Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemacie

 

no to jak się już w końcu moduły pokazały to tylko trzeba czekać na testy dekoderów na, których działają bo jak wiadomo podobno na wszystkich działają ale nigdy nic nie wiadomo ;)

 

a tak pozatym to jaki polecacie dekoder np:

Kaon KSC-570CI

Kaon KTSC-570 dvb-s/t

 

a może jakiś inny? Proszę o poradę.

 

Pozdrówka. Dzięki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem moduł u dystrybutora w Warszawie na ul. Młynarskiej. Moduł był zapakowany w tekturowym, płaskim pudełku (coś takiego jak są zapakowane np. karty PCI do PCtów), oprócz modułu z kartą, karty gwarancyjnej z krótkim opisem instalacji i oczywiście umowy nic więcej tam nie było. A i jeszcze jedno, karta w module była źle włożona, trzeba ją wkładać stykami do góry, nie tak jak w dekoderach logiem do góry a stykami do dołu. Oczywiście menu modułu jest po polsku. Jak coś jeszcze ciewawego zauważę to napiszę. Jutro potestuję go w Humaxie HDCI 2000. Dzisiaj włożyłem go do GoldenInterstara 8300CI i dodam że w tym odbiorniku mam już drugi moduł Magic z kartą C+ i wszystko pięknie śmiga. Nareszcie wszystko mam na jednym dekoderze, taka superplatforma. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku HDCI2000 zauważyłem pewne problemy modułu CP na kanałach TVN. Jak będe miał trochę czasu to zmienię soft w Humku na starszy i sprawdzę czy też ten objaw przycinania obrazu i dźwięku na TVNach będzie występował. Poza tym w Humku przy włożonych dwóch modułach też dzieją się różne szopki, raz kanały wskakują, a innym razem nie.

Wiem napewno w tej chwili, że na Interstarze 8300CI moduł chodzi dobrze, nawet przy włożonym drugim module z kartą Cyfry. Czasami zdarza się tylko, że na niektórych kanałach z paczki CP pojawia się komunikat o dostępnej nowej wersji oprogramowania, a rzeczywiście nowej wersji nie ma.

Niestety w tej chwili nie mam dostępu do Fergusona, ale w przyszłym tygodniu wraca mój kolega z pracy który ma Ferdka 7318 i wtedy pożyczę mu ten moduł na jeden dzionek i zobaczymy jak się sprawuje. Update softu będzie można sprawdzić dopiero wtedy, kiedy coś nowego do pobrania będzie z satelity.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W artykule wspomniano o mozliwym braku Ferdkow jako dedykowanych dla modulu. Juz jakis czas temu wysylalem do Fergusona wiele emaili z pytaniami, czy zajma sie softem i czy wogole beda jakies problemy - jakos do dzis nie otrzymalem odpowiedzi. Olewka czy po prostu nie chca na ten temat pisac?.

W koncu Ferdki sa najpopularniejsze, glupota byloby ich pomijac, no chyba, ze obie firmy maja ze soba na pienku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciagle nie ma zadnych szczegolow co do modulu dla CP.strona polsatu moze bedzie odswiezona a moze i nie.serwisysatelitarne owszem pisza ale niewiele a u jednego z dystrybutorow nie dowiedzialem sie niczego(mialem nawet wrazenie ze wiem wiecej od sprzedawcy).interesuje mnie jak modul pracuje na F7318(jednym z popularniejszych tunerow na rynku),czy dziala tylko na oryginalnym sofcie czy tez na "modyfikowanym",jakie sa ogolne warunki umowy,jak jest z przekazywaniem uprawnien odbioru dla modulu.jesli Ktos zna odpowiedzi na te pytania to bylbym wdzieczny bo chce miec CP jeszcze przed swietami a nie wiem jaka opcje wybrac.a moze warto zastanowic sie nad tunerem z dyskiem ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w niedzielę zamawiałem moduł, to panienka konsultowała się z "fachowcem". Odpowiedział, że z Fergusonem 7318 moduł bedzie wspłpracował bez problemów, bo to "stary model" (???!!!). Niestety nie mam mozliwości sprawdzenia, bo dzisiaj zamiast modułu kurier przywiózł... Echostara !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slucham !? rozumiem ze dostałeś cos innego niż zamawiałeś,jeśli to prawda to jesteś drugą osobą co tak dostała bo dziś kolega w firmie też opowiadał że zamówił poprzez infolinię moduł a kurier przywiózł mu echostara,niezły bałagan tam mają he he. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ma ktoś może doświadczenie w używaniu modułów CI w kartach DVB do PC?

 

Używam karty Vision Plus 1030CI (Wbudowane gniazdo na moduły CI) i do tej pory oglądałem jedynie FTA (od 3 miesięcy) czekając na moduł Polsatu.

 

Skoro moduł już jest, to czy ktoś testował go może na PC? Będę bardzo wdzięczny za informacje. A sam, we własnym zakresie, podrepczę do dystrybutora Polsatu...

