Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moduł CI Polsaciku już jest dostępny tylko narazie na infolinii sprzedażowej. Właśnie sobie zamówiłem ;). Kiedy u dystrybutorów ... podobno jest ich narazie mało i niewiadomo dokładnie kiedy będa u wszystkich. W Wa-wie na Górczewskiej u dystrubutora Polsatu powiedzieli, że najszybciej we wtorek podobno w sprzedaży.

 

Pozdrawiam,

 

YuPi-powiedz coś wiecej jak już moduł dostaniesz,na jakim tunerku chodzi no i jak się sprawuje, może jak się zdecyduję to do świąt też zdołam go zakupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za pomocą modułu CI nie będzie można odbierać kanału Polsat Sport HD

Może wystarczy upgrade softu do modułu i będzie odbiór Polsat Sport HD? A jak nie będzie - skandal.

 

I zdaje sie ze skandal jest niemal pewny bo informacje o tym ze modul CI bedzie bezuzyteczny do HD Polsatu pochodza nie od kogo innego jak od SATKuriera:

 

https://satkurier.pl/?cyfrowy_polsat ... 5&id=34855

 

Co prawda dekoder HD od Samsunga zapowiadany jest na maj wiec moze do tego czasu Polsat zrozumie bezsens tego.

Ale wynika to pewnie znowu z promocji, jak sie chce tanio dekodery to trzeba zagwarantowac producentowi wylacznosc.

 

Gdy Polsat stal sie najwieksza platforma i stanal w obliczu konkurencji z n-ka to laskawie zaoferowal modul CI. A w HD powtarza znowu stara gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym tego nie przesądzał, że z modułem CI nie będzie można oglądać HD. Moim zdaniem to zależy od firmware modułu i bezsensowne byłoby, żeby dla tunerów 'z górnej płki' z HD Polsat sprzedawał moduły co nie będą potrafić (np. po upgrade firmware modułu) odebrać strumienia HD jeśli dekoder to potrafi.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem moduł wczoraj, nie pamietam na jaki numer dzwoniłem, ale numer pochodził ze strony Polsatu. Moduł ma dotrzeć do mnie w ciągu 7 dni roboczych. Znając bałaganiarstwo Polsatu i biorąc pod uwagę długi czas dostawy, można domniemywać, że sprzedają coś czego jeszcze nie maja. Oby nie... Zaskoczyło mnie co innego, jestem w trakcie wypowiedzenia z Cyfry, więc wciąż mam Cyfrę. Dlatego zamówiłem pakiet minimalny, zamierzając w najbliższej przyszłości podnieść na pakiet familijny. Tylko pro forma zapytałem, czy nie będzie z tym problemu, a Pani poinformowała mnie, że na taka zmiana potrwa... 2 miesiące !!! Hmm, żeby nie pozbawiać sie dwumiesięcznego dostepu do TVN24, po wygaśnięciu umowy z Cyfrą, trzeba będzie kupić N-kę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SkySunSat podaje takie informacje.

Moduł Cyfrowego Polsatu już w sprzedaży

2006-12-03, 10:52

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, Cyfrowy Polsat od 1 grudnia wprowadził do sprzedaży długo oczekiwany moduł dostępu warunkowego typu Common Interface (CI) z przypisaną kartą systemu Nagravision. Moduł pozwala na odbiór oferty programowej platformy bez potrzeby zakupu lub dzierżawy odbiornika Cyfrowego Polsatu. Na razie moduł można zamówić tylko na infolinii sprzedażowej, u dystrybutorów moduły pojawią się na początku nowego tygodnia.

 

 

Koszt zakupu modułu to 99 zł, przy podpisaniu umowy na 17 miesięcy na pakiet Familijny lub Familijny + RelaxMix, lub na 27 miesięcy na pakiet Mini. Warunki umowy i ceny pakietów identyczne, jak w przypadku zakupu odbiornika na własność. Z informacji uzyskanych od przedstawicieli Cyfrowego Polsatu wynika, iż nie istnieje możliwość wymiany dotychczas posiadanego odbiornika satelitarnego na moduł.

 

Wedle informacji przedstawicieli Cyfrowego Polsatu, moduł działa prawidłowo z większością odbiorników wyposażonych w gniazdo CI. Moduł CI Cyfrowego Polsatu zgłasza się w menu odbiornika CI jako "POLSAT".

 

 

Infolinia sprzedażowa: 022 466 66 66 lub 0 801 08 07 06

 

Źródło: Cyfrowy Polsat

Jak ktoś dostanie już ten moduł, to niech napisze. A Polsat - do roboty, zaktualizować stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie na podstawie powyższego komunikatu ze SkySunSat zamawiałem moduł, ale wydawało mi się, że numer telefonu brałem ze strony Polsatu. Chyba,że moja pamięć szwankuje, przepraszam za wprowadzenie w błąd. Na stronie Polsatu ciągle nie ma ani słowa o możliwości zakupu modułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr nie bądź taki drobiazgowy. :wink:

W czasie testów nie mieliśmy generalnie problemów z dekodowaniem pakietu Cyfrowego Polsatu na zdecydowanej większości nowych modelach odbiorników CI.

