Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś 3 godziny temu kupiłem sobie moduł i próbuję go uruchomić na SkyStar HD2 + karta z CI z DVBVieverTE 4.5.1.29. No i od godziny na kanale "Dla Abonentów" widzę ciemność. Czy poczekać jeszcze zanim system CP przemieli nowy kontrakt (aczkolwiek pan w APS twierdził, że moduł ruszy od razu) czy też może DVBVieverTE nie obsługuje CI i trzeba kupić pełna wersję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o informację:

1. Jak się sprawuję moduł cam z polsatu cyfrowego?

2. Jak długo kanały się przełączają? (słyszałem że nawet 8s. to trwa)

3. Jak TV Samsung UE46D6510 (d6500) wpółpracuję z modułem?

4. Czy kanały HD odbierają dobrze-czyli tak jak na dekoderze?

5. Czy byście kolejny raz wybrali moduł ?

dziękuję za odpowiedzi pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od trzech dni użytkownikiem modułu CI+ CP i dziwię się , że tak długo męczyłem się z ich dekoderami ( na początek z HD 2000 - wymiana po trzech

miesiącach potem z HD 5000 - wymiana po dwudziestu dniach ) wiadomo z jakiego powodu. Moduł pracuje w Ariva 250 Combo z wyłączoną blokadą rodzicielską

w module. Był też sprawdzany w 202E - w obu działa poprawnie. Co do czasu przełączania kanałów jest do zaakceptowania ok 2-4 sek. przy ustawieniu

opcji "By Source" co z założenia zwalnia przejście z SD na HD. Jedyna niedogodność to ustawienie własnej listy ale bez tzw. śmieci.

Moduł wymieniłem w punkcie CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem od tygodnia ponownie użytkownikiem modułu CI+ CP, bo HD5000 zaczął mnie naprawdę wkurzać z "zawieszkami" i "cykaniami".

Moje problemy z modułem opisywałem tu wcześniej, ale kilka spraw poruszę z nim związanych, może powtórzę się z pewnymi problemami.

 

Mam Sony HX755 i faktycznie po wyłączeniu Kontroli rodzicielskiej w module przechodzenie na kanały przyspieszyło, mimo tego odkodowywanie kanałów to wielka niewiadoma nazwałbym "ruletka". Pojawia się komunikat "Wybrana usługa jest kodowana lub nie można jej odkodować" oczywiście kanał należy do pakietu który mi przysługuje, jedyny sposób to wyłączyć TV lekko wyciągnąć i ponownie włożyć moduł po tej operacji kanał który nie chciał się odkodować bez większych problemów się odkoduje i na początku na 1 s. wyświetli się ten komunikat. I tak do czasu aż trafię znów na podobny problem przechodząc na różne kanały.

 

Już dwa razy technicy z CP ze mną się kontaktowali oczywiście po zgłoszeniu przeze mnie problemu i jeszcze mają się kontaktować, no ale cóż od samego kontaktowania problem sam się nie rozwiąże. Dobrą rzeczą by było gdyby popracowali nad softem do modułu, ale też nad certyfikacją tak jak to jest na stronie n-ki gdzie mój model TV i inne są wyszczególnione jako te które współpracują z modułem.

 

Oczywiście współpraca modułu z moim TV jakkolwiek ma kilka mankamentów, ale jest to zdecydowanie dla mnie lepsze rozwiązanie, jeden pilot, jedno urządzenie i mniej kabli, a i TV przejmuje wszystkie opcje, no i można podłączyć swój dysk do nagrywania programów. Kanały dla Sony układam SonyEditorem http://www.sony.de/support/de/topics/pr ... t_transfer i problem mam jakoś rozwiązany pod tym względem.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No więc tak jak przewidywałem, w APS przez 5 minut testów dekoder (Mini2000) działał sprawnie, ekspedient odmówił jakiejkolwiek wymiany. Stwierdził, że wyszło nowe oprogramowanie i już nic na pewno nie powinno się zawieszać, za to polecił "sprawdzić EURO" . :|

 

Czy można iść do innego APSu (w innym mieście) i usiłować nadal wymienić dekoder czy do końca umowy będę skazany na to "coś" :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od dzisiaj jestem posiadaczem modułu CAM CI+ od Cyfrowego Polsatu.

