Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nr. serii i CA dostępny na naklejce, niestety nie mogę odpalić go na Humax 5500 aby zczytać moduł. (zawisza tuner)

 

Jeszcze raz dzięki za sprawdzenie (ciekawe tylko czy o ten numer seryjny chodzi w temacie "sparowania"...) !

 

Liczę, że redakcja "Sat Kuriera" uwzględni ten punkt (tzn. sprawdzenie działania karty "Polsatu" dostarczanej z ich modułem, także w "Dragonie"/"T-Rexie", przechodzenie uprawnień przy takiej kombinacji itp.) w procedurze testowej (byłaby to niezła wskazówka dla zainteresowanych, zwłaszcza przy tych fanaberiach oryginalnego moduliku) ! :)

 

Edycja Burli: Nie cytujemy posta, jeśli odpowiadamy na niego zaraz pod nim. To ostatnie ostrzeżenie w tym wątku. Następnym razem całą odpowiedź wytnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł Cyfrowego Polsatu na SAT Krak 2006

2006-10-24 20:25:47 | Anna Sulisz

Ostatnia aktualizacja: 2006-10-24 21:11:19

Źródło: inf. wł./CP

Podczas wystawy SAT Krak 2006 w Krakowie na stoisku platformy Cyfrowy Polsat po raz pierwszy publicznie zostanie pokazany moduł typu Common Interface (CI) razem z przypisaną kartą kodową w Nagravision. Producentem jest SCM Microsystems.

 

 

Już w listopadzie Cyfrowy Polsat wprowadzi do sprzedaży kilkanaście tysięcy modułów CI w systemie Nagravision z kartami. Podczas wystawy SAT Krak 2006 Cyfrowy Polsat pokaże wiele nowości, w tym długo zapowiadany moduł CI.

 

Teraz już nie trzeba będzie kupować lub dzierżawić dekodera Cyfrowego Polsatu, ale umieścić moduł z kartą w dowolnym odbiorniku CI, PVR lub HDTV z gniazdami CI np. Humax HDCI-2000/PR-HD1000 lub Pace 810XE/815XE. To pierwsza legalna opcja, gdy mozna połączyc odbiór kanałów dwóch platfrom: Cyfrowego Polsatu i Cyfry+ (jeśli ma się odpowiedni moduł i oryginalną kartę).

 

Pierwszy testowy moduł CI dla Cyfrowego Polsatu trafił do redakcji magazynu SAT Kurier. Po pierwszych testach w takich odbiornikach, jak Samsung A300W, Humax HDCI-2000, Ferguson AF-7318, DSR7001UCI sprawuje się bardzo dobrze.

Moduł CI Cyfrowego Polsatu zgłasza się w menu odbiornika CI jako "POLSAT".

 

Więcej informacji podamy już wkrótce, a szczegółowe i bardziej precyzyjne testy modułu CI dla Cyfrowego Polsatu przekazane zostaną w następnym wydaniu SAT Kuriera 6/2006 (w grudniu).

 

Żródło: Satkurier.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zapytanie takie....jak myslicie, czy opcja taka bedzie mozliwa...technicznie mozliwa...

 

teraz...place za max cp abo ...dekoderek kupilem na wlasnosc.... oki doki...moj dekoderek daruje komus...ale karte chcialbym "doparowac" do CI modulu.... i dalej max cp abo ogladac na innym dekoderze....na moim dekoderze ... jak myslicie...da sie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciągle "dręczy" (choć nie jest tak, że nie śpię przez to po nocach :D ) czy wyjdzie to "parowanie" karty z zesztawu z polsatowskim modulikiem z "Dragonem"/"T-Rexem" i jak się ten oryginalny moduł sprawuje w "Humaxach", bo kolega userHD pisze o zwisach (ciekawe czy tak samo zachowywałby się mój poczciwy "CI-5100"???), a na stronie "Sat Krak" jest info, że moduł działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAM Cyfrowego Polsatu nie dla Fergusona

2006-10-30 13:08:24 | Jerzy Kruczek

Ostatnia aktualizacja: 2006-10-30 13:14:06

Źródło: Cyfrowy Polsat

Cyfrowy Polsat otrzymał od producenta CAM SmarDTV informację, że niestety odbiorniki Ferguson (testowano AF-7018 oraz AF-7318 UCI) nie współpracują w sposób prawidłowy z modułami dostępu warunkowego CI. Cyfrowy Polsat zamierza je wprowadzić do sprzedaży w najbliższym czasie.

 

Problem nie dotyczy jednak obecnego stanu, bo moduł faktycznie pracuje w Fergusonach AF-7018/7318 (przyp. red. - sprawdzono w redakcji SAT Kuriera). Dotyczy to jedynie możliwości zdalnego aktualizowania modułów CI dla Cyfrowego Polsatu. Jest to konieczne dla zapewnia ich prawidłowej pracy modułu w przyszłości.

 

W celu rozwiązania problemu niezbędne są modyfikacje oprogramowania wymienionych odbiorników Ferguson, przeprowadzone we współpracy z Cyfrowym Polsatem. Bez nowego oprogramowania dla tych odbiorników, Cyfrowy Polsat nie może zagwarantować, że w przyszłości nie będzie kłopotów z odbiorem oferty programowej platformy.

Satkurier.pl

 

Niedobrze. Ciekawe, co na to mój DSR-7001? Jeśli już mają robić nowy soft pod Polsat, to niech zrobią taki, w którym bez broblemu będzie działać również Cyfra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to w ogóle jest za informacja? W skrócie oznacza że na Ferdkach moduł działa ale kiedyś, może, prawdopodobnie przestanie działać. Tylko że do tego czasu na pewno będzie już nowy soft, a może i jakaś "promocja".

Edycja:bogdan425 - cytowanie jest niepotrzebne jak odpowiadamy na post zaraz pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że podczas testowania modułów na ferdkach próba upgrade'u softu do nich (CAM-ów, nie tunerów) kończy się niepowodzeniem. Polsat będzie działał, ale jak konieczny będzie w przyszłości upgrade modułu, to na starym sofcie nie będzie gwarancji, że Polsat będzie dalej działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam(y) na jakieś szczegółowe wrażenia z testów modułu w "Sat Kurierze" (wiadomo, że całość będzie w najbliższym wydaniu papierowym, ale może jakiś fragmencik??? - chociaż to czy moduł działa ze starymi tunerami, typu mój "Humax CI-5100" i czy można łatwo "sparować" kartę z zestawu, z wypróbowanym modułem typu "Dragon", w razie kłopocików z oryginalnym o ile oczywiście takie testy były uwzględnione w procedurze???) ! :)

 

W ogóle wiadomo już kiedy moduł będzie do kupienia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znana już jest cena modułu CI dla CP:

Cyfrowy Polsat w najbliższym czasie wprowadzi także do sprzedaży moduł dostępu warunkowego CI z przypisaną kartą platformy. Moduł Cyfrowego Polsatu z kartą pre-paid na 1 rok pakietu Familijnego miałby kosztować tyle co standardowa oferta pre-paid z dekoderem - 599zł.

 

Fragment artykułu z satkuriera:

 

https://satkurier.pl/?cyfrowy_polsat ... 5&id=34761

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...