Skocz do zawartości

TVN Warszawa


PIOTREK 165
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że TVN Warszawa idzie w stan likwidacji z powodu braku gwarancji pokrycia kosztów uruchomienia, a kanały Polsatu po prostu prócz kiczowatej oferty, oferowały kiczowatą jakość emisji i w ogóle ich nie rozumiałem. Tutaj mieliśmy dobry kanał, jednak ze zbyt słabym zasięgiem i niedojrzałym rynkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał raczej tak szybko nie zaprzestanie emisji. Tok FM wspomniało o dwumiesięcznym okresie emitowania powtórek, natomiast jak dla mnie muszą zachować miejsce w sieciach kablowych oraz w Cyfrze+. Ewentualne przerwanie transmisji będzie się wiązać z jego utratą, a w końcu chcą uruchamiać nowe kanały tematyczne.

 

To po co w takim razie był ten komunikat o "zaprzestaniu emisji na satelicie od 26 marca", bo zaczynam przestawać już to rozumieć (może Pan Walter podjął decyzję, że "koniec" wczoraj przy obiedzie, tak jak pisałem wcześniej, ale potem się skapował, że to nie jest takie "stryknięcie palcami" :D???)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób pożegnania jest trzeba przyznać drętwy - kanału od dziś ma nie być (na razie jest 3:45 i leci), tymczasem jakby nigdy nic lecą zapowiedzi programowe m.in. na niedzielę i nie tylko. W ogóle wyłączenie kanału tak nagle, w sobotę - dziwacznie. W TXT TVN Warszawa informacja jest na stronie 118.

 

PS: Forum było przy starcie kanału, forum jest przy śmierci projektu - przeżyliśmy TVN Warszawa ;)

Dochodzi 19 i dalej leci ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy do 24 w niedzielę i stawiam, że i tak będzie znowu. Jak ma być znowu, to proponuję dołączyć go do Cyfrowego Polsatu. Bynajmniej 260 tys. osób mieszkających w powiecie warszawskim i na Mazowszu mieliby dostęp do TVN Warszawa od Cyfrowego Polsatu, a tu tylko lipa TV. Więc jednym słowem ujmę - Papa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał do końca marca będzie nadawać program z reklamami, a od kwietnia przez 2 miesiące powtórki

Co do informacji na stronie że zaprzestają emisji satelitarnej od 26.03 to info było tak niefortunnie ułożone, gdyż chodziło im tylko o programy live

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział o emisji satelitarnej? Satkurier.
Grupa TVN informuje o zakończeniu emisji sygnału telewizyjnego TVN Warszawa i przeniesieniu online wszystkich aktywności związanych z tym projektem.

Od 26 marca 2011 roku TVN Warszawa rozpoczyna nowy etap działalności polegający na całkowitym przejściu na platformę internetową http://www.tvnwarszawa.pl.

Zakończenie emisji sygnału telewizyjnego + całkowite przejście na platformę internetową od 26 marca = trudno to inaczej interpretować.

 

Mimo tego moim zdaniem jest to po prostu nieszczęśliwe sformułowanie komunikatu prasowego - tak nagłe przerwanie emisji i to w sobotę, zaledwie dzień po komunikacie, byłoby po prostu dziwne - przychylam się do wersji, że kanał pobędzie jeszcze dwa miesiące (czego zabrakło w komunikacie prasowym). Treść informacji na satkurier.pl została zmodyfikowana na bazie tych "przemyśleń" (bo w komunikacie nic o dwóch miesiącach nie ma).

 

Zapewne sprawa wyjaśni się w 100% na tygodniu, jak będzie możliwy kontakt z kimkolwiek z Grupy ITI - w weekend nie uda się tego doprecyzować, a kanał nadal nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym pewien, że do końca marca. Akurat w tym okresie TVN Warszawa musi uregulować zobowiązania wobec reklamodawców, bo jak rozumiem, bloki reklamowe dalej się tam ukazują. Jeśli nie sprzedają czasu antenowego na kwiecień, to dalsza emisja stoi pod znakiem zapytania.

