Skocz do zawartości

Piosenki warte uwagi. Co obecnie słuchacie?


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Legenda eurodance'u Snap prawie 25 lat temu wylansował przebój pokoleń Rhythm is a dancer

Wspólnie zobaczmy jak wtedy wyglądał:

 

 

A dokładnie 23 lata temu. Singiel "Rhythm is a dancer" został wypuszczony w roku 1992 :wink: .

 

 

Ja zaś chciałbym polecić panów z Kamp!. Kamp! to łódzko-wrocławskie trio, które powstało w 2007 roku. Ich muzyka określana jest jako melodyjny synth-pop z wpływami nowej fali lat 80-tych, francuskiego house'u i chill-wave'u. Brzmi to bardzo fajnie i uważam, że David Guetta, Avicii, Alesso czy Calvin Harris powinni zacząć brać przykład, jak tworzyć dobrą muzykę, zamiast takich gniotów, jakie wypuszczają.

 

Nagrania z EP-ki "Baltimore" (2014)

 

Kamp! - "Baltimore" --->

Kamp! - "Parallels" --->

Kamp! - "Early Days" --->

 

 

Nagrania z debiutanckiej płyty "Kamp!" (2012)

 

Kamp! - "Cairo" --->

Kamp! - "Melt" --->

Kamp! - "Can't You Wait" --->

 

 

Oraz remix jaki zrobili do singla Brodki, który znalazł się na EP-ce "LAX" (2012)

 

Brodka - "Dancing Shoes (Kamp! Remix)" --->

 

 

Nowości

 

Lari Lu - "Ha Ha" --->

Renata Przemyk - "Raczej" --->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 1988-2006 prowadziłem swoją prywatną listę przebojów "Chris-Top20”. Ostatnio trochę szperałem na strychu i znalazłem kilka pierwszych notowań, które kiedyś mi zaginęły. Przedstawię pierwszą piątkę notowania 14. z 1989r. :wink:

 

5. Desireless – „John”

4. Spagna – „I Wanna Be Youre Wife”

3. Black Box –„ Strike It up” https://youtu.be/VKRckmbn4kM

2. Roxette – „Listen To Your Heart”

1. Martika – „ Toy Soldiers”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi u mnie z muzyką to coś tanecznego - eurodance i trance. Polecam tutaj Paula van Dyka, Cascadę, La Bouche czy Culture Beat ze swoim hitem "Mr. Vain" :arrow:https://youtube.com/watch?v=cLttooauNyA czy także Urban Cookie Collective. Zahaczam nawet o hip-hop, gdzie tutaj słucham jedynie De la Soul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W roku 1999 karierę zaczął zespół Macieja Maleńczuka o nazwie Pudelsi.

W tym samym roku pojawił się ich teledysk do piosenki Samba Mamba.

Miałem okazję usłyszeć ten utwór w pewnej telewizyjnej reklamie.

Zresztą zobaczmy jak Pudelsi wypłynęły na szerokie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Poland, widzę, że ambitnych kawałków słuchasz :lol:

 

 

Ja polecę nagrania pani, która w tym roku otrzymała nagrodę dla "Najlepszej brytyjskiej wokalistki" (BRIT Awards). Mowa oczywiście o Palomie Faith, która ma rewelacyjny głos, którym potrafi oczarować. Myślę, że dziewczyna ma szansę zajść daleko. Dodam, że artystka wydała trzy płyty: "Do You Want The Truth Or Something Beautiful?" (2009)

"Fall To Grace" (2012) i "A Perfect Contradiction" (2014), które pod koniec 2014r doczekało się reedycji ("A Perfect Contradiction: Outsiders' Edition").

 

Paloma Faith - "Stone Cold Sober" --->

Paloma Faith - "Smoke And Mirrors" --->

Paloma Faith - "New York" --->

Paloma Faith - "Picking Up The Pieces" --->

Paloma Faith - "30 Minute Love Affair" --->

Paloma Faith - "Can't Rely On You (Live from the Kitchen)" --->

Paloma Faith - "Only Love Can Hurt Like This (Off the Cuff)" --->

Paloma Faith - "Trouble With My Baby" --->

Paloma Faith - "Beauty Remains" --->

 

Sigma feat. Paloma Faith - "Changing" --->

Paloma Faith performs 'Only Love Can Hurt Like This' | BRIT Awards 2015 ---> https://youtu.be/QuQwxTU21G0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowości:

 

 

