Skocz do zawartości

TVN Warszawa


PIOTREK 165
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dzisiejszym wydaniu DZIENNIKA ZACHODNIEGO prezes TVS zapytany o planach sprzedaży kanału do Grupy ITI odpowiedział: " Mamy w planach uruchomienie drugiego płatnego kanału muzycznego, a co do Warszawy, to jest na odwrót, prowadzimy rozmowy o wykupie pewnej małej stacji z Warszawy". Czyżby powstał w głowie pana prezesa powstał kolejny plan TV regionalnej zamiast TVN WARSZAWA???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Może w Polsce kończy się moda na tysiącpinćset kanałów z dublującymi się programami?
Znikoma część programów TVN Warszawa dublowała się na innych stacjach. Były to tylko seriale i ewentualnie te programy, które w wakacje były powtarzane rano na głównej antenie TVN. Przyczyna upadku kanału leży raczej we wspomnianym rynku reklamy lokalnej - nie było z czego finansować działalności stacji, a można się domyślać, że cały projekt musiał nie mało kosztować (m.in. przez dużą liczbę programów nagranych wyłącznie na potrzeby stacji).

 

Ciekawe kto go będzie oglądał w Internecie. Ja na pewno nie.

Moim zdaniem to posunięcie ITI to największa wpadka roku na rynku telewizyjnym.

Kanał i tak by upadł, a że niby "przechodzą do online" to raczej pomysł, żeby odejść z honorem.

 

Każdy kanał TVNu, ktory nie trafił do CP tak kończy.Kwestia czasu jak padnie TVN CNBC oraz Religia tv.
Co prawda to prawda - kanały TVN-u, które nie znalazły się w ofercie Cyfrowego Polsatu zawsze mają trudniej, a dokładniej zawsze stają się nierentowne i marnie kończą. Ale akurat w przypadku TVN CNBC ta teoria się nie sprawdziła - kanał wychodzi na swoje. Co do Religia TV to trudno mi cokolwiek powiedzieć, bo właściwie nic się nie mówi o wynikach tej stacji.

 

Tak się niestety dzieje, że kanał który na początku był niekodowany a później został zakodowany po jakimś czasie upada.
Tu się zgadzam - kodowanie stacji było największym błędem popełnionym przez TVN i jak się okazało - bezcelowym, bezsensownym posunięciem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kanał TVNu, ktory nie trafił do CP tak kończy.Kwestia czasu jak padnie TVN CNBC oraz Religia tv.
Co prawda to prawda - kanały TVN-u, które nie znalazły się w ofercie Cyfrowego Polsatu zawsze mają trudniej, a dokładniej zawsze stają się nierentowne i marnie kończą. Ale akurat w przypadku TVN CNBC ta teoria się nie sprawdziła - kanał wychodzi na swoje. Co do Religia TV to trudno mi cokolwiek powiedzieć, bo właściwie nic się nie mówi o wynikach tej stacji.

Cytat z strony religia.tv: ''Religia.tv zainaugurowała swoją działalność na antenie w październiku 2007 roku w ramach ITI Neovision Sp. z o.o. Od grudnia 2009 roku funkcjonuje w Grupie ITI samodzielnie, jako Telewizja Religia Sp. z o. o. ''

Gdzieś poza tym czytałem że udostępniają program bez żadnych opłat, tylko że CP ma z tym jak z innymi programami problem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie będzie tego kanału, kilka pozycji było tam ciekawych. Można było zrobić coś innego, a nie kodować. Polska to dziwny kraj w którym koduje się prawie wszystko niekoniecznie jest to zrozumiałe. A do takich lokalnych kanałów widać jeszcze nam daleko, Niemcy mają dużo lokalnych kanałów FTA i nikt tam chyba nie mówi o prawach autorskich.

W necie już nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są efekty kodowania bez sensownego powodu kanału, który przyzwyczaił już widzów, że jest niekodowany...

 

Z drugiej strony posunięcie jest zaskakujące, bo jeszcze niedawno (chyba kiedy "TVN" przedstawiał wyniki) Pan Walter mówił, że daje "TVN Warszawa" czas do końca roku na poprawienie wyników, a tu nagle taka decyzja.

 

Według mnie świadczy to o tym, że "TVN", albo coraz bardziej musi "zaciskać pasa", albo zbiera na coś pieniądze, ale jakoś trudno mi sobie wyobrazić na co nogliby zbierać (na "ekstraklasę"???), więc chyba chodzi o "zaciskanie pasa", ale tak to już jest jak się stawia tylko na programy robione na licencji, podczas gdy widz coraz bardziej się "wyrabia", staje się bardziej wymagający i nie daje się już zmamić byle czym...