Kłopoty są z przekazywaniem uprawień. Moduł jest sprzedawany wraz z kartą CP i z inną kartą CP jest starannie blokowany. To tyle. Reszta w tgodniku To i Owo. Zapraszam do kiosku. :lol:

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiam na moduł oraz tuner z czytnikiem kart i gniazdami CI, żeby mieć wybór pomiędzy Cyfrą i Polsatem (można wziąć obydwie platformy naraz :wink: ). Najłatwiejsze są fergusony, ale muszą zrobić nowy soft, najlepiej wspólny pod Cyfrę i Polsat. A bez softu - może aż tak czarnego scenariusza nie będzie - nieaktualny CAM nie będzie po prostu przepuszczał uprawień i trzeba będzie wgrywać je "ręcznie", czyli reaktywować kartę co miesiąc np. CAM z kartą w tunerze, ustawić na Polsat i czekać 60 minut, wtedy się zdekoduje i następna reaktywacja za miesiąc.

Od 4 grudnia moduł Cyfrowego Polsatu

2006-12-05 12:49:43 | Janusz Sulisz

Ostatnia aktualizacja: 2006-12-05 14:56:58

Źródło: cyfrowypolsat.pl

4 grudnia 2006 roku Cyfrowy Polsat oficjalnie wprowadził na rynek moduł dostępu warunkowego typu CI. Dzięki temu z usług Cyfrowego Polsatu będą mogli korzystać posiadacze odbiorników ze złączem CI bez konieczności zakupu dekodera platformy.

 

Tym samym, posiadając moduł CI Cyfrowego Polsatu, sparowaną kartę abonencką i opłacając abonament można korzystać z oferty programowej platformy.

 

Moduł CI Cyfrowego Polsatu można kupić już za 99 zł. Warunki nabycia są takie same, jak w przypadku kupna dekodera. Moduły CI w systemie Nagrvision produkcji SCM są parowane z kartą abonencką Cyfrowego Polsatu, więc nie ma opcji zamiany kart przez abonenta.

 

 

 

Pierwsze testy modułu CI dla Cyfrowego Polsatu pojawiły się już w najnowszym tygodniku To i Owo. Już wiadomo, że będą duże problemy zwłaszcza z nietypowymi lub starszego typu odbiornikami CI. Czasami konieczna będzie zmiana oprogramowania i w przypadku, gdy producent już nie produkuje tych odbiorników lub nie zadba o nowe oprogramowanie pod ten moduł, to użytkownik może zapomnieć o ofercie Cyfrowego Polsatu.

 

Dystrybutorzy Cyfrowego Polsatu zostali zobowiązani do sprawdzania modułów z odbiornikami CI/PVR/HD potencjalnych abonentów.

 

Szczegółowy test modułu CI dla Cyfrowego Polsatu zapowiadamy w najbliższym wydaniu magazynu SAT Kurier 6/2006 (połowa grudnia). Niestety część dostawców odbiorników CI będzie musiała szybko poprawić oprogramowanie lub dogadać się z Cyfrowym Polsatem, podpisując stosowną umowę.

Satkurier podał też swoje info dotyczące modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No i mam już moduł, właśnie jestem po jego pierwszych testach w GoldenInterstarze 8300CI. Na początku nie wyglądało to zbyt różowo, działało mi tylko parę kanałów, a na infolinni pan powiedział, że moduły były testowane tylko z Comsatem Polonia CI. Oczywiście nie dałem temu panu wiary i nie poddawałem się. po paru minutach wyskoczył komunikat o dostępnej nowej wersji oprogramowania modułu, kazałem mu się aktualizować. Niestety nie wiem czy aktualizacja się zakończyła sukcesem czy nie bo musiałem tv przełączyć na kanały naziemne, bo reszta rodziny się tego domagała. Ale gdy wróciłem na tv sat to wszystko już śmigało jak trzeba włącznie z TVNami i Eurosportami. Działa szybko i pewnie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No i mam już moduł, właśnie jestem po jego pierwszych testach.....Ale gdy wróciłem na tv sat to wszystko już śmigało jak trzeba włącznie z TVNami i Eurosportami. Działa szybko i pewnie. pozdrawiam

 

A gdzie kupiles modul???

 

To ze Polsat po wielu latach odszedl od swojej starej polityki przywiazywania ludzi do odbiornika to oczywiscie bardzo

pozytywny krok. Bardzo negatywne i wrecz nielogiczne byloby gdyby Polsat HD byl znowu dostepny tylko przez specjalny odbiornik. A takie sa zapowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...