Madonna - "Ghosttown" --->

Florence + The Machine - "Ship To Wreck" ---> https://youtu.be/uiSNrq8lap4

Natalia Przybysz - "Prąd" --->

Lykke Li – "Never Gonna Love Again" --->

Jhené Aiko - "Eternal Sunshine" --->

Nothing But Thieves - "Itch" --->

Will Young - "Love Revolution" --->

MS MR - "Painted" --->

MIKA - "Last Party" --->

 

 

Oraz kawałki, które moim zdaniem też są warte uwagi

 

 

Stereophonics - "Indian Summer" --->

Simple Minds - "Honest Town" --->

Archive - "Kid Corner" --->

Wyles & Simpson - "Stormy Skies" --->

Nadine Shah - "Fool" --->

Billy Idol - "Save Me Now" --->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalie Imbruglia wraca z nową płytą "Male", na której znajdują się covery znanych kawałków. Na pierwszy ogień poszedł "Instant Crush". Jest to nagranie Daft Punk, które pochodzi z ich ostatniej płyty "Random Access Memories" wydanej w 2013 roku. Moim zdaniem cover wyszedł bardzo fajnie, nawet nie wiem czy nie brzmi lepiej, aniżeli sam oryginał.

 

Natalie Imbruglia - "Instant Crush" --->

 

 

No i na koniec Sia i jej nowy singiel z wydanej w 2014r płyty "1000 Forms Of Fear".

 

Sia - "Big Girls Cry" --->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiesza (znana z singla "Hideaway") postanowiła na chwilę zwolnić tempo i odstawić taniec na bok. A wszystko to za sprawą jej najnowszego singla "Sound Of A Woman", który pochodzi z debiutanckiej płyty piosenkarki o tym samym tytule.

 

Kiesza - "Sound Of A Woman" --->

 

 

@fan tv, domyślam się, że Się Furler znasz głównie z kolaboracji Davidem Guettą oraz z singli "Chandelier", "Elastic Heart" czy teraz najnowszego "Big Girls Cry". Ja Się i jej muzykę znam już dosyć dawna i bardzo mnie rozczarowała swoją kolaboracją z Guettą czy Flo Ridą. Uważam, że nie było to wcale jej potrzebne. Z mojej strony polecam sięgnąć do jej poprzednich płyt, które są zdecydowanie lepsze, aniżeli "1000 Forms Of Fear" (mniej komercyjne). Sięgnij po "Colour The Small One" (2004), "Some People Have Real Problems" (2008) czy do poprzedniej "We Are Born" (2010). Naprawdę warto :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakiś porządny klasyk, bo z tego wysypu nowości czym nas katuje pewien użytkownik, to z 2-3 dobre numery by się znalazły. :P No, ale to już gusta. :wink:

 

To może dorzucę coś z polskiego rocka lat 90:

 

Wg. mnie ostatni godny uwagi album grupy Budka Suflera to „Cisza” z 1993 roku. Na którym znalazły się m.in. takie hity jak „Cisza jak ta” czy „Twoje Radio”. Z tego albumu polecam też numer „Ragtime” - https://youtu.be/1OWA59jF-5w

Również w 1993 roku ukazał się 3 album formacji Chłopcy z Placu Broni na którym ukazał się m.in. cover zespołu Bajm „Jezioro szczęścia”. Ale ja proponuję z tego albumu kawałek "Aeroplan" -

W 1991 roku ukazała się kolejna płyta grupy Dżem – „Detox”. Z tego wydawnictwa polecam jeden z przebojów „List do M” - https://youtu.be/cWVaAKBJxfw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ostatnio już tutaj umieszczałem, ale zaryzykuję i umieszczę jeszcze raz, tym bardziej, że dzisiaj pojawił się teledysk do tego singla. "Ship To Wreck" to kolejna odsłona tego, co spotkamy na nowej, nadchodzącej płycie Florence + The Machine - "How Big, How Blue, How Beautiful". Krążek będzie następcą wydanego w 2011r albumu "Ceremonials". Nowa płyta do sprzedaży trafi 1 czerwca br. Będzie dostępna w wersji Basic (11 kawałków) oraz Deluxe (16 kawałków). Będzie dostępna także w wersji cyfrowej oraz na winylu (tak, płyty winylowe wróciły do łask). No to lecimy z tematem. Nowy singiel Flo i jej Maszyny :wink:

 

 

Florence + The Machine - "Ship To Wreck" --->

 

 

@djclassic, ja nikogo tutaj nie katuję. Kto chce, to przesłucha, kto nie chce, to nie. Nikogo do niczego nie zmuszam. Na to jest ten dział, aby każdy coś tu zapodawał. Niektórzy zapodają fajne kawałki godne uwagi, inni takie nagrania od których należy uciekać jak najdalej :mrgreen: . Niemniej jednak ja jestem otwarty na różne gatunki muzyczne (no może poza polskim hip-hopem, disco polo, tandetnym pop-dancem i EDM) i kocham muzykę całym serduchem :wink: Nie ograniczam się jak niektórzy tylko do jednego gatunku jakim jest np. rock 8) . Nie lubię tylko muzyki komercyjnej (w większości), którą produkuje się obecnie i którą częstują nas stacje typu Eska TV, 4fun.tv, Polo TV czy radia RMF FM, Radio Eska, RMF Maxxx, Radio Zet.

