Skocz do zawartości

TVN Warszawa


PIOTREK 165
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A TVN HD?? Niby nie w 16:9??
fapvgp.gif

TVN HD to kanał HD, więc jak ma nadawać? W 4:3? :lol2: W związku z tym, że nadaje w HD, nie biorę go pod uwagę.

 

TVn i TVN 7 tez puszczaja filmy w 16:9

Chyba masz jakieś inne kanały TVN i TVN7. Zapewne chodzi Ci o letterbox, mi - o 16:9.

 

Edycja:

Fajna teraz transmisja jest (zapewne na żywo) - traffic prosto z Marszałkowskiej :wink:

pdec01234318jq7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano leci - Aster jak byk :D

edherrrrrrrrrrrrrrrrvj8.th.jpg

Przy okazji - PKiN zgasł :lol:

 

Wspomnę tylko, że:

a) kanał oficjalnie nie wystartował - lecą chyba 2-3 programy w kółko

B) konferencja kanału będzie w czwartek

c) w trakcie konferencji zostanie podana data oficjalnego startu TVN Warszawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy ten widoczek na PKiN będzie leciał codziennie na żywo, czy to tylko coś w rodzaju Rybiej nocki? :lol:

 

TVn i TVN 7 tez puszczaja filmy w 16:9

Chyba masz jakieś inne kanały TVN i TVN7. Zapewne chodzi Ci o letterbox, mi - o 16:9.

On nie widzi różnicy, bo ma telewizor 4:3, a tuner wsadza mu sygnał 16:9 do letterboxa. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) kanał oficjalnie nie wystartował - lecą chyba 2-3 programy w kółko

 

Tylko, że produkcje wchodzą stopniowo. Nawet jak ''oficjalnie wystartują'' dużo jeszcze nie zobaczymy. :] Wiele jest jeszcze przygotowywanych i są w fazie produkcji. Inne kanały też nie ruszają od razu z pełną ramówką.

 

Podobnie z oprawą graficzną - ponoć leci cały czas ten sam, krótki jingiel. Całość wprowadzą nieco później, bo przecież wiadomo, że Velvet przygotowała znacznie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówi ten artykuł : http://media2.pl/media/44073-tvn-warsza ... zji-n.html można się dowiedzieć że serwis TVN Warszawa będzie nazywał sie "Stolica".

Tak sobie teraz patrze na zdjęcia na forum Media2 i z tego co widzę mają nawet fajne belki od zapowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co uważacie o logo TVN Warszawa? Szczerze, spodziewałem się po ITI czegoś więcej. Obecnie wygląda to jak logo głównego TVN-u z dopiskiem "Warszawa". Ten wielki trójkąt również do mnie nie przemawia. Wolałbym coś mniejszego w prawym górnym rogu, w stylu napisu "emisja testowa". Może nawiązanie do Syrenki? Jej tarcza świetnie nadawałaby się do napisu "TVN".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy ten widoczek na PKiN będzie leciał codziennie na żywo, czy to tylko coś w rodzaju Rybiej nocki? :lol:

Żywo idzie :D

wawalivenb2.th.jpg

 

Tylko, że produkcje wchodzą stopniowo. Nawet jak ''oficjalnie wystartują'' dużo jeszcze nie zobaczymy. :] Wiele jest jeszcze przygotowywanych i są w fazie produkcji. Inne kanały też nie ruszają od razu z pełną ramówką.

Stopniowo? Na razie w TVN Warszawa zobaczyć można Kinetykę z Andrzejem Mleczką, Goście, goście o Włoszech, Smaki miasta, którego punktem głównym jest kaczka z jabłkami (icon_eek.gif) i jeszcze jeden program, którego nazwy zapomniałem :) Dziś dowiemy się zapewne nieco więcej na temat przyszłości stacji.

 

PS. witam na forum SAT Kurier :wink:

 

A co uważacie o logo TVN Warszawa?

