Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szanowni Forumowicze - posiadam moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu (SMARTDV/NAGRA) i mam zamiar kupić telewizor LG OLED65C8LLA (wersja z podwójnym tunerem satelitarnym  2x (DVB-T2/C/S2)). Te telewizory są w ofercie w Niemczech:

https://www.mediamarkt.de/de/product/_lg-oled65c8lla-2391688.html

ponieważ LG w Polsce nie sprzedaje wersji z podwójnym tunerem (wersja TV  PLA: LG OLED65C8PLA).

Jest to dość poważny cenowo zakup, i cel zakupu tego TV z podwójnym tunerem jest taki aby można było używać PIP oraz jednoczesnego nagrywania i oglądania różnych programów.

I stąd moje pytania:

1. Czy moduł CAM CI+ Polsatu będzie działał z tym telewizorem? (Czy nie ma jakichś ograniczeń regionalnych?)

2. Jeśli tak, to czy PIP oraz nagrywanie innego programu kodowanego niż aktualnie oglądany kodowany będzie możliwe? (Mam wyprowadzone 2 kable antenowe pod ten telewizor z multiswitch'a - dodam że multiroom na innym tunerze zewnętrznym Polsatu działa bez problemu na tym multiswitch'u).

Wyczytałem wyżej w tym wątku, że moduł CAM CI+ Polsatu jest jedno-strumieniowy  i nie ma takiej możliwości, ale przed chwilą dzwoniłem na linię wsparcia technicznego Polsatu i tam poinformowali mnie że takowa istnieje... Tak więc nie wiem gdzie leży prawda.

Może ktoś z Was korzysta z tego modułu CAM CI+ na telewizorze z podwójnym tunerem  sat i wypowie się w tej sprawie?

Bardzo proszę o pomoc  :)- ciężko jest zdecydować się na zakup TV w innym kraju a później stwierdzić w domu że nie działa tak jak powinien....

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

Edytowane przez cichy73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie zauważone. Moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu jest jednostrumieniowy. Zatem nie będzie możliwości jednoczesnego nagrywania jednego kanału kodowanego i oglądania innego kanału, również kodowanego. I to mimo podwójnego tunera (głowicy) w TV. Po prostu moduł CAM nie będzie w stanie zdekodować dwóch kanałów TV jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak pisze @Barti, moduł jest jednostrumieniowy i tu nie pomoże ani TV z podwójnym tunerem, ani niezależny tuner. Zawsze albo oglądasz jeden kanał albo go nagrywasz. Druga kwestia to, czy TV przeznaczony na rynek niemiecki będzie działał z modułem CP, czyli z rynku polskiego. Od czasu do czasu na forum pojawiają się pytania, czy dany model telewizora będzie działał z modułem CP. Tak, że temat może być, nazwijmy go, grząskim. Jeżeli chcesz nagrywać i jednocześnie oglądać to poczytaj może o Evoboxie. Z konwerterem Unicable podobno można nagrywać do 3 kanałów i jeden oglądać. Użytkownicy powinni Ci to lepiej wyjaśnić. Ja osobiście nie posiadam takiego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby moduł był dwustrumieniowy, telewizor jeszcze musi "umieć" korzystać z tych dwóch strumieni. Swego czasu użytkowałem tuner z podwójną głowicą i modułem dwustrumieniowym firmy Aston.

Mimo spełnienia warunków, tuner nagrywał zawsze zakodowaną audycję. Ale w funkcji PIP potrafił odkodować dwa strumienie jednocześnie.

Przy własnym dekoderze, czy telewizorze zawsze będzie loteria, jak to wszystko będzie działać. Dodatkowym problemem czasami jest simulcrypt, czyli kodowanie kanału w kilku systemach dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, cichy73 napisał:

Szanowni Forumowicze - posiadam moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu (SMARTDV/NAGRA) i mam zamiar kupić telewizor LG OLED65C8LLA (wersja z podwójnym tunerem satelitarnym

Kolego, powiem ci szczerze że chyba przekombinujesz, jeśli już tak bardzo uparłeś się na TEN telewizor to mając na uwadze wątpliwości,które koledzy wyżej wymienili- szczególnie brak możliwości jednoczesnego zapisu i oglądania to ja jednak radziłby ci zainteresować się Evaboxem PVR- wiem chciałeś mieć elegancję itd,ale to jedno pudełko rozwiążę wszystkie twoje zachcianki, dekoder nagra ci bez problemu równocześnie nawet 3 kanały a ty swobodnie możesz skakać po całej liście na czwartym( ze dwa razy mi się tak zdarzyło i wszystko było) po za tym ma całkiem fajny soft i jestem przekonany że w TV nawet z dwiema głowicami tego nie znajdziesz.