Posiadam telewizor Sony KDL-32-EX650 mam problem odnośnie kanałów. Po zainstalowaniu modułu mam 10 kanałów tylko a na nich zero obrazu i dźwięku. Telewizor poinformował że moduł działa poprawnie. Ale w informacjach o karcie widnieje napisał Status karty EXPIRED (Wygasła) kontaktowałem się z infolinią ale tam Pani mi za bardzo nie umiała pomóc.

Posiadam Familijny MAX HD FILM HD. Czy ktoś by mi poradził jak wyszukać kanały żeby były wszystkie z obrazem. Bo za każdym wyskakuje tylko 10 kanałów bez obrazu i dzwięku.

I jak by ktoś napisał jakie czynności wykonać krok po kroku.

Dodam że mam usługę multiroom i rodziców na dekoderze wszystko jest ok.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powiadasz że masz moduł i Sony EX650, a powiedz mi czy ten moduł ma służyć do odbioru CP z satelity? Bo jeśli z satelity to przejechałeś się, ten model nie ma DVB-S. Pamiętej w Sony Bravia modele z końcówką 5 czyli 655, 755, 855, 955 mają DVB-S. Na dowód tego specyfikacja tego modelu: http://www.sony.pl/support/pl/product/K ... ifications. I jakie kanały złapałeś i jak?

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was użytkowników modułów CAM prośbę i następujące pytanie.

Ile sekund trwa waszym odbiornikom przełączanie programów?

Sprawdziłem u siebie na dwóch i żadna rewelacja. :?

 

Dr.HD F16

programy SD – ok. 3 sek.

programy HD – ok. 6 sek.

GM Uni-box 9080

programy SD – ok.4 sek.

programy HD – ok. 5 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby jeszcze lepiej, żeby oprócz DVB-S, było także DVB-S2 (tam umieszczone są zazwyczaj kanały HD).

 

Przy okazji. Skoro już jesteśmy w temacie o modułach. Jestem abonentem Cyfry+ i chciałbym mieć jeszcze jakiś mały abonament CP z modułem. Jako że interesuje mnie kanał Polsat Sport Extra (mam nadzieję, że będą treningi Formuły 1), to zadowoliłby mnie pakiet Rodzinny (w promocji dla abonentów innych telewizji, za 14,90/miesiąc). Problem w tym, że nie sprzedają go z modułem. Czy jest jakiś zabieg, żebym mógł ten pakiet odbierać na module? Na przykład, kupuję moduł za pełną kwotę (chyba 200 zł) i biorę ten pakiet Rodzinny z dekoderem, ale aktywuję go nie na dekoderze, lecz na module?

Albo może jakiś inny chwyt do zastąpienia dekodera przez moduł?

Byłoby też dobrze, gdybym mógł kiedyś tam mieć tę możliwość przejścia na pakiet Darmowy. Bo nigdy nie wiadomo, co będzie w przyszłości, czy będę mógł kiedyś opłacać jakiś abonament, czy może nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma możliwości otrzymania modułu Ci do pakietu mini.

Akurat dziś byłem u znajomych w APS i zapytałem, i tak samo MiniHD i RodzinnyHD jest możliwość dostania modułu wedle życzenia klienta po podpisaniu stosownej umowy i zapłaceniu 1 zł. Moduł jest traktowany jak dekoder.

Byłoby też dobrze, gdybym mógł kiedyś tam mieć tę możliwość przejścia na pakiet Darmowy.

Co do przejścia ewentualnie na darmowy mając moduł udostępniony tylko, może być z tym problem, a raczej nie możliwe, no chyba że masz na własność CI+, ale to już nie do mnie to pytanie.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...