Logo jak logo. Może dosyć niekonwencjonalny układ na ekranie, ale domyślam się, że to celowy zabieg - zapewne będzie pasek z informacjami na dole, więc znak w takiej formie będzie się ładnie komponował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. witam na forum SAT Kurier :wink:

 

Również witam, choć znamy się z innego Forum. ;)

 

Co do mojej poprzedniej wypowiedzi dodam tylko, że chodziło mi bardziej o produkcje, o których słyszeliśmy, ale nie prędko zobaczymy w TVN Warszawa z różnych przyczyn. Niektóre stacje nie wkraczają od razu z pełną ramówką. Nie zapominajmy, że niektóre telewizje preferują bardziej stopniowy wzrost liczby programów na początku nadawania. Przypomnę, że w ofercie znajdą się również programy na żywo i serwis informacyjny. Więc to jeszcze nie wszystko co pokaże TVN Warszawa. A dlaczego tak to wszystko się odbywa - już wyjaśniłem, choć znalazłoby się jeszcze kilka powodów, ale one są już w świadomości stacji. ;)

 

najgorsza kablówka pod słońcem-TOYA

 

Nie zapominajmy, że TVN Warszawa to telewizja skierowana dla - jak można się domyślić - dla mieszkańców stolicy, więc po co ją wprowadzać do Toya. Kanał musi się skupić na swoich widzach i - co najważniejsze - trafić do raczej szerokiej części abonentów, oczywiście zainteresowanych tym kanałem. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne informacje na temat TVN Warszawa

15 grudnia startuje TVN Warszawa

 

 

TVN Warszawa startuje 15 grudnia o godz. 17.50 premierowym wydaniem głównego serwisu informacyjnego "Stolica".

 

Stacja będzie nadawała wyprodukowane przez siebie programy (bez filmów czy seriali) 18 godzin na dobę, pozostałe godziny wypełnią powtórki.

 

Rozmowa z Maciejem Maciejowskim, szefem TVN Warszawa.

 

Donata Subbotko: Czym będziecie się różnić od TVN, a czym od lokalnych oddziałów TVP?

 

Maciej Maciejowski: TVN jest stacją ogólnopolską, a my telewizją lokalną, mniej rozrywką, a bardziej użyteczną, warszawską. A TVP Warszawa to przecież nie jest telewizja, tylko pasmo w telewizji ogólnopolskiej z zaledwie kilkoma wejściami w ciągu dnia na antenę. Teraz nie można włączyć telewizora o dowolnej godzinie, żeby znaleźć telewizję poświęconą stolicy. Dzięki nam będzie to możliwe.

 

Flagowe programy?

 

- Newsy i programy codzienne. Pion informacyjny stworzyła Patrycja Redo, znana z "Faktów TVN", która u nas kieruje 40-osobowym zespołem. Będą dwa główne pasma newsowe: poranne "Witaj, Warszawo" i popołudniówka z serwisami informacyjnymi, pt. "Stolica" co pół godziny. Poza tym programy, których merytorycznym tłem jest Warszawa. "Ulica" - o korkach. Dysponujemy unikalnym systemem mierzenia płynności ruchu, więc będziemy dostarczać praktyczne dane dla każdego, kto tu pracuje bądź mieszka. Nasz "Miejski reporter" to program interwencyjny. Mamy też śledczą "Kawalerię". W codziennym "Rytmie miasta" powiemy, jak wykorzystać czas wolny. To będzie pełne spektrum wydarzeń od premiery w Teatrze Narodowym po maraton.

 

Czy na antenie pojawią się gwiazdy?

 

- Późnowieczorna "Warszawianka" Ewy Pacuły to rodzaj publicystyki poradniczej o tym, jak się żyje kobietom w stolicy. Tomek Kin będzie przeprowadzał w "Kinetyce" wywiady ze znanymi ludźmi, którzy z Warszawą związali swoje życie. W "Goście, goście" Elizabeth Dudy obcokrajowcy pokażą nam Warszawę swoimi oczami. Znana z TVN-owskiej pogody Maja Popielarska przygotowała dla nas magazyn "Coś na siebie" o zdrowiu w wielkim mieście. Michał Ogórek w swoim prześmiewczo-satyrycznym "Jest dobrze" raz w tygodniu skomentuje bieżące wydarzenia. Ale TVN Warszawa to nie tylko te gwiazdy - postawiłem na wielu młodych ludzi i myślę, że odkryjemy kilka nowych talentów telewizyjnych.

