Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie! I tu utknąłem. Dzwoniłem dzisiaj w sprawie Tunera VU+ Ultimo do jednego z dystrybutorów i Ten zbił mnie z tropu muwiąc że CI Cyfrowego polsatu jest jednostrumieniowy i mój tuner nie będzie w pełni wykorzystany. a mianowicie chodzi o to że nie będę mógł jednocześnie oglądać i nagrywac dwóch różnych kanałów. Następnie dzwoniłem do Polsatu i tam powiedzieli mi znowu co innego czyli, że to jest możliwe... I komu teraz wierzyć?!
Ja bym wierzył dystrybutorowi ponieważ w Cyfrowym Polsacie są ludzie którzy czasami nie mają odpowiedniej wiedzy a później wychodzi to że kosultańci wprowadzają w błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ds73 - przecież ten dekoder HD 6000 ma tylko jedną głowicę ? Owszem można nagrywać jeden kanał i drugi oglądać, ale z tego samego transpondera, podobnie jak w przypadku modułu CI+. Pytasz o dekoder dwugłowicowy i pewnie o niezależne nagrywanie i oglądania z różnych transponderów, a to inna sprawa. Zdecyduj się. Sagemcom ESI-88 ma dwie głowice.

 

No i moduły CI jak i CI+ są jednostrumieniowe. O czym już nawet wyżej ktoś pisał, więc odpowiedź chyba jest jasna.

O i nawet test jednego z VU+ z odpowiedzią: https://satkurier.pl/news/63512/vu-duo-t ... linux.html

 

Sprawdziłem u siebie z CI+(Showbox Vitamin). Nagrywam np. Polsat z 11158 i oglądam drugi np. TV4 też z 11158 i to działa. Dekoder oczywiście jednogłowicowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,mam małe pytanko,posiadam moduł cyfrowego polsatu kupiony w 2009r za 199zł był to tzw pre paid,po 3 miesiacach gdy wyłaczone zostały programy nigdy nie doładowywałem konta i spakowałem ten moduł i zostawiłem w szafie,dzis zalogowałem się do iock polsatu i tam dalej mam swoje konto,mam pytanie do czego mogę teraz ten moduł wykozystać?, na allegro te moduly sprzedają za ponad 300 zlotych,po ktoś tyle za to płaci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysztofuks: Podpisując dziś umowę wybrałem Moduł CI+. Moje wrażenia są takie sobie... w telewizorze (Smart tv Philipsa) działa bez problemu. W Technistarze s1 już niestety nie (ciągle szuka karty - opóźnienie we włączeniu kanału - ok. 10 sekund, czasem dłużej). Przetestuję jeszcze w posiadanym tunerze Amiko HD.

 

Ja otrzymałem moduł za złotówkę, ale nie wiadomo czy jest dostępny w każdym punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem pakiet Familijny za 37,90 zł podpisałem nową umowę na Familijny HD za 39,90 zł i oddałem stary dekoder SD a zażyczyłem sobie moduł CI+ CAM i nie było żadnego problemu bo były moduły w APS (to za pierwszym podejściem bo potem oddałem moduł). Więc moja dobra rada za nim zdecydujesz się wybadaj czy mają na stanie moduły w najbliższym APS, a jak nie to powinni sprowadzić, tak jak dla mnie za drugim moim podejściem do modułu - bo juz nie mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł w dzierżawie przy Familijnym Max HD - 1 za użyczenie, brak opłat miesięcznych za ten moduł. Ogólnie jest dostępny - tylko trzeba się dopytywać, bo u mnie w mieście obsługa ma dziwną awersję na słowo "moduł". Dopiero na moje wyraźne żądanie wydano mi do umowy.

 

W moim TV po wyłączeniu w/w kontroli rodzicielskiej sprawuje się porównywalnie z modułem AstonCrypt do C+ - ja zmian nie widzę (TV LG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw jeden z tych kanałów i zostaw na jakiś czas. Po kikunastu minutach powinno być, ewentualnie ponowienie uprawnień przez iCOK lub telefonicznie

 

Polsat Sport News

Polsat Food

CBS Europa

TV6

Superstacja

Travel

Polsat Jim Jam

Disney Junior

Boomerang

MTV Rocks

ATM Rozrywka TV

 

Ja dzisiaj też wykupiłem sobie CP z modułem CAM CI+.

Włożyłem moduł do mojego tunera Ferguson Ariva 202E. Moduł jest nieaktywny, bo nie odkodowuje żadnego kanału. Pierwsze co to wszedłem w menu modułu i wyłączyłem w nim kontrolę rodzicielską, aby moduł działał szybciej. Jednak, co ciekawe, jest problem z wyjściem z menu modułu. Przy każdej takiej próbie wyświetla się "Błąd 09 - błąd karty". Czyżby karta była uszkodzona? A może ten komunikat jest dlatego, że karta jest jeszcze nieaktywna? Gdy wszedłem ponownie do menu modułu (musiałem uprzednio wyłączyć i włączyć ponownie tuner), a potem w informacje o karcie to dane karty się wyświetliły. Przy próbie wyjścia z menu modułu ponownie pojawił się ten komunikat o błędzie karty. Co to oznacza?

Ustawiłem tuner na jednym z powyższych kanałów no i czekam już chyba dobre pół godziny. Moduł wciąż jest nieaktywny.

Ponieważ za chwilę muszę się zbierać do pracy, nie dam rady już dzisiaj z tym "walczyć". Czy mogę ponowić próbę aktywacji modułu jutro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...