 

Ostatecznie dwa miesiące to odpowiedni czas na uruchomienie w miejscu TVN Warszawa innego kanału telewizyjnego... Bo naprawdę szkoda miejsca w Cyfrze+ i kablówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dzisiaj (a właściwie wczoraj) było ostatnie wydanie Stolicy, gdzie nastąpiło pożegnanie z widzami. Szczerze powiedziawszy to szkoda, gdyż była to dla mnie 3 stacja pod względem wyboru, i z niej można było dowiedzieć się czegoś na temat warszawy.

 

Co do zarabiania to powiem tak... Gdyby TVN chciał by stacja zarabiała to po primo dałby ją do Cyfrowego Polsatu (nie oszukujmy się - 4 mln abonentów coś znaczy), a secundo rozpocząłby transmisje przez internet. No ale to sprawa zarządu, a szkoda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kanał był oddawany darmo, tzn licencja była na rozpowszechnienie kanału. Tylko CP według swoich kryteriow nie potrzebowało takiego kanału bo po co im na poziomie kanał konkurencji, tak samo jak ReligiaTV gdzie za darmo by go mieli.

 

CP według swojej filozofii nie daje na listy kanałów FTA/darmowo udostępnianych, ponieważ to nadawca kanału musi zabulić duża kasę na tzw, wykupienie slota, miejsca na liście CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa ITI chciała aby właczyć TVN Warszawa i Relegia.tv do platformy CP, jednak oni nie byli tym zainteresowani, a poszło o miejsce na liscie kanałow (gdyz oba kanały miały byc udostępnione bezpłatnie tak jak to było w przypadku CYFRA+, wzamian za dobre miejsce na liscie kanałów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Grupa ITI sama sobie jest winna, przykłądy są:

 

TVN Med najpierw był przekaz satelitarny, a pózniej był dostepny tylko w internecie, az wkońcu go sprzedano...

Discovery TVN Historia - wycofali sie z projektu, bo przynosił za małe dochody, co sie dziliwc jak był w Poslce tylko w N...

TVN Lingua, O.TV, nTalk - upadły bo były na wyłacznosc w N, nawet nie chciano udostępnic kanałów w sieciach kablowych...

Treaz dopiero sie obudzili i zaczynają udostępniac swoje kanały takze w sieciach kablowych (nFilm HD, nFilm HD 2, Wojna i Pokój oraz MGM HD)

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda tak dobrego kanału, to był najlepszy regionalny kanał, lepszy nawet niż wiele ogólnopolskich. szkoda że nie poświecili choć 1 godziny na sprawy całego wojewodztwa mazowieckiego na pewno by to w jakimś stopniu podniosło oglądalność ale teraz już jest po wszystkim i możemy tylko sobie życzyć równie dobrego kanału regionalnego w przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy dowiedziałem się o tym że TVN Warszawa kończy nadawanie programu, byłem zaskoczony. Najbardziej mi się podobały takie programy jak: ''Metropolie'' w którym widziałem najpiękniejsze miasta świata, ''Miejskie Style'' gdzie widziałem kultury świata, ''Moje Miasto'' gdzie widziałem również miasta świata, a także ''Stok na Skok'' gdzie prezentowano największe stoki narciarskie w Polsce, a także produkcje TVN Warszawa, czyli ''Filmowa Warszawa'', ''Storyboard'', ''Jazda Warszawska'' i ''Odrobina Miasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ITI zrobiło z telewizją lokalną w Warszawie, to skandal!!! W głowie się nie mieści. Takie coś powinno być karalne... I co ja ku*wa będę teraz oglądał? Mój tato się zawsze śmiał, że jeżeli TVN Warszawa jest FTA, to po co mi w ogóle ten cały C+/CP, bo ja nic innego nie oglądam! Zawsze czekałem na program z "Lotu Ptaka"...