 

Ktoś tu wspominał o "nsport". Według mnie ten kanał zakończy nadawanie następnego dnia po utracie przez "Nkę" "ligi mistrzów", bo przecież poza nią tak naprawdę żadnego sportu na tym kanale nie ma, zresztą o ile pamiętam już jak "nsport" startował mówiono, że powstał on tylko, żeby pokazywać "LM" w "HD"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o platformę N to tak sobie myślę,że jak ucichnie trochę sprawa likwidacji TVN Warszawa tak za 3-4 mies. n-ka poda do wiadomości info o usunięciu z oferty kolejnych kanałów i moim zdaniem mogą to być : Baby tv, D.historia,tvp historia,lub D.Investigation. ze względu na niską oglądalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@raftvn, CP wiedział co robi i dlatego nie dodali tego kanału do oferty. Teraz w Cyfrze+ i N będzie można zerwać bezkarnie umowę z powodu TVN Warszawa. @studiolitek, przecież to jest jasne jak słońce, że CP nie chce wspierać konkurencji jaką jest dla nich Grupa TVN/ITI i dlatego zapewne nie będzie już innych, nowych kanałów produkcji TVN/ITI w CP poza tymi, którą są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrzymanie kanału regionalnego, a tym bardziej lokalnego nie jest łatwe. TVN Warszawa jako kanał lokalny od początku miał ograniczone możliwości. Co prawda jako TVN Mazowsze wymagałby większych inwestycji, jednak miałby większe możliwości, co mogłoby pozytywnie wpłynąć na zainteresowanie odbiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób pożegnania jest trzeba przyznać drętwy - kanału od dziś ma nie być (na razie jest 3:45 i leci), tymczasem jakby nigdy nic lecą zapowiedzi programowe m.in. na niedzielę i nie tylko. W ogóle wyłączenie kanału tak nagle, w sobotę - dziwacznie. W TXT TVN Warszawa informacja jest na stronie 118.

 

PS: Forum było przy starcie kanału, forum jest przy śmierci projektu - przeżyliśmy TVN Warszawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda,że kanał usuwają.Nawet nie trafił do oferty CP.

Myślę że właśnie to jest gwoździem do trumny dla tego kanału bo gdyby dołączył to pewnie kanał byłby rentowny i działałby sobie jak gdy był niekodowany bo zasięg stacji byłby pełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób pożegnania jest trzeba przyznać drętwy - kanału od dziś ma nie być (na razie jest 3:45 i leci), tymczasem jakby nigdy nic lecą zapowiedzi programowe m.in. na niedzielę i nie tylko.

 

Właśnie mnie też to zastanawia. Dziś rano włączam "TVN Warszawa" i "lecą" zapowiedzi jutrzejszych programów (m. in. "Magdy M"), a w teletekście jest normalna ramówka na jutro...

 

BARDZO to wszystko dziwnie wygląda (ten komunikat na stronie 118 ma nawet podaną godzinę, 16:30), tak jakby Pan Piotr Walter zdenerwował się na coś oglądając "TVN Warszawa" przy obiedzie i pomyślał: "kończymy z tym !", a przecież zapowiadał niedawno czas dla kanału na osiągnięcie rentowności do końca roku (chyba zapomniał, że biznes telewizyjny to nie zabawa klockami i nie można tak sobie zamykać kanału kiedy się ma ochotę, tym bardziej, że "TVN", to spółka giełdowa ! - właśnie, czy nie powinni tej informacji najpierw podać inwestorom, bo może ona przecież wpłynąć znacząco na kurs spółki???) !

 

Tym stylem podjęcia decyzji "TVN" dla mnie odebrał sobie wszelkie prawo krytykowania podobnych ruchów, np. w "TVP".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, sytuacja wynika raczej z kiepskiej polityki informacyjnej. W informacji w portalu Gazeta wyczytałem, że TVN Warszawa "wchodzi w plan restrukturyzacji", ale jeszcze przez dwa miesiące będą emitowane powtórki - wygląda na to, że jest to informacja prawdziwa. Ciekawostką jest pytanie, czy rzeczywiście pod hasłem "małej stacji z Warszawy" prezes TVS nie miał na myśli TVN Warszawa?

 

Ps. Co z Martą Hoffer?! Idzie na bezrobocie?! Zresztą dobrze jej tak :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei na tvnwarszawa.pl nie ma takiej informacji, wyraźnie jest napisane:

 

Od 26 marca 2011 roku TVN Warszawa rozpoczyna nowy etap działalności polegający na całkowitym przejściu na platformę internetową www.tvnwarszawa.pl. Oferta TVN Warszawa wzbogaci również uruchomiony niedawno nowy serwis www.tvn.pl.

 

A kanał nadal działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał raczej tak szybko nie zaprzestanie emisji. Tok FM wspomniało o dwumiesięcznym okresie emitowania powtórek, natomiast jak dla mnie muszą zachować miejsce w sieciach kablowych oraz w Cyfrze+. Ewentualne przerwanie transmisji będzie się wiązać z jego utratą, a w końcu chcą uruchamiać nowe kanały tematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...