 

No to fajnie sie ta stacja zapowiada. Ciekawe kiedy poznamy pełną ramówkę i ich stronę internetową ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy, że TVN Warszawa to telewizja skierowana dla - jak można się domyślić - dla mieszkańców stolicy, więc po co ją wprowadzać do Toya. Kanał musi się skupić na swoich widzach i - co najważniejsze - trafić do raczej szerokiej części abonentów, oczywiście zainteresowanych tym kanałem. :]

Po to, po co wprowadza się wszędzie TVS. To, że to telewizja regionalna, nie znaczy że ma być niedostępna w innych częściach kraju (a nawet świata - jak TVS w Niemczech i USA). Mnie bardzo interesuje kultura innych części Polski (a Warszawa też swoją ma, szczególnie stare dzielnice). Chciałbym na przykład mieć dostęp do innych kanałów TVP Regionalnej niż tylko Rzeszów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha, chcieć a móc. :D

Szczerze - wyobrażasz sobie TVN Warszawa w ofercie łódzkiej ''Toya''? Ja nie. Ale może dlatego, że mam nieco ''biznesowy'' tok myślenia.

Piotr Walter tworząc TVN Warszawa chce się skupić przede wszystkim na widzach i odbiorcach ze stolicy - chce im - tym projektem - przybliżyć wszystko to co najważniejsze w mieście, mieszkańcom. Dlatego tam, w największych kablówkach obecny jest, a w niektórych będzie TVN dla stolicy. Zresztą - jak już od dawna wiadomo - kanał został stworzony także a może nawet głównie po to, aby odciążyć TVN24 z informacji ze stolicy gdzie dzieje się tyle co w całym województwie mazowieckim. A porównywanie TVS-u należącej do innego właściciela do TVN Warszawa jest - krótko mówiąc - dla mnie lekkim nieporozumieniem.

Oba kanały skupiają się na innych odbiorcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie po co dołączają TVN Warszawa do oferty Cyfry+? Może wystarczyłaby dodatkowo płatna opcja albo opcja dodatkowa tylko dla osób zameldowanych na terytorium Warszawy (coś a la TVN Med w n)? :lol: Pewnie nie będę oglądał tego kanału tak często jak warszawiacy, ale jednak interesuje mnie czasem co się w tym mieście dzieje. W TVN24 nie leciały dokumenty o dzielnicach Warszawy i jej historii. Mnie to interesuje, mimo że tam nie mieszkam. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Na razie w TVN Warszawa zobaczyć można Kinetykę z Andrzejem Mleczką, Goście, goście o Włoszech, Smaki miasta, którego punktem głównym jest kaczka z jabłkami ( :shock: ) i jeszcze jeden program, którego nazwy zapomniałem :) (...)
Pewnie chodzi o magazyn Agencja Nieruchomości. Ten program zdecydowanie mi przypadł do gustu, dlatego w przyszłości będę starał się pilnować godzin emisji, no chyba, że jak ruszy regularne nadawanie, to zakodują (nawet by mnie to nie zdziwiło). :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie po co dołączają TVN Warszawa do oferty Cyfry+? Może wystarczyłaby dodatkowo płatna opcja albo opcja dodatkowa tylko dla osób zameldowanych na terytorium Warszawy (coś a la TVN Med w n)? :lol: Pewnie nie będę oglądał tego kanału tak często jak warszawiacy, ale jednak interesuje mnie czasem co się w tym mieście dzieje. W TVN24 nie leciały dokumenty o dzielnicach Warszawy i jej historii. Mnie to interesuje, mimo że tam nie mieszkam. :P

 

Platformy i obecność u nich kanału TVN Warszawa to zupełnie inna kwestia, której nie poruszyłem. Kwestia kablówek to co innego.

Nie będę się powtarzał, bo odpowiedź na Twój post byłaby taka sama jak mój poprzedni skierowany do Ciebie. :mrgreen: Jednak dopóki TVN Warszawa kieruje się w inną stronę będę powtarzał, że tak będzie i musi być z wszelakich powodów. Choć oczywiście nie wykluczam, że mieszkańcy innych miast nie będą oglądać tego kanału, jeśli mają możliwość. Ale nadal wątpię, aby pojawił się w mniejszych lub nawet większych kablówkach w innych aglomeracjach niż stolica. W końcu nie każdego interesuje taki kanał, a to, że są zapewne nieliczne osoby, których interesują takie kanały to i tak nie zmienia kilku faktów. ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...