Jump to content
PIOTREK 165

TV Centrum

Recommended Posts

Nie wiem czy to jest zapowiedź powrotu TV Centrum ale zajrzyjcie pod ten adres:

http://www.tvcentrum.pl

Widać, że coś jest w trakcie konstrukcji pod tą domeną - 90% wskazuje, że chyba TV Centrum powraca, wcześniej po wpisaniu http://www.tvcentrum.pl nie było nic - nie było wogóle strony.

Zobaczymy co z tego wyniknie.

Ja oczywiście jaesem za i jak najbardziej życzę udanego powrotu TV Centrum :)

Guest Anonymous

Co to był za kanał TV Centrum?

Z góry dzięki za info.

No tak, zbliża się nowy przetarg na Orange Ekstraklasę to znowu sie obudzili. Przetarg przegrają i znikną tak samo szybko jak się zjawili... :lol:

Jak się mogli obudzic skoro w ogóle nie nadają programu?istnieją chyba na papierze ,chociaż kiedyś była plotka że maja wznowic działalnośc :lol:

Abonent

Firma A&B CIRUTdesign Alla Pichevska-Cirut

Ulica Mazowiecka 4/40

Miasto 10-699 Olsztyn

Lokalizacja PL

Identyfikator hmns250549

Ostatnia modyfikacja 2007.10.22

Proponuję zamknąć temat.

Co to był za kanał TV Centrum?

Z góry dzięki za info.

To był kanał poziomu TMT, początkowo nadawał na Amosie, później przenieśli go na HB, ale tam po krótkim czasie przestali nadawać. Później chcieli uruchomić chyba kanał sportowo - rozrywkowy, ale zbyt długo zwlekali i odebrano im koncesję.

Musze cię poprawić TV Centrum nie nadawała Nigdy Na Amosie Wystartowali w 2002 Roku Z Satelity Sesat 36 Wschód

( * Eutelsat Sesat (36°E), 5-10-2002 Nowy kanał rozpoczęty: TV Centrum (Poland) w DVB-S, 12531.00MHz, pol.V SR:3100 FEC:7/8 SID:1 PID:128/129 - FTA. )]

Później Przenieśli się Na Hot Birda ( * Hotbird 1 (13°W), 23-09-2003 Cyfra +: Nowy kanał rozpoczęty: TV Centrum (Poland) w DVB-S, 11513.00MHz, pol.H SR:27500 FEC:3/4 SID:5110 PID:169/116 Polish - FTA. )

aż zakończyli Nadawanie w Grudniu 2003 Roku ( * Hotbird 1 (13°W), 5-12-2003 Cyfra +: TV Centrum Opuscił częstotliwość 11513.00MHz, pol.H (DVB-S SID:5110 PID:169/116 Polish) na tych Parametrach jest Obecnie TVP INfo

Szkoda trochę tego kanału było głośno o nim gdyż miał powstać Kanał na Koncesji TV Centrum pokazujący Głównie sport lecz stracili Koncesje

Pozdrawiam Michał :)

Zgadzas sie. Kanal ten kiedys narobil szumu twierdzac ze prawa do OE beda nalezaly do niego ... skonczylo sie tylko na wielkich slowach

Nie wiem czy to jest zapowiedź powrotu TV Centrum ale zajrzyjcie pod ten adres:

http://www.tvcentrum.pl

Widać, że coś jest w trakcie konstrukcji pod tą domeną - 90% wskazuje, że chyba TV Centrum powraca, wcześniej po wpisaniu http://www.tvcentrum.pl nie było nic - nie było wogóle strony.

Zobaczymy co z tego wyniknie.

Ja oczywiście jaesem za i jak najbardziej życzę udanego powrotu TV Centrum :)

Może się mylę, ale coś w tym jest.

Na SatKurier.pl napisali o koncesji dla TVC, która ma zamiar nadawać w Warszawie i na Mazowszu.

Może to reaktywacja TVCentrum?

Więc może już niedługo znowu trzeba będzie przenieść ten temat do innego działu...

Coś mi się wydaje,że jednak TV Centrum nie powróci.Strona dalej jest niedostępna,a Google nic nie wyszukuje o reaktywacji.Strona(przetłumaczona z angielskiego)oznacza:''Pod budownictwem(konstrukcją) Home.pl''.Z tego,co mi wiadomo to Home.pl jest serwerem,w którym rezerwuje się domeny.Ktoś musiał wykupić ją.

Odświeżam, bo może ktoś ma jakieś wspomnienia z TV Centrum. Jakiś czas temu przygotowywałem artykuł na temat tej stacji. Skontaktowałem się więc z byłym dyrektorem tego nieistniejącego już kanału Antonim Kopffem.

Parę ciekawostek:

Sygnał TV Centrum był oferowany kablówkom bezpłatnie. Pomimo tego właściciele mieli problem, aby dogadać się z wieloma sieciami.

Z powodu słabego zasięgu początkowo przyjęto formułę warszawskiego kanału lokalnego

TV Centrum przeniosła się na ul. Ostrobramską, ponieważ w poprzedniej siedzibie występowały problemy z dostępem do światłowodu.

Jedną z propozycji ratowania telewizji było zakodowanie jej na wyłączność w ówczesnej platformie Cyfra +.

Nagranie niczego sobie hehe.Pamiętam doskonale tą stację z właśnie Cyfry+.Była to wtedy spora niespodzianka że znalazła się w ofercie (notabene jako kanał FTA). A z tej stacji najbardziej utkwiły mi te niekończące się debaty....

Serio na forum jest Dominik ze Słupska? Dominik pochwal się, czemu tak nakrzyczałeś na tego posła.

Jeśli chodzi o TV Centrum to pamiętam, że dyrektor programowy był często gościem w studiu i wysłuchiwał propozycji widzów. Mieli fajny program śniadaniowy, słuchacze dzwonili, prowadzący rozdawał płyty. Ciekawe były też wieczorne programy muzyczne.

W TV Centrum brakowało reklamodawców. Widzowie się cieszyli, ale w konsekwencji niewielkie przychody z reklam doprowadziły do upadku stacji.

Niestety, czy jestem starszy, tym bardziej brutalnie do mnie dociera ze o wszystkim decyduje kasa! TV CENTRUM dopiero sie rozwijala i mogla miec przed soba wspaniala przyszlosc.... Najbardziej z TV CENTRUM zapamietalem wywiad z Leperem (wtedy jeszcze nie myslal ze bedzie w rzadzie). Zapytany przez prowadzacego program co mysli o bylych prezydentach -Walesie i Kwasniewskim - Leper powiedzial..."Panie na prezydenta trzeba czlowieka z glowa, ekonomisty, ktory umie liczyc... A Walese i Kwasniewskiego to bym nie dal za lade nawet do sklepu z miotlami, bo i tak zrobili by manko..." :D Ogolnie to szkoda ze 'padaja' zawsze Ci ambitni i uczciwi...

Kanał nadawany dosyć krótko, bo od 30 września 2002 do 23 grudnia 2003 r.

Pamiętam jak miałem te kilka lat i pojawił się w CYFRZE+ :)

Jednak Wikipedia nie jest konkretna i zbyt wiele o telewizji nie mówi.

Pamięta i wie ktoś co składało się na ofertę tego kanału? Co konkretnie tam było? Było coś wartego uwagi?

A także czy ktoś ma jakieś zrzuty z przekazu czy samo logo? :-)

Edited by Mr. Orbita
Łączę z istniejącym wątkiem dot. tego kanału.