 

Panowie Menadżerowie z ITI, nie tylko ciągle o premii myśleć i o nowym BMW a do domu na wieś wracać i za kartofle się brać.., na ciągnik znowu wsiąść... Miała być telewizja z misją i co? Co tak trudno było, choć 4 godzinny program co wieczór wyprodukować i puścić go choć w kablówkach w Warszawie? Po co było inwestować kasę w takie programy, jak Taxi Story? Z całym szacunkiem do Jankesa, którego bardzo lubię ale to były pieniądze wydane po prostu w błoto. Trzeba było Mango nadawać przez pół dnia, było by też ok, byle by wiadomości w programie "Stolica" zobaczyć... Coś ITI nie idą te kanały. Dziś koniec TVN Warszawa a jutro chyba nSport, bo tam nic nie ma tylko stare mecze z Champions League ciągle i na okrągło. Jak tak C+ albo Polsat prawa do Champions League wyrwie, to na sto procent nSport będzie można zamknąć! O Religia TV w ogóle nie wspomnę. Po co to było w ogóle otwierać?

 

TVN Warszawa nie mieliście prawa zamknąć. Trzeba było szukać rozwiązania. Było wiele możliwości, jak obniżyć koszty np:

1) 4 godzinny program na żywo od 18h do 22h potem powtórki aż do następnego dnia (tak to robi wiele telewizji regionalnych na Zachodzie)

2) emisja kilku programów w tym "Stolica" on Demand w kablowce UPC w Wawie oraz na platformie N chociaż (programy tvnu są OD w UPC)

 

Można było??? Można było... Bo przecież chodziło o misję prawda? :cry::cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady @Swistak - TVN Warszawa to nie był kanał misyjny, a Grupa ITI to nie organizacja charytatywna. I tak cud, że Religię TV utrzymują, chyba już tylko na złość Rydzykowi, ale za sprawą kodowania tak naprawdę ten kanał nigdy nie podejmie jakiejkolwiek równej walki z TV Trwam (o ile w ogóle można tak powiedzieć). Jakby byli FTA na Astrze i to najlepiej z tego samego transpondera co Trwam, to wtedy byłaby inna bajka :]

 

Co do samej TVN Warszawy - wszystkie projekty, które Grupa ITI przeniosła do Internetu albo padły albo zostały sprzedane. TVN Lingua była w ramach Onetu, ale już nie ma. TVN Med - sprzedany. Nie wierzę, że TVN Warszawa w takiej formie przetrwa długo - po prostu zniknie po cichu.

 

PS: A Marta może dostanie awans do głównego TVN-u albo za sprawą Janusza przejdzie kursy na pilota oblatywacza :lol2: Albo (wersja pesymistyczna) Filip popadnie w depresję i ją zastrzeli :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbito, sorrki ale nie mam polskiej trzcionki na laptopie i nie moge pisac z polskimi znakami...

 

No wlasnie, widzisz... Utrzymuja Religia TV! Po co??? I ITI jest jednak instytucja charytatywna. Nie zgodze sie z Toba absolutnie. ITI robi Rydzykowi na zlosc? A co ITI do Rydzyka? TVN jest w takim przypadku medium postronnym politycznie i nie jest niezaleznym medium. To jest wlasnie to co mi sie w Polsce nie podoba! Jakim prawem tvn24 miesza sie do polityki? To wszystko smieszne jest. Poczytajcie, co na zachodzie o polskich mediach pisza. Porownuja polskie media do serbskich, ruskich itd. Obstawiaja tylko ciagle stolki kolesiami z partii.

 

Zamiast utrzymywac Religia Tv mogli ta kase w TVN Warszawa zainwestowac. Na DVB-T by kanal wypalil. I tak KRRiT poszla im na reke, ze mogli juz teraz nadawac z PKiNu. A co oni mysleli, ze co??? Ze beda na Religia TV wode swiecona z Lourdes reklamowac? Ha, ha, ha! Po co ta Religia TV byla? Te kanaly tvnu, to same wtopy... Mam tu na mysli tez nSport. Ciekawe, jak to bedzie, jak kasy braknie i na prawa do CL zabraknie...