Fakt widzę na TV przeznaczyłeś "trochę" Ojro, ale jak będziesz to używał w Polsce to może warto je wymienić i kupić coś o podobnych parametrach  na naszym rynku, nie koniecznie z dwiema głowicami bo wychodzi że wiele nie dadzą a dekoder rozwieje wszystkie twoje problemy- jedyny kłopot to wymiana CAM na Evobox.

To moje zdanie a Ty- zrobisz jak zechcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, od wczoraj mam moduł CAM/CI+ od CP. Moduł działa w telewizorze Philips 49PUS6561. Podłączenie odbyło się sprawnie, tylko musiałem ponowić uprawnienia dla karty, ale po godzinie już wszystko działało.

Miałem problem z EPG, ale wystarczyło przełączyć coś w opcjach TV.

 

Mam tylko poważniejsze pytanie, związane z przełączaniem kanałów, a mianowicie odbywa się ono bardzo wolno - nawet 8 sekund na kanałach HD typu Polsat, TVP 1, TVP2... Wskakuje EPG, dźwięk pojawia się po 5 sekundach, a obraz po kolejnych trzech. Nie wiem, czy można coś z tym zrobić. Kontrola rodzicielska jest wyłączona. Wymienić moduł na inny? Zamawiałem go przez infolinię w ramach aneksu do umowy, zamiast mojego starego Echostara HDS400. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się musiałem naszukać, jak wejść w interfejs modułu CAM, ale znalazłem, przełączyłem i poprawiło się mniej więcej o połowę. Nie jest to poziom dedykowanego dekodera, ale myślę, że już chyba więcej tego nie przyśpieszę w tym TV. Także dzięki, bo nie pomyślałem, że moduł ma swoje własne opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od wczoraj mam moduł CAM aktywacja przebiegła bez problemu w tv LG, zaprogramowanej na dziś nagranie w południe, zrealizowane prawidłowo. Wieczorem po włączeniu tv komunikat powitalny: "tego kanału nie ma w Twoim abonamencie" działały tylko kanały FTA, pomogło ponowienie uprawnień.

Najlepsze to odpowiedź konsultanta infolinii po wybraniu pomocy technicznej. Na pytanie czy w module mogę podejrzeć posiadanie aktualnych uprawnień odpowiedział cytuję:

-"uprawnienia  odbioru na module sprawdzamy wybierając kanał 999"

Może tutaj pomożecie, wchodząc w menu modułu CAM nie widzę daty uprawnień, jedynie nr karty dostępu i modułu.

Więc nie wiem czy można podejrzeć uprawnienia ?

Drugie pytanie, na jakim kanale sprawdzamy dostępność aktualizacji oprogramowania modułu CAM CP ?

Kontrolę Rodzicielską wyłączyłem i ogólnie jestem zadowolony z jakości odbioru i szybkością zmiany kanałów. Obraz oceniam na ładniejszy w porównaniu z HD5000.

I co ważne dla mnie obok tv jest T-HD210 i nie ma już problemu włączania obu dekoderów 1 pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1). W modułach CP niestety nie da się sprawdzić do kiedy są uprawnienia. :)

2). Dotychczas soft leciał na 12265 (min. Polsat Sport HD), ale tyle czasu upłynęło od ostatniej aktualizacji softu, więc nie jestem pewien czy nic się od tego czasu nie zmieniło - może niech kolega @support458 się wypowie w tej kwestii. :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatExpert dzięki.

Moduł  pokazuje że nie ma dostępnej aktualizacji,  pytałem o możliwość sprawdzenia uprawnień ponieważ to mój pierwszy moduł. 

