Skocz do zawartości

TVN Warszawa


PIOTREK 165
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo TVN jest po prostu chciwy i tyle, oni wszystko muszą zakodować.

 

To raczej zadanie kablówek, by kanał TVN Warszawa był bardziej prestiżowy ;)

Podobnie jak TVN meteo. Mówiło tym Pan Tomasz podczas konferencji na SatKurierze. Kodowanie takich kanałów jak TVN Meteo czy TVN Warszawa to dla tego, że operatorzy za nie chętnie zapłacą jak beda dostępne po opłaceniu abonamentu przez klienta, a nie za darmo na satelicie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł napisał Pan Daniel Gadomski na swoim blogu (http://blogi.satkurier.pl/62422-tvs-jednak-nie-dla-tvn-u.html) i muszę to skomentować, bo śmiać mi się chce, że najpierw zarząd "TVN" podjął decyzję o zakodowaniu "TVN Warszawa", a teraz pojawiły się plotki o jego likwidacji ze względu na słabą oglądalność :D ...

 

To pokazuje (i potwierdza mój pogląd na ten temat :D ) jaki jest poziom profesjonalizmu tzw. osób "decyzyjnych" w "TVN", bo drugi raz popełnili ten sam błąd co z "TVN Lingua" (który gdyby od początku był w innych platformach, a nie tylko w "Nce", to może by nadal istniał, bo pomysł na niego był moim zdaniem ciekawy), ale zamiast się z niego wycofać (spowrotem odkodować kanał), to zapewne będą w nim tkwić, a potem stwierdzą, że kanał był nierentowny i dlatego musieli go zamknąć i nie mogą się moim zdaniem w sprawie kodowania zasłoniać "ograniczeniami licencyjnymi", bo można np. zastosować rozwiązanie z "TVP Info" na "Astrze", tzn. kodować tylko audycje z ograniczeniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Żeby TVN Warszawa miał przyzwoitą oglądalność to dostęp do niego powinni mieć wszyscy warszawiacy i przynajmniej cześć z nich oglądać. A jak tylko część ma do niego dostęp, to co my mamy pisać o oglądalności. TVN CNBC ma większą oglądalność, bo ma szerszy kontent, tj. nie ogranicza się tylko do mieszkańców jednego miasta, a do wszystkich ludzi zainteresowanych biznesem, którzy mają dostęp do tej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych biznesem czyli dla ludzi bogatych, których stać aby inwestować na giełdzie itp, a takich jest znacznie mniej niż przeciętnie zarabiających. A TVN Warszawa jest znacznie ciekawszy dla takich przeciętnych ludzi, więc teoretycznie powinien mieć większą oglądalność. Dogadanie się z Cyfrowym Polsatem przyniosłoby mu same korzyści.

Poza tym nie piszcie, że ten kanał jest tylko w warszawskich kablówkach bo to był by absurd. Moim zdaniem powinni się zainteresować wprowadzeniem go do kablówek w całym kraju - przecież tak jest z TVS właśnie - kanał śląski a jest wszędzie - nawet w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W głowie się nie mieści, że taki TVN CNBC ma rentowność, a TVN Warszawa nie.

Ale recepta może być prostsza niż się wydaje - trzeba po prostu wejść do CP bo chcąc nie chcąc mają najwięcej abonentów i oglądalność może skoczyć.

Oczywiste jest, że kanał TVN CNBC jest rentowny skoro utrzymuje się głównie z opłat abonamentowych i w dodatku wyrobił sobie renomę na rynku. Natomiast takowy kanał TVN Warszawa z tego co mi wiadomo, mimo że jest kodowany to nie pobiera opłat za udostępnienie w ramach oferty danej platformy satelitarnej. Ponadto kanał jest znacznie ograniczony, nie tyle co dla samych widzów, co dla reklamodawców, a to za sobą pociąga niższe przychody z reklam. Jak rozwiązać takowy problem? Poczekajmy do końca roku, a sprawa sama się rozwiąże i my naszym "gadaniem" nic i tak nie zdziałamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN Warszawa byl od poczatku swietnie zrobionym kanalem. Mieli duzo dobrych pomyslow. Bardzo lubie ten kanal o stolicy i ogladam ten program tak czesto jak moge. Niestety znowu my Polacy pokazujemy, jakim jestesmy prostym jescze komunistycznie myslacym narodem. Bo przeciez, co kogo interesuja w Warszawie lokalne wiadomosci? Zamiast obejrzec program o Warszawskich inwestycjach "Z lotu ptaka" wolimy wlaczyc jakis tandetny erotyk na Tele 5. No tak, wlasnie... tego jeszcze brakuje na TVN Warszawa, tak mozna byloby podreperowac i portfel i ogladalnosc w jednym - wyswietlac program z anonsami sexrandek Warszawskich dziewczyn i gay'ow! Tak, wlasnie tego jeszcze brak! A moze jescze lista przebojow Top Relax zlota Dziewiatka? Jest mi strasznie przykro poniewaz TVN Warszawa spada powoli na psy a tak fajnie sie zaczynalo... :(

 

Mimo to apeluje do przedstawicieli TVNW aby dali kanalowi szanse, az do etablizacji DVB-T i wylaczenia analogu w lipcu 2013, czyli jeszcze 2 lata... A sygnal cyfrowy TVNW powinni puscic za glownym TVNem na NTC takze z Raszyna, bo niby dlaczego telewizji ze stolicy nie mozna odbierac na calym Mazowszu?

 

Panowie z ITI nie wylaczajcie nam TVN Warszawa - stolica potrzebuje ten kanal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że nie jestem ze stolicy, to lubiłem ten kanał oglądać gdy był FTA. Niestety posiadam CP, ale oni powinni się zainteresować! przecież jest ponad 2mln abonentów i gdyby TVN Warszawa byłby w CP to myślę że ten kanał by się utrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No cóż. Z jednej strony szkoda, że następuje likwidacja (bo na początku TVN Warszawa był fajnym kanałem - później zaczęto jednak mieszać i zrobiło się źle).

 

Z drugiej otrzymujemy co raz wyraźniejsze dowody na stwierdzenie, iż w Polsce model telewizji regionalnej jest nie do przyjęcia. TVS wyzbywa się lokalności, CSB TV natomiast jest zbyt "nudnym" kanałem. Regionalne ośrodki TVP same "proszą się" o mniej środków na funkcjonowanie oraz o mniej czasu na emisję swych programów.

 

Z jeszcze innej :D - Grupa ITI (że tak szeroko nazwę) gdzieś stanęła. Projekty ostatnich lat - robione z rozmachem (O.TV, TVN Med, N Talk czy nawet TVN Gra) nie przyjęły się. W zasadzie tylko N Sport i N Film przetrwały - a to przecież typowe kanały sportowe, filmowe; trzon każdej platformy. Może w Polsce kończy się moda na tysiącpinćset kanałów z dublującymi się programami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...