 

Pozdrawiam! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbito, sorrki ale nie mam polskiej trzcionki na laptopie i nie moge pisac z polskimi znakami...

Trzcionki - no nie wątpię, polskie znaki mają tu olbrzymie znaczenie, prawda? (:

 

No wlasnie, widzisz... Utrzymuja Religia TV! Po co??? I ITI jest jednak instytucja charytatywna. Nie zgodze sie z Toba absolutnie. ITI robi Rydzykowi na zlosc? A co ITI do Rydzyka?

A co miał Rydzyk do ITI i Grupy TVN nadając na żywo zdjęcia sprzed siedziby RM/TVT z reporterami TVP i "Faktów"?

 

TVN jest w takim przypadku medium postronnym politycznie i nie jest niezaleznym medium. To jest wlasnie to co mi sie w Polsce nie podoba!

Jeśli TVN jest według Ciebie postronny, to i jest niezależny - sam sobie przeczysz.

 

Jakim prawem tvn24 miesza sie do polityki? To wszystko smieszne jest. Poczytajcie, co na zachodzie o polskich mediach pisza. Porownuja polskie media do serbskich, ruskich itd. Obstawiaja tylko ciagle stolki kolesiami z partii.

Rozróżnij dwa pojęcia: telewizja publiczna i telewizja prywatna. Telewizja publiczna jest medium zależnym według ustaw o rtv od polskiego rządu. W ten sposób obstawia się tutaj stanowiska kierownicze i prowadzi telewizję tak, aby mogła siać propagandę partii, która ma większość w Radzie Nadzorczej i Zarządzie. Telewizja prywatna z reguły prowadzi jakąś linię redakcyjną i to ma miejsce w większości krajów, spójrz jakimi przeciwieństwami są CNN i Fox News.

 

Zamiast utrzymywac Religia Tv mogli ta kase w TVN Warszawa zainwestowac.

Wybacz, ale są to dwa niezależne projekty. Po co ładować kasę w coś, co nie może się zwrócić? Wystarczyło dać im więcej czasu, widocznie go nie mieli. Tak drogi projekt, jak telewizja miejska musi się zwrócić, bo koszty utrzymania dużej redakcji, obsługi technicznej, wozów satelitarnych, studia, są olbrzymie - wszystko z dużo większym rozmachem niż konkurencyjna TVP Warszawa, nadająca parę godzin dziennie. Tutaj mieliśmy do czynienia z kanałem niemalże całodobowym. Religia.tv to projekt raczej ambitny, nie nastawiony na zyski. ITI ma tak samo udziały w "Tygodniku Powszechnym", który też boryka się z trudnościami finansowymi, a spółka nie dokłada do niego złamanego grosza (:

 

Na DVB-T by kanal wypalil.

No tak, bo naziemna telewizja cyfrowa tak się już rozwinęła w Polsce, że wszyscy mają do niej dostęp. Ba, jest brana pod uwagę przy jakichkolwiek badaniach telemetrycznych? Bo póki co raczej wszyscy traktują ją jako nowość, niedostępną dla wielu osób.

 

I tak KRRiT poszla im na reke, ze mogli juz teraz nadawac z PKiNu. A co oni mysleli, ze co??? Ze beda na Religia TV wode swiecona z Lourdes reklamowac? Ha, ha, ha! Po co ta Religia TV byla? Te kanaly tvnu, to same wtopy... Mam tu na mysli tez nSport. Ciekawe, jak to bedzie, jak kasy braknie i na prawa do CL zabraknie...

Teraz to jest jeden wielki strach z uwagę na reorganizację w Grupie TVN. Media robią newsy z tego, że każdy nierentowny projekt może nagle zniknąć. Nagle wszyscy boją się o Religia.tv i TVN Meteo - a ten drugi nadaje od wielu lat i dobrze się ma.

 

Reasumując. Zajeżdżasz chłopie beznadziejnym żartem, argumentacją i tezami. Przykro mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...