Jeśli dobrze rozumiem to w wariancie moduł CAM w tv nie będzie na kanale 999 takich informacji jak w dekoderze HDXX00 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam pytanie czy ktoś użytkujący Cyfrowy Polsat przy życiu modułu CI+ spotkał się z podobnym problemem opisanym poniżej. Jestem abonentem CP od dłuższego czasu i korzystam aktualnie z pakietu w którego składzie jest Polsat Sport Premium. Z tej okazji zakupiłem lepszy telewizor SONY QLED KD65-AF9 posiadający wbudowany tuner sat DVB-S, DVS-S2 z gniazdem zgodnym z modułem CI/CI+ aby móc oglądać mecze piłki nożnej za pośrednictwem Polsatu w doskonałej jakości. Niestety, od początku zainstalowania w tym telewizorze Modułu CI+ z kartą dostępową od Cyfrowego Polsatu obserwuję zawieszanie się softwer’u telewizora co powoduje częste jego re-bootowania. Jako że telewizor jest na gwarancji wezwałem Serwis SONY, którego technik przeglądnął kody błędów i nie stwierdził żadnej usterki telewizora oraz powiedział że to nie jest pierwszy raz kiedy ktoś ma problem Moduł CI+ z kartą CP która zakłóca pracę telewizora SONY (takich problemów ponoć nie ma sprzęt od NC+ ? czy to prawda nie mam pojęcia?). Technik Sony zasugerował aby wymienić ten stary moduł CI+ PCMCIA SCM 05 wraz kartą na nowy model od Cyfrowego Polsatu. Piszę że "stary moduł CI+" bo wcześnie używałem go w moim poprzednim telewizorze Panasonic też ze złączem pod PCMCIA dla DVB-S2 od wielu lat. Panasonic nie był 4K i jakoś sobie radził z odbiorem zakodowanych programów CP chociaż raz na rok pojawiał się jakiś problem że karta z modułem się zawieszała i nie było przez chwile żadnego rozkodowanego kanału.

Tak wiec mam pytanie czy ktoś z forum zamontował w swoim nowy telewizorze (nowy soft) z 4K starszy moduł od Cyfrowego Polsatu i ma lub miał taki problem ? a może go rozwiązał ? i czy czasem wymiana na nowy moduł może pomóc ( gdyż jak sugerował technik od Sony, nowe moduły CI+ od CP maja nowszy soft ?) 

Model: PCMCIA SCM 05.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na AF8 na Androidzie 8 Oreo moduł polsatu działa bez zarzutu. A mam jeszcze starszy bo PCMCIA SCM 02.

Również najnowszy moduł od NC+ włącznie z c+4k działa bez problemu.

Na początek możesz wymienić ten moduł w najbliższym punkcie CP to nic nie kosztuje i jeśli mają na stanie to wymieniają od ręki.

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wymieniał ktoś z was dekoder na moduł jak oni podchodzą do tematu. Mam na dekoderze aktywny pakiet Darmowy HD, a moduł który posiadam jest na kartę, więc żeby oglądać podstawowe kanały musi być doładowany. Więc chcę wymienić ten dekoder na moduł żeby podstawowe kanały działały bez problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z modułem Polsatu. Wczoraj podpisałem umowę i w dalszym ciągu nie mam podstawowych kanałów Polsatu. Dzisiaj wymieniłem moduł na inny, było ponawianie sygnału przez IOCK, infolinię i nic nie pomaga. Co ciekawe aktywowały się inne programy jak Comedy Central, jeden z Cinemaxów, TVN-y i inne, a żadnego z Polsatowskich nie ma. Wyskakuje tylko komunikat "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie". Sprawdzałem na Tv Samsunga i Arivie 203. Czy mógłby mi ktoś coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin_3

Musisz dłużej potrzymać na kanale Polsat HD.

Polsat ostatnio zmieniał rewizję kart i trzeba czekać dłużej.

Najlepiej zadzwonić na infolinię Polsatu - dział techniczny i kumaty konsultant ogarnie temat.

 

Zmiana rewizji kart objawia się właśnie brakiem dostępu do kanałów grupy Polsat.

Reszta kanałów działa ok.

Po dłuższym czekaniu na uprawnienia ( rewizja karty ) warto zrobić restart modułu.

Wyciągnąć i włożyć z powrotem moduł Polsatu do dekodera.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

Co to znaczy "potrzymać dłużej" na kanale Posat HD.

Czekam już od kilku godzin, dzwoniłem na infolinię Polsatu

gdzie zapewniano mnie, że do 3 godzin będzie OK 

a dalej "widzę ciemność" na kanale Polsat HD.

Tuner satelitarny AB Cryptobox 752 HD combo

z dedykowanym oprogramowaniem obsługującym m.in. CP.

Moduł jak i karta prawidłowo odczytane o czym poinformowano

mnie na infolinii Polsatu, że widzą kartę o danym numerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@maryś nie działają ci kanały z grupy Polsatu tj. Polsat HD - TV4 - Polsat Film HD - Polsat Cafe itp itd.

 

Jak nie korzystałeś przez ostatnie kilkanaście tygodni z zestawu Polsat - moduł i karta to musisz czekać.

Karta musi dostać zmianę rewizji ROM - taka zabawa ze strony Polsatu.

 

Zwykły konsultant tego nie ogarnie - tylko technik z działa technicznego.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...