 

Pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... no taaaaak ;>

Dzwoniłem dziś do dystrybutora w Gdańsku i powiedzieli mi, że owszem - mają ten moduł, ale nie wiedzą nic na temat kart DVB PC. Zapytałem, czy mogę przyjechać z jednostką (sic!) i u nich przetestować? Gość odpowiedział mi, że z dekoderem, to tak, a z PC-tem, to nie. Paranoja jakaś....

Monitorów nie mają??? Staneło na tym, ze najpierw ich osobiście odwiedzę i wypytam. Ech... nadzieja matką....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja także testuję moduł od wczoraj w Dreambox 5620s z Gemini 3.20 Maxvar. Parametry softu i systemowe jak koledzy pisali wyżej i nie będe powtarzał. Generalnie moduł poprawnie jest widziany w obu slotah CAM Dreama. Wczoraj do nocy nie mógł ruszyć bo dostałem u dystrybutora nieodblokowany zestaw. Generalnie wtedy moduł zgłasza Blad 04: Nieaktywny modul.

Do nocy zostawiłem tuner właczony na Polsat Sport i karta załapała uprawnienia, tak że rano dziś mogłem oglądać. Generalnie sam moduł w DM chodzi bardzo stabilnie, kanały przełączają sie szybko i nie ma zawieszeń i pikselozy. Jedynie na niektórych kanałach narazie mały problem bo zgłasza się aktualizacja firmware i nie idzie jej pobrać. Moduł ustawia się w status Postep: inicjalizacja i po jakimś czasie zgłasza Aktualizacja nie powiodla sie. Nie próbowałem narazie z innymi softmi w Dreamie - może to cos zmieni. Musze jeszcze podpytać techników z CP - może cos sensownego powiedzą.

 

Generalnie jestem zadowolony - wszystko działa jak należy.

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Fergusona 7318 z softem AA6 . Moduł instaluje się bezproblemowo. Mogę wejść w informacje o module, informacje o karcie i inne. Przy próbie aktualizacji oprogramowania dostaję informację, że mam ostatnią dostępną wersję oprogramowania. Do tej pory OK. Wszystko elegancko dopóki jestem na kanale FTA. Przy wejściu na któryś z kanałów Polsatu pojawia się i znika napis " Błąd 04 MODUŁ ZABLOKOWANY". To trwa około 10 minut ( naprawdę można zwątpić- powinno to być opisane w instrukcji - a tak będą mieli setki telefonów) i wreszcie po tej 10 minutowej niepewności, zupełnie znienacka pojawia się obraz. Operacja zakończona sukcesem ! Powodzenia !!!

Jeszcze jedno w Ferdku mam również kartę Cyfry. I Cyfra i Polsat działają bez zakłóceń. Mam również moduł ZetaCam, również OK. Po kilkudziesięciu minutach użytkowania, pojawia się następujący problem po wejściu na któryś z programów którego nie ma w moim pakiecie ( mam pakiet mini- przez pierwszy miesiąc obiecali mi pełną ofertę, ale kij im w oko) pojawia się bardzo u[beep]liwy napis "tego kanału nie ma w twiom abonamencie". Niby można go usunąć przyciskiem Exit lub Ok, ale udaje się to dopiero za 10-12 razem, jest wtedy również problem ze zmianą kanału....

 

Edycja Mr. Orbita: Nieco zmieniłem treść :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to problem z Ferdkami rozwiazany!!

 

8/12/2006Z radością inforujemy iż moduł Cyfrowego Polsatu działa prawidłowo w odbiornikach Ferguson. Jego aktywację należy przeprowadzać na włączonym kanale Polsat Sport. Aktualna lista kanałów Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu dostępna jest w dziale Download.

 

http://www.ferguson.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli ścisłści, mi sie udało w Ferdku aktywować na kanale Polsat (chyba, że przełączając kanały zahaczyłem nieświadomie o Polsat Sport), a nie Polsat Sport. Tylko ten mylący komunikat "Błąd 04 Moduł zablokowany" może być stersujący... Hmm... obiecali mi cały pakiet gratis, w pierwszym miesiącu. Jako, że miałem tylko startowy zadzwoniłem na infolinie, że mam moduł, że tylko pakiet mini, a miałem mieć pełny. Pani kazała mi przełączyć na kanał nr 11, spytałem dlaczego na kanał 11, pani odpowiedziała: bo tam jest Polsat Sport, odpowiadam, że ja na kanale 11 mam Discovery i to z Cyfry, pani dalej twierdzi, że wszyscy tam maja Polsat Sport, czwarty raz powtarzam, że ma moduł dostępu,a nie dekoder Polsatu, pani to jednak nie przekonało, w końcu jednak zrezygnowała z kanału 11 i kazała przełączyć na Polsat Sport. Chyba ciągle nie mieli szkolenia odnośnie modułów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to problem z Ferdkami rozwiazany!!

 

8/12/2006Z radością inforujemy iż moduł Cyfrowego Polsatu działa prawidłowo w odbiornikach Ferguson. Jego aktywację należy przeprowadzać na włączonym kanale Polsat Sport. Aktualna lista kanałów Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu dostępna jest w dziale Download.

 

http://www.ferguson.pl/

Nieźle, ale czy z aktualizacją modułu również?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...