Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

UE46D7000: - moduł szybki, zero problemów: menu podobne jak u mirko, poza wyborem kodowania video,

tbs 6928: zero problemów,

tbs 5980: pixeloza, zwiechy,

linux: zdaję sobie sprawę co do wyboru oprogramowania, jednak ten dział chyba pozwala na pytania odnośnie linuxa i przechodzenia uprawnień na kartę w module...

Od lat mam c+ i cameleony, a z CP nie miałem do czynienia, więc nie wiem jak ślą uprawnienia i czy trzeba będzie np z kartą śmigać do tv i jak często jeśli już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję info, czy moduł CAM zadziała w tym telewizorze:

BLA-32/148I-GB-11B-HBUKP-EU

Czy będzie automatyczna lista programów?

 

Z góry dziękuję.

 

Moduł może i zadziała, ale z tego co widzę to ten TV nie ma tunera DVB-S/DVB-S2, więc nic Ci to nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Czy może ktoś z przedstawicieli CP sprawdzić czy Samsungi z serii M np. UE50MU6172 potrafią automatycznie zaktualizować sobie listę kanałów Cyfrowego Polsatu?

Na tej stronie http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/modul-cam-ci-plus.cp?zakladka=modul-cam-lista-tv-zakladka jest tylko Seria K z 2016

 

Edit: Infolinia Polsatu nie potrafi mi odpowiedzieć na to pytanie.

Edit2: Infolinia Samsunga też nie zna odpowiedzi.

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skanowałeś całego satelitę czy w menu telewizora jest coś w stylu "wyszukaj kanały operatora"?

Możesz rozwinąć temat jak to wyglądało w praktyce? Pytam, bo mam potrzebę złożyć taki zestaw dla osoby, która jest że tak powiem nietechniczna. To ma samo działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z modułem CI+ Cyfrowego Polsatu.

Moduł działa w TV Sony KDL-46EX505 (ten TV nie był sprzedawany w Polsce, ma tuner DVB-T/DVB-S2) i od kilku lat wszystko działało prawidłowo.

Problem dotyczy WYŁĄCZNIE programu TVP1HD i zaczął się w momencie startu programów Eurosport 3-5.

Mianowicie moduł 1-2 razy dziennie zaczął się resetować (tylko podczas oglądania TVP1HD zamrożenie obrazu, potem informacje modułu: "trwa uwierzytelnianie urządzenia" , "moduł działa poprawnie" i ponowny odbiór programu).

Na innych programach usterka nie występuje. Jakość i moc sygnału cały czas 100%.

Przełożyłem moduł CI+ do innego TV (Sony KDL-32W705B) pracującego z inną instalacją antenową i jest tak samo, więc nie jest to awaria TV.

Wymieniłem w CP moduł na nowy - bez zmian.

Wygląda na to, jakby problem był w błędnym nadawaniu strumienia danych na TVP1HD.

Posiadam także dekoder HD5500S jako multiroom - tam usterka nie występuje, więc problem jest wyłącznie z modułem CI+ Cyfrowego Polsatu.

Mam także inny moduł (Conax z kartą Smart HD) i tam także jest ok, nie ma restartów tego modułu.

Edytowane przez krzychu7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z przedstawicieli CP sprawdzić czy Samsungi z serii M np. UE50MU6172 potrafią automatycznie zaktualizować sobie listę kanałów Cyfrowego Polsatu?

Na tej stronie http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/modul-cam-ci-plus.cp?zakladka=modul-cam-lista-tv-zakladka jest tylko Seria K z 2016

 

Edit: Infolinia Polsatu nie potrafi mi odpowiedzieć na to pytanie.

Edit2: Infolinia Samsunga też nie zna odpowiedzi.

 

Wszystkie modele Samsunga od roku 2017 i część modeli z 2016 ma wbudowaną obsługę modułu CAM CP, w tym automatyczną konfigurację listy kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z modułem CI+ Cyfrowego Polsatu.

Moduł działa w TV Sony KDL-46EX505 (ten TV nie był sprzedawany w Polsce, ma tuner DVB-T/DVB-S2) i od kilku lat wszystko działało prawidłowo.

Problem dotyczy WYŁĄCZNIE programu TVP1HD i zaczął się w momencie startu programów Eurosport 3-5.

Mianowicie moduł 1-2 razy dziennie zaczął się resetować (tylko podczas oglądania TVP1HD zamrożenie obrazu, potem informacje modułu: "trwa uwierzytelnianie urządzenia" , "moduł działa poprawnie" i ponowny odbiór programu).

Na innych programach usterka nie występuje. Jakość i moc sygnału cały czas 100%.

Przełożyłem moduł CI+ do innego TV (Sony KDL-32W705B) pracującego z inną instalacją antenową i jest tak samo, więc nie jest to awaria TV.

Wymieniłem w CP moduł na nowy - bez zmian.

Wygląda na to, jakby problem był w błędnym nadawaniu strumienia danych na TVP1HD.

