Jump to content
PIOTREK 165

TVN Warszawa

Recommended Posts

Myślę, że raczej nie powinno być problemów z dołączeniem do CP/C+. Przecież nawet siedziba TVN Warszawa mieści się na znajomej nam wszystkim ulicy Kawalerii 5 ;-) Brak obecności CNBC Biznes w CP ma jednoznaczny powód - istnienie TV Biznes.

Co do kodowania to wiadomo - TVN ma swoją paczkę kanałów, tak sprzedaje te kanały i raczej nie musi odkodowywać sygnału. No chyba, że będą problemy z dystrybucją - dopiero wtedy możemy liczyć na odkodowanie. W polskich warunkach chyba łatwiej i wygodniej kodować kanał niż puszczać niekodowany.

A co do następnych po TVN Warszawa projektach to myślę, że jest to wielce prawdopodobne. Duzi zainteresowali się tymi rynkami, na rynku ogólnopolskim też jest już sporo kanałów, co wysyła stacje do budowania jeszcze bardziej niszowych stacji. No i niewątpliwie póki co się bogacimy ;-), więc i na zyski na mniejszych rynkach można już liczyć. Trzeba też pamiętać, że w sumie tych metropolii nie jest tak dużo, a obstawiony jest już Śląsk (TVS), Poznań (WTK) i Łódź (Toya) - dwie pierwsze moim zdaniem świetnie przygotowane lokalne stacje, trzeciej nie oglądałem. O ile mnie pamięć nie myli jest też TV7 w Szczecinie. TVP planuje też stworzyć jakieś stacje metropolitarne - biorą chyba początkowo Gdańsk pod uwagę. Ja spodziewam się, że wkrótce usłyszymy o TVN w Krakowie (z racji powiązań i budowy nowego centrum)- i w zasadzie rynek będzie zapełniony w tej pierwszej fazie.

Sobie właśnie przypomniałem. W poniedziałek lub coś koło tego była jakaś konferencja prasowa i jakaś pani przedstawiła się z imienia i nazwiska i dodała TVN Warszawa. Już teraz na konferencjach TVN ma innych ludzi dla Faktów, innych dla TVN24, czasem wysyłają osobna ekipę dla Szkła kontaktowego. Ciekawe czy TVN Warszawa będzie miało swoje mikrofony i ludzi na wszystkich konferencjach warszawskich? :D

Może nie masę ludzi, a max małą grupkę - tyle na ten temat, na razie oczywiście :curious:

Może zamiast tworzyć nową ekipę pracować tam będą na początku dziennikarze TVN24 którzy relacjonują wydarzenia z Warszawy?

Z biznesowego punktu widzenia lepiej zatrudnić nowych ludzi :D TVN zamiast oddać pieniądze państwu woli je wydać na nowe stanowiska pracy i nowy sprzęt :D

A wiadomo już kiedy "TVN Warszawa" wystartuje i co jest teraz nadawane na tym kanale (może abonenci "N`ki" mają na niego uprawnienia???)???

Wystartuje na jesieni - październik/listopad.

Dostępu nie ma nikt poza tymi, którzy z założenia mają już teraz widzieć co tam leci. Na liście nBoxów nie ma chyba nawet tego kanału :)

Ciekawe po co już teraz włączyli go na satelicie? Z TVN CNBC Biznes zwlekali bardzo długo i mieli go tylko w telewizyjnej kablówce.

dobra informacja z 4.09 dla warszawiaków:

"Konrad Wachulec kieruje zespołem reporterów przygotowujących serwisy informacyjne w TVN Warszawa."

źródło:press

serwisy informacyjne co pół godziny??

TVN Warszawa ma byc podobna do TVN 24 ale aż tak ty jak tvS?

No ciekawie sie robi z tym kanalem TVN Warszawa. A wiadomo cos konkretniej kiedy wystartuje?

