Skocz do zawartości
  • 0

Jaki konwerter dla 4K UltraBOX+?


oskarq
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam, wymieniłem dekoder na Ultrabox+, wymieniłem również konwerter na Opticum SCR 8UB 2Legacy. Problem polega na tm, że przy włączonych wszystkich 8 częstotliwości strasznie tnie obraz na wszytskich TVNach, wczoraj były zacięcia również na TVP1. Przy diagnostyce podczas zacinania się kanałów pokazuje skokowy zaniku sygnału oo zera do full. Normalnie jest jakość+siła ponad 80%. Przy wyłączeniu 4 częstotliwości na konwerterze i pozostawieniu czterech problem nie występuje, ale po to kupiłem taki konwerter, żeby obsługiwał 8 częstotliwości. Co może być tego przyczyną. Konwerter jest nowy, dekoder nowy, kabel jest starty, ma ok 15 lat. Czy przyczyna może leżeć po stronie kabla? Jeżeli nie to gdzie szukać przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam tylko smatfona, ale ze smatrfona są trochę inne zakłócenia, a tutaj wygląda tak jakby był problem na danym transpondrze, ponieważ zacięca występują tyko na kliku kanałach. Wymienię kabel i sprawzdę - nie ma wyjścia. Kiedys na turbo+ też miałem taką sytuację, obraz zanikał tylko na jednym transponderze, ale z czasem to minęło. Z tamtej instalacji pozostał tylko kabel, więc może on jest winien. Do tego samego konwertrea ma podłączony drugi dekoder do MR (wi-fi box) i tutaj siła/zasięg są cały czas stabilne - brak zacięc na jakimkolwiek kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pamiętaj, że konwerter przenosi sygnał satelitarny obniżony o wartość oscylatora do częstotliwości, w których już działają np. Operatorzy GSM. I właśnie najczęściej są zakłócenia na tp 11508 czy 11449 bo ich częstotliwość pośrednia pokrywa się z nośnymi LTE od Plusa czy Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak dodam w temacie swoje uwagi co do 8 kanałowego konwertera Opticum z dwoma wyjściami legacy. Nie chcę nikogo straszyć, bo najprawdopodobniej mam zwyczajnego pecha, ale konwerter ten właśnie drugi raz będę odsyłał w ramach reklamacji. Za pierwszym razem były kłopoty na wyjściach legacy, szczególnie na jednym z nim - był problem i zanik sygnału na transponderze 11449. Co się namęczyłem, wymieniłem prawie całe okablowanie (w przypadku podłączenia jednego dekodera było to na szczęście zasadne i naprawiło inny problem), a finalnie okazało się, że to konwerter i od niego trzeba było zacząć. Niedawno w ramach reklamacji otrzymałem kompletnie nowy egzemplarz - podłączyłem i super, problemy z wyjściami legacy przestały istnieć, w ogóle sygnał na wszystkich dekoderach jakiś mocniejszy. Radość trwała kilka dni. Dziś padło wyjście unicable - sygnał permanentnie zanika i to zarówno w trybie unicable jak i jednoantenowym. Przeprosiłem się więc z leciwym triaxem, który ma ponad 10 lat i wszystko wróciło do normy. Pech to pech. W sumie ten unicable to taka moja fanaberia, nie nagrywam i tak niczego, kanały wbrew temu co mówią nie przełączają się szybciej, no ale skoro już wydałem pieniądze, to dochodzę swoich praw.

Edytowane przez Waldini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 7.06.2021 o 20:59, Waldini napisał:

Tak dodam w temacie swoje uwagi co do 8 kanałowego konwertera Opticum z dwoma wyjściami legacy. Nie chcę nikogo straszyć, bo najprawdopodobniej mam zwyczajnego pecha, ale konwerter ten właśnie drugi raz będę odsyłał w ramach reklamacji. Za pierwszym razem były kłopoty na wyjściach legacy, szczególnie na jednym z nim - był problem i zanik sygnału na transponderze 11449. Co się namęczyłem, wymieniłem prawie całe okablowanie (w przypadku podłączenia jednego dekodera było to na szczęście zasadne i naprawiło inny problem), a finalnie okazało się, że to konwerter i od niego trzeba było zacząć. Niedawno w ramach reklamacji otrzymałem kompletnie nowy egzemplarz - podłączyłem i super, problemy z wyjściami legacy przestały istnieć, w ogóle sygnał na wszystkich dekoderach jakiś mocniejszy. Radość trwała kilka dni. Dziś padło wyjście unicable - sygnał permanentnie zanika i to zarówno w trybie unicable jak i jednoantenowym. Przeprosiłem się więc z leciwym triaxem, który ma ponad 10 lat i wszystko wróciło do normy. Pech to pech. W sumie ten unicable to taka moja fanaberia, nie nagrywam i tak niczego, kanały wbrew temu co mówią nie przełączają się szybciej, no ale skoro już wydałem pieniądze, to dochodzę swoich praw.

Przy zakupię czasami konwerterów trzeba mieć szczęście.Testowalem konwerter GT-SAT,unicable pracowało bardzo  dobrze natomiast legacy to była tragedia i do dziś moim zdaniem nie ma tego rodzaju konwerterów z dużym wzmocnieniem na rynku.Pamietam tez Mti octo w którym działy się takie rzeczy jak u Ciebie i technicy z Coraba tłumaczyli mi "tylko u pana takie rzeczy się dzieją trzeba przyznać, że niektóre konwertery z niektórymi dekoderami po prostu się nie lubią i nie będą poprawnie działać". Pomyśl ten konwerter co Ty masz u ojca instalowałem już prawie rok działa bardzo dobrze pod ultrabox 4k.Jedna rzecz się sprawdza,jeśli na początku są problemy a później ustąpią to jest duże prawdopodobieństwo, że będzie powtórka z rozrywki wtedy kiedy już oddać konwertera nie możemy. 

Edytowane przez Dj.Graal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

podepnę się do tematu bo w sumie mam podobne pytanie

 

czy mając konwerter unicable II mogę podłączyć 2 dekodery 4k ultrabox po unicable stosując rozdzielacz? czy konwerter musi jeszcze spełniać jakieś "wymagania"?

 

Teraz mam IDLU-QUDL42-UNR2L-1PP

Edytowane przez Cwaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...