będzie działać.

 

Jak się zepsuje dekoder własnościowy zawsze można wymienić go na moduł CAM. Moduł do abonamentu zawsze idzie do zwrotu po zakończeniu umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...