Dla zainteresowanych - start kanału planowany jest na 17 listopada, więcej :arrow:

https://satkurier.pl/news/43198/tvn-warszawa-od-17-listopada.html

Ciekawe tylko na ile pewne jest to źródło na które powołał się autor tego newsa (źródło: DVBnews.pl/Inf. własna) :roll:

Po TVN Warszawa będą pracować nad nowymi kanałami :) a moze by tak stworzyli cos podobnego do RTL Crime ;) np. TVN Crime :P

O! to jest pomysł i jeszcze TVN Horror, TVN Sci-Fi, TVN Erotyka było by miło :brawo::jupi:

Guest Anonymous

Jak można porównywać RTL do TVN?!

Ciekawe, czy TVN Warszawa dadzą też do CP? Jakoś słychać tylko o C+ i oczywiście n...

O! to jest pomysł i jeszcze TVN Horror, TVN Sci-Fi, TVN Erotyka było by miło :brawo::jupi:

A 18 lat skończone ? :lol2:

janusz080 po tym co się teraz widzi, jak CP dodaje nowe kanały (nie licząc swoich) to nie liczył bym (szybko).

Ja też nie bo CP leje na TVNy, jak i na TVP. Mają gdzieś czy te kanały będą u nich w ofercie czy nie. Myślę, że jakby chcieli to już dawno by się w tej sprawie dogadali.

Guest Anonymous

Najważniejsze że jest kasa od abonentów :evil:

Szkoda, zawsze jeden kanał więcej

to jest kanał głównie dla warszawiaków.Co kogos kto mieszka w Krakowie czy Gdańsku obchodzi ,co się dzieje w Warszawie.Każdy chcie wiedzieć ,co sie dzieje w jego mieście,województwie a nie w Warszawie

Guest Anonymous

Niestety wszystkie stacje informują tylko o tym, co dzieje się w Warszawie. Dlatego nie za bardzo rozumiem, jaki ma sens uruchamianie kanału szumnie zapowiadanego jako "lokalny dla warszawy", skoro wszystkie inne są dokładnie takie same. Jedyną stacją, która widzi jeszcze coś poza rogatkami Warszawy jest chyba Polsat. Np. niedawno natrafiłem w Wydarzeniach na reportaż w całości poświęcony tragicznej sytuacji komunikacyjnej w Łodzi. Kto jest z Łodzi, ten doskonale wie, jakim dramatem jest dotarcie gdziekolwiek, zwłaszcza komunikacją miejską, która prawie w ogóle nie kursuje, a na niektórych liniach na trasę wyjeżdża 1 autobus na 5 (i to jak dobrze pójdzie). Ale w TVP na taki temat nigdy nie byłoby miejsca. Oni informują widzów tylko i wyłącznie o korkach i zmianach organizacji w Warszawie, wychodząc zapewne z założenia, że przecież każdy dojeżdża do pracy i musi wiedzieć, czy rano przejedzie alejami Jerozolimskimi albo, czy 512 nie ma zmienionej trasy. Bez uzyskania tych informacji o 19:30 nie da się po prostu normalnie funkcjonować

Mam nadzieje że ten kanał będzie godnym następcą TV Centrum na warszawskim rynku.

Ciekawi mnie jedno jakie będzie logo TVN Warszawa... ? Mam nadzieje ze nie normalne zwykle logo TVN-u.. :D

Mówi się o dodaniu TVN Warszawa do n-ki i Cyfry+ od razu po rozpoczęciu nadawania. Tymczasem ciągle widzę tam tylko kodowanie w Conax. Przy Religia.tv i TVN Lingua pojawiło się na dobre dwa tygodnie przed tym. Czy to oznacza, że do startu jeszcze trochę czasu? Wiem, że pojawił się news o 17 listopada, ale jak już ktoś wspomniał, DVBNews i inf. własna nie jest tak wiarygodnym źródłem, jak oficjalny komunikat stacji.

A media2.pl wierzysz? :>

To że jest aktualnie kodowany tylko w Conax to nic nie znaczy, bo kodowanie Cyfry może pojawić się równie dobrze w dzień startu kanału.