Skocz do zawartości
Janusz Sulisz

Moduł CAM CI / CI+ Cyfrowego Polsatu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy potzrebny jest moduł CI dla Cyfrowego Polsatu? Co powinien pworwadzić Cyfrowy Polsat: tuner HD/MPEG-4, odbiornik PVR czy moduł CI dla Cyfrowego Polsatu?

Edycja:bogdan425 - takie czasy, że trzeba było zmienić temacik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem najpierw powinien pojawić się moduł CI, aby przyciągnąć nowych abonentów, którzy niejednokrotnie mają o wiele lepszy sprzęt.

W dalszej kolejności HD/MPEG-4 wraz z wersją PVR.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wprowadzą dobry sprzęt HD/MPEG-4 z PVR to dodatkowy moduł nie jest potrzebny. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najpierw powinni wprowadzić moduł, żeby można było oglądać Polsat na dowolnym tunerze CI.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potrzebne jest wszytko!

W odpowiedniej kolejności:

1) Dobry dekoder

2) Dekoder z HD/MPEG4 i PVR

3) Moduł CI

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a kolejnośc bedzie taka:

1. nowy dekoder z Echostara

2. dekoder PVR z 160GB z Echostara i chyba z Samsunga,

3...może moduł, jesli Nagra sie zgodzi....abonenci CP powinni naciskac, dzwoniąc do BOK CP - inaczej marne szanse :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Własny moduł dałby spewnością większe możliwości rozwoju CP,jako....

ciekawostke powiem że ADB (ta sama firma co przygotowuje terminale...

dla ITI) robi oprogramowanie dla Echostara.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nieco odświeżam - chyba CP nam nie urwie głowy, jak zdradzę, że od jutra będziemy (a dokładniej to p. Janusz - ja się muszę obejść smaczkiem narazie :P ) w redakcji testować moduł CI Polsatu.

Więcej info wkrótce (tzn. jutro) ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak tylko pojawią się moduły w sprzedaży to od razu sprzedaję swojego Samsunga s305G (mam go w prepaidzie) i zakupuję moduł, mam nadzieję że z moim Humkiem HDCI2000 będzie dobrze współpracował. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przypomnę jeszcze, że nie ma na razie modułu Nagravision do Polsatu, bo ciągle między Polsatem i Kudelskim jest pat. Ale jakiś czas temu dzwoniłem do Polsatu i pytałem o moduły. Powiedzieli mi, że będą w listopadzie. Ale czy to prawda, to nie wiadomo

To mój własny post z innego tematu - https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=28 - teraz już się dogadali, albo była to tylko wymówka CP, że nie mogą się dodagać. Wygląda na to, że obiecanki-cacanki Polsatu się sprawdzą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja modułu nie kupię jeśli za 99zł sprzedają dekodery echostar i samsung :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nieco odświeżam - chyba CP nam nie urwie głowy, jak zdradzę, że od jutra będziemy (a dokładniej to p. Janusz - ja się muszę obejść smaczkiem narazie :P ) w redakcji testować moduł CI Polsatu.

Mam nadzieję, że redakcja nie straciła głów i niedługo będą szczególiki. :)

Jeśli to możliwe byłbym wdzięczny za przetestowanie modułu też ze starszymi tunerkami (takimi jak np. mój "Humax CI-5100") !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do redakcji SAT Kuriera jeszcze nie dotarł obiecany moduł CI dla CP do testów, ale był telefon, że moduł jest w drodze i że przesyłka się nieco opóźni - w każdym bądź razie jest między Warszawą i Krakowem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A ja modułu nie kupię jeśli za 99zł sprzedają dekodery echostar i samsung :)

Taniej wyjdzie, kupując właśnie taki dekoderek, niż sam moduł CI Polsatu:lol:

-pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam Humaxa-HDCI 2000, testowałem z modułem dostarczonym od polsatowców do kablówki (praca) i nie wygląda to zbyt ciekawie.

Tuner działa tylko gdy jest moduł nagra, jak się podłączy np. CI ASTON 2.14 z kartą cyferki, to kicha, szatkowanie... zawiesza się.

Same kanały polsatowe działaja ok. oczywiście z 1 modułem.

Jest EPG PL, ale tylko na dwie audycje, aktualną i następną.

P.S. działa też z tunerem Echostar DVR-5000, też tylko z 1 modułem. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest moduł dla kablówek! Dla nas odbiorców indywidualnych moze lepszy! To sie okaże

Edycja Burli: Poprawiłem błąd ortograficzny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mam Humaxa-HDCI 2000, testowałem z modułem dostarczonym od polsatowców do kablówki (praca) i nie wygląda to zbyt ciekawie.

Tuner działa tylko gdy jest moduł nagra, jak się podłączy np. CI ASTON 2.14 z kartą cyferki, to kicha, szatkowanie... zawiesza się.

Same kanały polsatowe działaja ok. oczywiście z 1 modułem.

Ciekawe w takim układzie czy da się jakoś bez kombinowania odczytać numer seryjny modułu, żeby go wpisać do "Dragona" (nie wiem czy inne moduły uniwersalne, poza nowszym "T-Rexem" rzecz jasna mają taką opcję) i "sparować" z kartą ("Dragon" by chyba nie sprawiał kłopocików w połączeniu np. z "Astonem", który obsługiwałby kartę "Cyfry"... - warto by było i to sprawdzić w testach)???

Chyba do takiej zabawy nikt by się nie mógł przyczepić w temacie prawnym, bo w końcu karta jest oryginalna i to ona dekoduje (co o tym sądzicie??? - może są tu jacyś znawcy przepisów :) )...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, dostałem dziś nowe moduły nagra z pomarańczową naklejką na travel, to już totalna kicha, zawiesza się na Humax 5500, Scientific Atlanta D9840, itd.

Nie ma to jak "świat najlepszych telewizji"...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak, dostałem dziś nowe moduły nagra z pomarańczową naklejką na travel, to już totalna kicha, zawiesza się na Humax 5500, Scientific Atlanta D9840, itd.

Nie ma to jak "świat najlepszych telewizji"...?

A mógłbyś właśnie sprawdzić przy okazji jak wygląda sprawa łatwości dostępu do numeru seryjnego modułu (jest gdzieś w menu, albo może na nalepce???)???

P. S. Przypomniałem sobie, że według opisu (sam rzecz jasna nie miałem okazji sprawdzić) "Dragon" nie wyłapuje uprawnień dla kart w "NDS", które też są "sparowane" i żeby chodziły trzeba wpisać numer "Digiboxa" do modułu. Ciekawe czy taka sama sytuacja byłaby z kartą "Polsatu" (znaczy, że trzebaby ją wkładać raz na miesiąc do polsatowego modułu)...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi