Skocz do zawartości
  • 0

Multiroom - jaki sprzęt kupić?


Marrr
 Udostępnij

Pytanie

Dzień dobry wszystkim.

 

Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość jeśli umieściłem post nie w tym miejscu ale wydawało mi się najodpowiedniejsze.

Ponieważ w kwestii TV-SAT jestem "lakjkonikiem" to mam pytanie do fachowców odnośnie multiroomu.

Na chwilę obecną posiadam 2 karty cameleon NC+ i 2 dekodery tzn. PACE z nagrywarką 500GB i jakiś Sagem.

W domu są 4 pomieszczenia, w każdym gniazdo TV-SAT i 2 gniazda LAN.

Pace stoi w salonie, Sagem w naszej sypialni.

Przyjeżdża córka i się zaczyna: zabieram sagema z sypialni i przenoszę do jej pokoju. Przyjeżdża druga córka - zabieram sagema z sypialni i przenoszę do jej z kolei pokoju. Przyjeżdżają obie na raz (choć to się rzadziej zdarza) i jest zonk - u kogo ma stać satelita? :)

 

Chciałem kupić jakiś przewodowy splitter RFLinka i 2-3 karty. Taki zestaw jest tani (ok <200 zł) ale zwątpiłem bo tam chyba jest tak że kable muszą iść z kart bezpośrednio do ichniego serwera? Nie wiem czy to zadziała  gdy podłączy się karty przez domowego switcha - tym bardziej że to działa chyba na kablu trzyparowym (złącza są RJ11 a nie RJ 45)? 

 

Potem zacząłem szukać informacji jaki kupić tuner (bo same karty to przecież jeszcze mało) i okazało się że są modele Fergusona z wbudowaną funkcja multiroom. Ale podobno można połączyć ze sobą tylko 2 dekodery? 

 

Podpowiedzcie proszę co w takim razie wybrać żeby rozdzielić sygnał z jednej karty na dodatkowe pomieszczenie (a docelowo jeśli się da to i na kolejne). Czyli żeby mając 2 karty zamiast 2 odbiorników były 3 a docelowo 4, bo sam już nie wiem...

Zależy mi przede wszystkim na tym żeby to raz podłączone po prostu działało - bez kombinowania, resetowania czy zmieniania ustawień co kilka dni. W domu mam same kobiety i tylko ja jeden techniczny :) , w dodatku często wyjeżdżam więc nie chcę mieć w kółko telefonów że "nic nie działa" :)

 

Pozdrawiam.

Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Lepiej odpuść sobie wszelkie splittery kart, ponieważ obecnie, w dobie parowania kart z dekoderami dedykowanymi i modułami CAM operatorów, takie urządzenia stają się całkowicie bezużyteczne.

Usługa Multiroom, zarówno w nc+, jak i w Cyfrowym Polsacie, legalnie dostępna jest tylko na sprzęcie dedykowanym tychże operatorów.

Na chwilę obecną można jeszcze podzielić splitterem kartę Smart HD+ która korzysta z nieparowanych kart w systemie Conax, ale los tej oferty też jest obecnie niepewny.

Z nieparowanymi kartami Cameleon w platformie nc+ za jakiś czas będzie już koniec, co też ostatnio ten operator oficjalnie zapowiedział. Więcej informacji tutaj: :arrow:https://satkurier.pl/news/167034/nc-unifikacja-zabezpieczen-do-konca-2019.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Żeby niepotrzebnie nie dublować tutaj dyskusji odnośnie kart w platformie nc+, tutaj jest już o tym odpowiedni wątek: :arrow:https://forum.satkurier.pl/topic/9789-nc-i-przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87-kart-nieparowanych-w-polsce/

Proszę zatem ewentualną dalszą dyskusję w tej kwestii kontynuować w tamtym właśnie wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Primo:

Miesiąc temu przedłużyłem umowę na kolejne 2 lata więc obawiam się że teraz nawet przy migracji wyrwanie dodatkowych multiroomów może nie być już tak proste.

A po drugie primo :) :

Liczyłem bardziej na wsparcie fachową radą a nie na negowanie w czambuł pomysłu  :)

Edytowane przez Marrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak używasz dedykowany sprzęt to wymiana na ichni multiroom.

Jeden główny + 3 dodatkowe.

Najlepsza opcja jak dla ciebie.

 

Możesz pewnie kupić np. Vu Uno 4K SE ( cena 1200 zł ) + 3 x Vu Zero ( cena okołz 400 zl za sztukę) podłączyć do routera po lan i zrobić domowy multiroom. VU Uno 4K SE robi za spliter. Mozna inne tańsze dekodery zastosować wyjdzie około 800 - 1200 zł za 3 - 4 dekodery.

 

Dochodzi czas - koszt ogarniecia tematu przez ciebie albo osobę obeznana w temacie. Aktualizowanie listy i tak dalej.

 

Tylko po co jak ci dedykowany sprzęt wystarczy.

 

Nc+ z miła chęcią wymieni ci Cameleony na dekodery z parowanym Conax - Cayman.

Zapłacisz za aktywacje + opłaty za multiroom.

Wyjdzie taniej a i sprzęt w razie awarii wymienisz za free.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No dobrze, to mam jeszcze jedno pytanie:

 

Pierwszym moim pomysłem było zamiast kupowania splittera i rozdziału karty kupno po prostu takiego samego Sagema jak mam w sypialni ( cena na allegro ok 100 zł) i postawienie go w drugim pokoju.

Przyjeżdża córka to wyciągam kartę z tunera  sypialni, wsadzam w jej pokoju i mam spokój.

Bo ja przeżyję te parę dni na naziemnej a bardziej od braku TVN24 frustruje mnie to ciągłe bieganie z dekoderem i kablami pomiędzy pomieszczeniami.

 

Tylko, że jak podzieliłem się tym pomysłem  z fachowcem  z lokalnego punktu nc+, to ten stwierdził, że jak zacznę wyciągać i wkładać kartę do dekoderów to ta się w końcu uszkodzi (a właściwie to użył określenia "zużyją się styki")

Stąd moje pytanie: czy wyciągnięcie i włożenie karty do dekodera np. raz w tygodniu może rzeczywiście po jakimś czasie spowodować jej "zużycie" a w konsekwencji uszkodzenie???

Spotkaliście się z takim przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od tego roku zaczynają wyłączanie 0100 na kartach i przełączanie na FEDEC (szacunkowo z końcem marca i w kolejnych miesiącach), wymiana na Caymany za 2 lata to prawda, ale kupować coś na 2 miesiące... bo FEDEC tylko w dowolnym ale firmowym sprzęcie, mija się z celem. Kup spliter Clone+ jeśli chcesz. Bedzie najłatwiej

Edytowane przez GTI MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...