Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem trochę temat,ale przyznam bez bicia że się nie przykładałem a mam pytanie,które zadał mi kolega a że ja nigdy modułu nie używałem i się za bardzo w tym nie orientuję więc zapytam wprost Was:

 

Czy moduł CAM może służyć jako multiroom :?: to że nie można go używać jako głównego to do mnie dotarło,ale jak jest na odwrót :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Chciałem się dowiedzieć, jak sprawuje się moduł CI w telewizorach Sony? Model z 2014 roku. Do tej pory korzystałem tylko z dekoderów CP, obecnie jakiś HD 3000. Kończy mi się niedługo umowa i zastanawiam się, czy warto wziąć ten moduł.

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma TV z tej serii i opiniuje moduł pozytywnie. Oglądał napewno WM 2018 w Rosji na TVP 4K oraz C+ 4K Ultra HD. Specjalnie dokonywał zakupu modułu na własność.

Przy czym Twój model to Full HD, a on ma z serii 4K.

Edytowane przez shark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shark, z tego co piszesz, wynika że twój znajomy korzysta z modułu CAM platformy nc+. A tutaj rozmawiamy wyłącznie o module CAM platformy Cyfrowy Polsat. :read:

To, że dany telewizor współpracuje poprawnie z modułem CAM platformy nc+, nie stanowi żadnej gwarancji, że będzie on działał poprawnie również z modułem CAM platformy Cyfrowy Polsat. I odwrotnie. Tyczy się to nie tylko telewizorów, ale również zewnętrznych tunerów satelitarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że będzie on działał poprawnie również z modułem CAM platformy Cyfrowy Polsat. I odwrotnie. Tyczy się to nie tylko telewizorów, ale również zewnętrznych tunerów satelitarnych.

Jeżeli tuner na Linux to nie ma najmniejszych problemów, ten czy ten moduł. Moja mini konfiguracja to Solo 4K + openATV 6.2 + CAM Polsat + Smart HD+ z Oscam'em. Jak się odpowiednio wszystko poustawia to jest GIT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli korzystasz z modułu CAM CI+ Cyfrowego Polsatu w telewizorze z wbudowanym tunerem satelitarnym to moduł ten działa w tym telewizorze zapewne w natywnym trybie CI+ i bardzo możliwe, że na kanale Eleven została wówczas założona blokada przed nagrywaniem. To jest właśnie jedna z właściwości standardu CI+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł CI+, czyli mogę mieć problem z nagrywaniem? Wczoraj nagrało wyścig F1 i wszystko OK, a mecze blokuje. Jest możliwość ominięcia tej blokady? Mam jeszcze jedno pytanie: podczas przełączania na inny kanał, przez chwilę są widoczne piksele. Czy to normalne przy module? Wcześniej na dekoderze nie było tego problemu.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie właściwość modułów CAM typu CI+. Jedne audycje można normalnie nagrywać, a nagrywanie innych może być całkowicie zablokowane lub dozwolone, ale z pewnymi ograniczeniami. I to nawet w ramach tego samego kanału TV. O tym, jaką audycję będzie można nagrać, a jaką nie, decyduje nadawca danej stacji, bądź operator platformy.

Obecny moduł CAM platformy Cyfrowy Polsat jest właśnie modułem typu CI+ i za jego pomocą jak najbardziej wyżej wspomniane restrykcje mogą się pojawiać.

Dodatkowo moduł ten posiada również tzw. tryb "Legacy", który umożliwia jego normalne działanie także w starszego typu odbiornikach (głównie zewnętrznych tunerach satelitarnych), posiadających jedynie "zwykłe" złącze CI i nie wspierających standardu CI+. W takich odbiornikach blokady i ograniczenia, wynikające ze standardu CI+, w ogóle nie funkcjonują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...