Skocz do zawartości

Piosenki warte uwagi. Co obecnie słuchacie?


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dawno nic nie wrzucałem, więc postaram się to nadrobić :)

 

 

WALK THE MOON - "Shut Up + Dance" --->

Paolo Nutini - "One Day" --->

Indiana - "Mess Around" --->

Oh Land - "Head Up High" --->

Rae Morris - "Under The Shadows" --->

U2 - "Every Breaking Wave" ---> http://youtu.be/DFfGNSRxZlA

Susanne Sundfør - "Fade Away" --->

Leighton Meester - "Heartstrings" --->

Thomston - "Anaesthetic" --->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio w tym dziale zrobiło się strasznie cicho, więc ja pokręcę nieco klimat. Panowie z Röyksopp w 2014r wydali swój ostatni album (tak przynajmniej twierdzą) "The Inevitable End". W międzyczasie powstała też EP-ka (pt. "Do It Again"), przy której współpracowali z razem ze szwedzką piosenkarką Robyn. Uważam, że Norwedzy wykonali kawał dobrej roboty, jak zawsze zresztą i nagrali płytę na bardzo dobrym poziomie. Nie jest to jakaś tania elektronika jak w przypadku Calvina Harrisa czy Davida Guetty. Poniżej efekt ich pracy wraz z Robyn.

 

 

Röyksopp & Robyn - "Do It Again" --->

Röyksopp & Robyn - "Monument" --->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba dubstepowo-skrzypcowa aranżacja pierwszego tematu serialu o Pokemonach:

Dla przypomnienia w Ameryce piosenkę wykonywał Jason Paige a u nas Janusz Radek. Ta dziewczyna która gra "Misty" to skrzypaczka Lindsey Stirling która u nas była trzykrotnie - między innymi występując na gali "Zwykły Bohater" transmitowanej przez TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie uzupełnić post @Polanda, który jak widać ograniczył się do napisania o Lindsey wspominając tylko o "Pokemonach" :roll: . Lindsey Stirling (dziewczyna gra na skrzypcach od piątego roku życia), którą osobiście uwielbiam w 2010r brała udział w 5 sezonie amerykańskiej wersji "Mam Talent", gdzie odpadła w ćwierćfinale. Biorąc pod uwagę że dzisiaj media mają siłę zaczęła zamieszczać swoje utwory, jak i covery utworów innych piosenek na serwisie You Tube i się udało. Do tej pory Lindsey wydała dwie płyty (obie dotarły również do Polski). Pierwsza pt. "Lindsey Stirling" (2012r) i druga "Shatter Me" (2014r). W sumie to nie jest nic nowego, gdyż podobnie nagrywała już Vanessa Mae. Niemniej jednak bardzo fajnie się tego słucha. Wszystko moim zdaniem jest bardzo odpowiednio wyważone. Mamy tyle samo skrzypiec (klasyczne brzmienie) co i electro house'u, trance'u, elementów dubstepu.

 

Kilka teledysków do nagrań z płyty "Lindsey Stirling":

Lindsey Stirling - "Electric Daisy Violin" --->

Lindsey Stirling - "Shadows" --->

Lindsey Stirling - "Song Of The Caged Bird" --->

Lindsey Stirling - "Spontaneous Me" --->

Lindsey Stirling - "Stars Align" --->

 

Kilka teledysków do nagrań z płyty "Shatter Me":

 

Lindsey Stirling feat. Lzzy Hale - "Shatter Me" --->

Lindsey Stirling - "Beyond The Veil" --->

Lindsey Stirling - "Master Of Tides" --->

Lindsey Stirling - "Roundtable Rival" --->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ponieważ zbliża się ostatni weekend karnawału, to proponuję coś pod nóżkę z przełomu lat 70/80-tych.

 

A la Carte - Ring me honey -

Belle Epoque - Miss Broadway - http://youtu.be/rzkIsZeERak

Bucks Fizz - London Town -

 

Ciekawe ile z tych zapomnianych już perełek posiada Stars w swojej kolekcji :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jessie Ware przedstawia teledysk do czwartego singla ze swojej drugiej płyty - "Tough Love".

 

Jessie Ware - "Champagne Kisses" --->

 

 

Jedna z najbardziej wyczekiwany płyt 2015 roku, to nowa płyta Florence + The Machine. Nowa płyta zatytułowana "How Big, How Blue, How Beautiful" trafi na sklepowe półki 01.06.2015r. Dzisiaj jednak Florence ze swoim zespołem zaprezentowała video do nowego singla.

 

Florence + The Machine - "What Kind Of Man" --->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Sia feat. Shia LaBeouf & Maddie Ziegler- Elastic Heart :arrow:

Teledysk może dla niektórych kontrowersyjny, ale utwór wpadł mi w ucho już po 2 wysłuchaniu.

 

 

Ludzie wszędzie próbują dopatrzyć się kontrowersji. Co ciekawe ten singiel nie jest nowy, pomimo, że obrazek do niego pojawił się w styczniu tego roku. Otóż "Elastic Heart" w 2013r znalazło się na ścieżce dźwiękowej do II części filmu "Igrzyska Śmierci". Tam co prawda jest zamieszczona wersja w duecie z Diplo & The Weeknd. Artystka zamieściła też to nagranie (już bez duetu z Diplo & The Weeknd) na swojej nowej płycie wydanej w 2014r "1000 Forms Of Fears". Dlatego dziwi mnie trochę fakt wypuszczenia "Elastic Heart" na singla. No, ale cóż.

 

 

Ja od siebie dodam nowe klipy, które trafiły do sieci i od razu mi się spodobały:

 

 

U2 - "Every Breaking Wave" --->

Vaults - "Poison" --->

Paloma Faith - "Beauty Remains" --->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę dzisiaj dwie piosenki Disco Polo - starą i nową.

Pierwsza to Medical - My Polacy, wspomnienia sprzed 19 lat wracają, a jakby było tego mało to piosenka na której się wychowałem.

Druga to najnowsza propozycja - Duet Roku 2015 - Boys & Extazy - W oczach niebo - opowieść o kobietach które zmieniają się w demony. dla zainteresowanych jeszcze jedna informacja w klipie do tej piosenki brała udział m.in. Zwyciężczyni 5.Edycji Baru - Ewelina. Miałem okazję zobaczyć wczoraj w TV kulisy powstania klipu i mogę powiedzieć że ta piękna kobieta bierze udział w tej fajnej produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...