Skocz do zawartości

TVN Warszawa


PIOTREK 165
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że raczej nie powinno być problemów z dołączeniem do CP/C+. Przecież nawet siedziba TVN Warszawa mieści się na znajomej nam wszystkim ulicy Kawalerii 5 ;-) Brak obecności CNBC Biznes w CP ma jednoznaczny powód - istnienie TV Biznes.

 

Co do kodowania to wiadomo - TVN ma swoją paczkę kanałów, tak sprzedaje te kanały i raczej nie musi odkodowywać sygnału. No chyba, że będą problemy z dystrybucją - dopiero wtedy możemy liczyć na odkodowanie. W polskich warunkach chyba łatwiej i wygodniej kodować kanał niż puszczać niekodowany.

 

A co do następnych po TVN Warszawa projektach to myślę, że jest to wielce prawdopodobne. Duzi zainteresowali się tymi rynkami, na rynku ogólnopolskim też jest już sporo kanałów, co wysyła stacje do budowania jeszcze bardziej niszowych stacji. No i niewątpliwie póki co się bogacimy ;-), więc i na zyski na mniejszych rynkach można już liczyć. Trzeba też pamiętać, że w sumie tych metropolii nie jest tak dużo, a obstawiony jest już Śląsk (TVS), Poznań (WTK) i Łódź (Toya) - dwie pierwsze moim zdaniem świetnie przygotowane lokalne stacje, trzeciej nie oglądałem. O ile mnie pamięć nie myli jest też TV7 w Szczecinie. TVP planuje też stworzyć jakieś stacje metropolitarne - biorą chyba początkowo Gdańsk pod uwagę. Ja spodziewam się, że wkrótce usłyszymy o TVN w Krakowie (z racji powiązań i budowy nowego centrum)- i w zasadzie rynek będzie zapełniony w tej pierwszej fazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sobie właśnie przypomniałem. W poniedziałek lub coś koło tego była jakaś konferencja prasowa i jakaś pani przedstawiła się z imienia i nazwiska i dodała TVN Warszawa. Już teraz na konferencjach TVN ma innych ludzi dla Faktów, innych dla TVN24, czasem wysyłają osobna ekipę dla Szkła kontaktowego. Ciekawe czy TVN Warszawa będzie miało swoje mikrofony i ludzi na wszystkich konferencjach warszawskich? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dla zainteresowanych - start kanału planowany jest na 17 listopada, więcej :arrow:

https://satkurier.pl/news/43198/tvn-warszawa-od-17-listopada.html

Ciekawe tylko na ile pewne jest to źródło na które powołał się autor tego newsa (źródło: DVBnews.pl/Inf. własna) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystkie stacje informują tylko o tym, co dzieje się w Warszawie. Dlatego nie za bardzo rozumiem, jaki ma sens uruchamianie kanału szumnie zapowiadanego jako "lokalny dla warszawy", skoro wszystkie inne są dokładnie takie same. Jedyną stacją, która widzi jeszcze coś poza rogatkami Warszawy jest chyba Polsat. Np. niedawno natrafiłem w Wydarzeniach na reportaż w całości poświęcony tragicznej sytuacji komunikacyjnej w Łodzi. Kto jest z Łodzi, ten doskonale wie, jakim dramatem jest dotarcie gdziekolwiek, zwłaszcza komunikacją miejską, która prawie w ogóle nie kursuje, a na niektórych liniach na trasę wyjeżdża 1 autobus na 5 (i to jak dobrze pójdzie). Ale w TVP na taki temat nigdy nie byłoby miejsca. Oni informują widzów tylko i wyłącznie o korkach i zmianach organizacji w Warszawie, wychodząc zapewne z założenia, że przecież każdy dojeżdża do pracy i musi wiedzieć, czy rano przejedzie alejami Jerozolimskimi albo, czy 512 nie ma zmienionej trasy. Bez uzyskania tych informacji o 19:30 nie da się po prostu normalnie funkcjonować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi się o dodaniu TVN Warszawa do n-ki i Cyfry+ od razu po rozpoczęciu nadawania. Tymczasem ciągle widzę tam tylko kodowanie w Conax. Przy Religia.tv i TVN Lingua pojawiło się na dobre dwa tygodnie przed tym. Czy to oznacza, że do startu jeszcze trochę czasu? Wiem, że pojawił się news o 17 listopada, ale jak już ktoś wspomniał, DVBNews i inf. własna nie jest tak wiarygodnym źródłem, jak oficjalny komunikat stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...