Posiadam także dekoder HD5500S jako multiroom - tam usterka nie występuje, więc problem jest wyłącznie z modułem CI+ Cyfrowego Polsatu.

Mam także inny moduł (Conax z kartą Smart HD) i tam także jest ok, nie ma restartów tego modułu.

 

Czy nowy moduł który otrzymałeś od CP sprawdzałeś na innym TV lub dekoderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł był testowany na obu TV (tak jak wcześniejszy) z różnymi instalacjami antenowymi.
Efekt jest taki sam - dziś miałem dwa restarty ok. godz. 18 (na Sony KDL-46EX505) a później (po przełożeniu do Sony KDL-32W705B) ok. 18:45.
Wieczorem oglądałem "Polskie Preselekcje do Eurowizji" na Sony KDL-46EX505 i przez cały czas transmisji nie było restartu.
Nie jest to nagminne, ale nie było dnia bez 1 lub 2 restartów "nowego" modułu CI+, tym bardziej, że przez kilka lat nie było żadnego problemu czy restartu modułu w tym TV.
Kontrola rodzicielska w module oczywiście wyłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z restartami modułu obserwuję na telewizorze Sony KDL-43W809C. Zawsze korzystam z "Ogólny satelita". Podczas Igrzysk przerzuciłem się na "Preferowany satelita" bo nie chciało mi się specjalnie szukać kanałów Eurosport 3, 4 i 5. Telewizor na gotowej liście CP działa zdecydowanie gorzej. Moduł się czasami restartuje, telewizor zalicza zawiechy, EPG wczytuje się zdecydowanie gorzej lub w ogóle. Na "Ogólny satelita" czasami też się coś zawiesi ale telewizor działa zdecydowanie lepiej. Przy jego włączeniu czasami moduł nie chce wystartować lub pokazuje "błąd 08 brak karty". Jednak jak już się uruchomi to rzadko pojawiają się problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widać telewizory Sony mają jakiś problem, bo jak na razie tylko takie odbiorniki tu zgłaszacie. Oczywiście nie twierdzę, że to wina odbiorników skoro wcześniej było wszystko dobrze. Według mnie coś zostało zmienione w nadawaniu i akurat TV tej marki zaczęły wariować. Przypominają mi się od razu dwa inne problemy, choć tamte związane były z obrazem. Mianowicie pamiętny problem z drżeniem obrazu na kanałach MUX-3 w niektórych modelach Samsunga, a także niedawno zgłaszany problem z migotaniem na Eurosport 2 HD, też występujący zależnie od TV. Częściowo pomagało wyłączenie różnych funkcji w TV, ale to nie powinno tak być, że my odbiorcy musimy coś grzebać w TV, skoro na wszystkich innych kanałach nic takiego się nie działo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pojawia się nowe pytanie :> Czy @SatExpert masz to tylko na TVP1 HD i czy masz tak od teraz, czy od zawsze :P Żeby się nie okazało, że miksujemy dwie różne sprawy...

Bodajże 20 stycznia mam w notatkach, że na tp. nc+ na kanale TVP1 HD skorygowano źle ustawioną stronę startową TXT, ale to nie powinno mieć żadnego wpływu... w teorii :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę dzisiejszą sytuację.

Wczoraj wyłączyłem TV (Sony KDL-46EX505) na kanale TVP1HD.

Dziś włączyłem TV, więc z automatu włączył się na TVP1HD:

- Logo Sony, później numer i nazwa programu (TVP1HD) z aktualnym EPG (więc sygnał antenowy musiał być prawidłowy) - cały czas brak obrazu i dźwięku

- Po chwili informacja TV "Wybrana usługa jest kodowana lub nie można jej odkodować". Taki komunikat wyświetla się zawsze gdy włączę na kodowany program w innym systemie kodowania niż Cyfrowego Polsatu.

- Po kilku sekundach informacja z modułu CP: "Trwa uwierzytelnianie urządzenia", "1-100%" potem "Moduł działa poprawnie" i następnie grafika z modułu CP znika (obrazu i dźwięku TVP1HD w dalszym ciągu nie ma).

- Po chwili znowu komunikat z TV: "Wybrana usługa jest kodowana lub nie można jej odkodować".

- Później restart modułu i historia się powtarza.  

- Odbiór został przywrócony dopiero po przełączeniu na TVP2HD.

Dodam, że jak wszystko działa (czyli na innym programie niż TVP1HD), grafika modułu wcale się nie wyświetla. Włączam TV, wyświetla numer i nazwę programu z EPG i po chwili prawidłowo dekoduje programy (bez żadnych dodatkowych komunikatów).

Wynika z tego jakiś problem modułu z pobieraniem lub pamiętaniem uprawnień CP (na TVP1HD nie są przesyłane, więc dopiero przełączenie na transponder CP pomaga).

Oprócz tych porannych problemów drugi restart modułu (podczas oglądania TVP1HD) nastąpił ok. godz. 16:30

Edytowane przez krzychu7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...