 

 

Mam też coś dla wielbicieli elektronicznych dźwięków. Mowa o Roisin Murphy, którą zapewne niektórzy mogą kojarzyć ją z zespołu Moloko ("Sing It Back", "The Time Is Now" czy "Forever More"). Roisin powraca z nowym singlem "Exploitation", który jest jednocześnie zwiastunem nowej płyty - "Hairless Toys" (to będzie trzeci solowy album artystki). Dodam, że na chwilę obecną ostatnim albumem Murphy jest płyta "Overpowered" z 2007 roku.

 

 

Róisín Murphy - "Exploitation" --->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenosimy się teraz 15 lat wstecz, a to za sprawą teledysku do utworu Britney Spears "Oops i did it again".

Czerwony lateksowy strój noszony przez Britney mogłaby dzisiaj nosić każda 20-letnia dziewczyna by zaimponować swoim przyjaciółkom.

Jednakże to był czas gdy zostałem pełnoletni i miałem prawo do wolności i ta piosenka odświeża moje wspomnienia.

Zobaczmy ten "Kosmiczny" teledysk i oceńmy dlaczego ta teledyskowa produkcja dla mnie okazała się hollywoodzka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nigdy nie zrozumiem fenomenu Britney Spears, bo jak nazwać to, że ktoś, kogo jedynym przyjacielem jest playback sprzedał tyle egzemplarzy swoich płyt?. W dodatku nazywają ją "Księżniczką Pop" :roll: Widać fani Spears nie są zbyt wymagający, skoro nie przeszkadzają im występy z playbacku, liczy się najwidoczniej show i efekty.

 

 

Zmieniając temat, mam dwie nowości. Obie z naszego polskiego podwórka :wink:

 

Mela Koteluk - "Tragikomedia" --->

Rebeka - "Breath" --->

 

 

oraz nowości zagraniczne

 

 

Brandon Flowers - "Still Want You" --->

Janelle Monáe & Jidenna - "Yoga" --->

Villagers - "Everything I Am Is Yours" --->

Slo - "Shut Out Of Paradise" --->

James Bay - "Let It Go" --->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś traiłem na wersję live britney gdzies w necie brrrrrrrr :D

 

Nie wiem czy ktoś słucha witch house'u, ale po odejsciu Alice z Crystal Castles (byli nawet chyba kilka razy na Openerze), Ethan nagrywa dalej pod szyldem Crystal Castles z nową wokalistką. Właśnie wyszła pierwsza piosenka z nią na wokalu, przy okazji rozpetala sie wojna na twitterze miedzy bylymi czlonkami.

 

Crystal Castles - Frail

https://soundcloud.com/crystal-castles/frail/

 

A z trochę innej beczki najnowszy numer 1 z Billboard Rock Songs, piosenka ta zepchnęła ze szczytu "Take me to church" Hoziera, który spędził na pierwszym miejscu 23 tygodnie i wyrównał rekord z "Radioactive" Imagine Dragons.

Walk the Moon - Shut Up and Dance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zaś nowe kawałki :wink:

 

Garbage feat. Brian Aubert - "The Chemicals" --->

Editors - "No Harm" --->

Florence + The Machine - "As Far As I Could Get" ---> https://youtu.be/kw3oFQkVOWg (ten kawałek znajdzie się na winylowym boxie)

Hurricane Dean - "Quit! Stop" --->

Blur - "Lonesome Street" --->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie są to nowości, ale są to kawałki, na które moim zdaniem warto zwrócić uwagę :wink:

 

 

Kensington - "WAR" --->

Karin Park & Pandora Drive - "Hurricane" --->

Iyeoka - "Simply Falling" --->

ZZ Ward - "Put The Gun Down" --->

Shura - "Touch" --->

Young Summer - "Blood Love" --->

Vaults - "One Last Night" --->

Rebeka - "Melancholia" --->

Maya Jane Coles feat. Karin Park - "Everything" --->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...