Skocz do zawartości
  • 0

Jaki konwerter dla 4K UltraBOX+?


oskarq
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam w nowym domu wyprowadzone w ścianach kable do każdego pokoju. Docelowo wychodzi 8 wyjść - 3 są w salonie, po 1 w każdym z 5 pokojów. W salonie będę miał Ultrabox 4k z NC+ oraz Evoboxa z CP. Jaki konwerter zakupić (prosiłbym najlepiej o link :) ) aby to wszystko ogarnął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam taki dziwny problem przy dekoderze, że na normalnej instalacji 2 kablowej bez konwertera Unicable nagrywa mi 3 programy a czwarty mogę oglądać. Kanały też szybko przełącza. Wg instrukcji tak być nie powinno. Jeśli bym teraz wymienił konwerter na Unicable to dało by to coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nagrywa Ci pewnie te 3 kanały, ale są to kanały z jednego zakresu częstotliwości. Spróbuj nagrać np. Nat Geo Wild HD, TNT HD, Kino Polska HD i obejrzeć np. BBC Brit.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@up
Polecam tego Robusta, sam zakładam i na razie zero problemów. MER lepszy na czaszy Polsatu 70cm niż na konwerterze Inverto. Są dwa warianty tego LNB, unicable 1 z czterema nośnymi i 2 z ośmioma nośnymi. Ten pierwszy jest idealny do Evobox PVR, zaś ten drugi dla 4K nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, szczepaniu napisał:

Poleci ktoś jakiś konweter dla duetu 4k Ultrabox + Wi-fi box? Chciałbym aby dekoder ogarniał swoje wszystkie możliwości.

Czy ten da radę ? 

Opticum Legacy Twin LNB SCR2 UNC2

 

Da radę, te konwertery są sprzedawana za 199 zł w zestawie z czaszą nc+, dostępne w punktach nc+:

https://zapodaj.net/a054dac3c4b1f.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, 

Chcialem kupić na olx konwerter nieużywany z cyfrowego Polsatu unicable 2. Nie mam multiroomu ani wiecej odbiorników,  Po prostu najlepsza ofertę znalazłem bo za 89 zł. I moje pytanie brzmi, czy taki konwerter trzeba jakoś przeprogramować na 4k ultrabox+? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostatnio nie byłem na bieżąco z tematami konwerterów, dlatego chciałbym poprosić o poradę. Planuje taki zestaw: ultrabox 4K od canal+ oraz Arivę TT. Chciałbym zastosować takie rozwiązanie, które pozwoli w pełni wykorzystać możliwości ultraboxa 4K (czyli sygnał dla 8 "tunerów" unicable II) a dodatkowo zasili (drugim przewodem) jedno wejście Arivy TT, co pozwoli na odbieranie pozycji 13E także na tym tunerze (np. moduł Polsatu i inne FTP). Rozglądałem się za konwerterami Unicable II ale nie mogę wybrać tego najbardziej odpowiedniego. Producenci tacy jak Inverto czy Televes chyba nie mają w ofercie takich modeli a firmy GT-Sat dobrze nie znam. Niektóre konwertery łączą w sobie także wejście na dvb-t ale akurat to mnie nie interesuje - zależy mi na jednym wyjściu Unicable II (pełne możliwości dla Ultraboxa 4K) oraz drugim do zasilenia jednej głowicy Arivy TT. Znalazłem takie "kombajny" Konwerter SCR GT-Sat GT-S3DCSS24 + 3 SAT Legacy ale jak wspominałem, po pierwsze nie znam firmy (jakość) a po drugie nie jestem pewny czy potrzebuję aż tak zaawansowanego modelu. Będę wdzięczny za każdy pomocny głos :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję, to jest rozwiązanie dla mnie. Oczywiście skoro obsłuży 8 nośnych, to jest w standardzie Unicable II? Czy są jakieś alternatywy Inverto, Televes czy Invacom? Zawsze warto mieć wybór ;-)

 

W wielu publikacjach wymiennie stosowane jest pojęcie SCR i Unicable. Czy mógłby ktoś słówko  na ten temat, celem uporządkowania?

 

Edit: odpowiedziałem na post, który... zniknął.

Edytowane przez Alcatraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej w wyniku zapewne celowego działania instalatora którego nawet nie chce opisywać bo mnie krew zalewa  dostałem opticum zamiast  inverto....... o które wyraźnie prosiłem nie chcąc się już użerać z człowiekiem sprawdziłem specyfikacje techniczną wydawała mi się dość podobna więc się zgodziłem......od razu mówię że nie znam się na sprzęcie sat  ze specyfikacji na stronach jak i z tego wątku wynika że instalator zarobił na mnie trochę więcej ale ja pod względem jakości produktu niewiele straciłem...a jaka jest prawda?

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No mam bo jak mówię gościowi że chce inverto a on mi puka do drzwi i mówi że ma inny konwerter bo mu przesyłka nie przyszła(od 3 dni) a jeszcze mówiłem mu że jak nie ma to ja sam zamówię i tak się po prostu nie robi...... chodzi o zasadę no ale szybko sprawdziłem specyfikacje i się zgodziłem....  ale jak widać poza tym że gość więcej na mnie zarobił to specefikacyjnie niewiele straciłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...