Jump to content
Janusz Sulisz

Moduł CAM CI / CI+ Cyfrowego Polsatu

Recommended Posts

Posiadam moduł CAM blisko 3 tygodnie i raz wyskoczył mi na ułamek sekundy komunikat " brak karty w module" lub podobnej treści.

Druga rzecz która mnie trochę irytuje to nagrane materiały na dysku podpiętym do TV LG prawidłowo są podpisanie tytułem z EPG, jednak brak opisów nagranych programów, które są normalnie emitowane w EPG. Na liście nagrań mam tylko tytuły. To już chyba wina softu tv mimo że jest najnowszy dostępny.

Edited by maks27

Odnośnie EPG ,przy układzie tuner -moduł rzadko ale również występuje u mnie takie zjawisko.Najczęściej występuje to na Foxie,gdzie najpierw trzeba przełączyć na coś z Polsatu aby wgrało się EPG a później z powrotem na oglądany kanał.

Dziś się zastanawiałem jaki kanał włączyć aby zassało EPG na jutro wieczorem. Miałem tylko do jutra w południe, a chciałem zaprogramować nagranie serialu "Przejście" jutro na wieczór. 

Podobnie to działa u mnie. Wieczorem  po załadowaniu EPG jest dostępne do południa następnego dnia, natomiast aby zobaczyć  co jest wieczorem następnego dnia ,trzeba podejrzeć EPG rano w tym dniu.Mówię o tych kanałach które oglądam a jednym z nich jest Fox :) w wersji SD bo przy nagrywaniu mało miejsca zajmuje na dysku.

Nagrywam wersję Fox HD. Korzystam z dysku 1TB i na bieżąco kasuję po obejrzeniu odcinka. Zauważyłem że po ostatniej awarii nadawcy jak chwilowo była wersja SD w miejscu HD teraz mam uboższe czyli jak pisałeś po południa następnego dnia EPG, tyle że na wersji HD.

12 godzin temu, maks27 napisał:

Dziś się zastanawiałem jaki kanał włączyć aby zassało EPG na jutro wieczorem. Miałem tylko do jutra w południe, a chciałem zaprogramować nagranie serialu "Przejście" jutro na wieczór. 

Gdzieś na forum był wątek z wykazem transponderów na których lecą dane EPG.

No i moduł przestał działać dziś po kilku miesiącach. Lata sobie napis kanał kodowany. W menu modułu raz się wejść da - innym razem nie. Jak już się wejdzie i próbuje go przywrócić do ustawień fabrycznych to się zawiesza. Zawiesza się przy próbie sprawdzenia danych karty. Moduł siedzi w TV firmy LG.

Chyba trzeba wybrać się do APS i poprosić o wymianę? 

Edited by stonka

Dziwne! :shock: Ja swój moduł CP non-stop przerzucam pomiędzy dwoma tunerami i skubany działa jak trza! :) Pewnie trafiłeś na jakiś wadliwy egzemplarz. :)

No niestety do tej pory wszystko śmigało jak trzeba - a to już prawie rok od kiedy siedzi wsadzony w port w TV. Wczoraj wieczorem przestał działać - i tak jest do tej pory. Mam nadzieję że jutro działa APS u mnie w mieście.

A, skoro rok to faktycznie bidulek mógł się popsuć... :(

Jeśli pojawi się nowy soft do modułu to jest pobierany w tle czy wyskakuje komunikat na ekranie tv ?

Mam moduł CP od kilku miesięcy w tv LG i jest to mój pierwszy moduł CAM, więc jeszcze nieduże doświadczenie, wiem że soft ma najnowszy dostępny.

Ja nie zauważyłem ale "stary" moduł czyli CI miał problem z dekodowaniem określonych kanałów.

Chciałabym wymienić dekoder CP na swój prywatny , jaki zaproponujecie do 600 zł.

I czy mogę również mieć MR.

Chcesz wymienić  dekoder na moduł i kupić niezależny tuner do niego ? Jeżeli tak to multiroomu do modułu nie dostaniesz.

Dokładnie tak chciałem , ale jak nie dostanę MR , to odpada nowy tuner.

Dzięki za odpowiedź.

W dniu 31.10.2019 o 14:20, wuzel napisał:

Chcesz wymienić  dekoder na moduł i kupić niezależny tuner do niego ? Jeżeli tak to multiroomu do modułu nie dostaniesz.

Kiedyś możliwy był taki układ, jednak od jakiegoś czasu do multiroomu nie dają modułów CAM CI+.

Chciałbym zapytać posiadaczy tego modułu (CI+) jak z przechodzeniem uprawnień ostatnimi czasy? U mnie już trzeci miesiąc z rzędu brak uprawnień na początku okresu rozliczeniowego. Jako, że nie mam modułu w ICOK (ciągle specjaliści z CP nie mogą sobie z tym poradzić) muszę dzwonić i wisieć na infolinii. Mam taką teorię spiskową, że chcą mnie mocno zniechęcić do Darmowego HD, a wyższego nie chcą mi dać bo moduł jest moją własnością...

Od lipca korzystam z modułu CI+ w TV Philips i zero problemów. Jeszcze (odpukać) nie musiałem korzystać z ponawiania uprawnień. 

U mnie uprawnienia na Darmowy HD na module CI stoją od dwóch miesięcy. Na razie czekam, może się w końcu ruszą, jeszcze tydzień będzie świecić. Już kiedyś (z rok temu?) coś takiego było - nic się nie ruszało aż parę dni przed zgaśnięciem poszły do przodu. Ale z tego co widzę na forach teraz to wygląda gorzej...

Edited by tomkep