Jump to content
 • 0
oskarq

Jaki konwerter dla 4K UltraBOX+?

Question

Recommended Posts

 • 0

o dzięki. rozumiem że jednym kablem łaczysz (złote gniazdo)  a ty dwóch full band nie używasz.
I tak mam dwa kable więc coś do niego mógłbym podłączyć ale chyba nie dekoder nc+.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

HEHEHH, dokładnie sam, tu, o to miałem zapytać. Nie mam MR i nie zamierzam. Czy są jakieś dobre konwertery UNICABLE na jeden kabel ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

No właśnie, Unicable to jest na jeden kabel. tylko konwerter ma 3 wyjścia w sumie i różne możliwości podłączenia.
Ale jak ktoś miał wcześniej dwa kable to abo MR albo nie wiem CP czy jakiś inny dekoder?

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

A orientujecie się może, czy są konwertery Unicable II z dodatkowymi wyjściami Full band na multiroom?

 

Chodzi mi o konwertery Unicable II, a nie Unicable I (te wiem, że są z dodatkowymi wyjściami Full Band) - żeby oprócz dekodera 4k podłączyć 2 dekodery od multiroom bez użycia multiswitchy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Tylko czy sygnał z U2 da się tak podzielić, żeby full band (1 częstotliwość) szedł do dekoderów MR (po 1 kablu per dek) , a do głównego deka 4k szedł sygnał Unicable (przynajmniej 4 częstotliwości, również 1 kablem)? Chyba nie... dlatego przydałby się konwerter U2 z dodatkowymi 2 wyjściami Full band.

Edited by NobelM

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

To ważne: obecna instalacja, to konwerter typu Twin( zez), dwa przewody,jeden na Hotbird, drugi na Astrę. Wiem już,że po podłączeniu Unicable stracę możliwość oglądania programów z sat ASTRA. Ale nie dawało mi to spokoju i wymyśliłem trochę pokrętne rozwiązanie: konwenter Unicable ma 3 "wyjścia " do podłaczeń kabli antenowych. Po założeniu konwertera UNICABLE do jednego podłączę 1 kabel antenowy do posiadanego UltraBoxa ( HOTBIRD ) , a do drugiego 2 kabel antenowy do wejścia antenowego TV SAT w moim telewizorze ( który ma tuner SAT wbudowany ). W ten sposób będę mogł oglądać programy HOTBIRD PRZEZ DEKODER , a programy ASTRA przez wbudowany tuner SAT w moim telewizorze. Pytanie: jak myslicie: czy takie rozwiązanie połączeń uda się i będzie działało ? PS.wiem, zaraz ktoś napisze,że mogę to sprawdzić sam. Ale na razie nie mam założonego konwertera UNICABLE,  więc dlatego pytam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Najlepiej daj zdjęcie albo z neta jak twój konwerter wygląda bo Twin to nie zez i zamieszałeś.

Edited by roberttosat

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Dokładnie, zamieszane strasznie. Tobie się chyba wydaje, że Twin odbiera Astrę i jak wymienisz go na Unicable to z wyjście legacy "też" będziesz miał Astrę... jeżeli tak to nie masz Astry teraz i po wymianie też nie będzie. Musisz dołączyć drugi konwerter i zrobić "zeza". A kabel od niego możesz podłaczyć do TV jeżeli ma tuner satelitarny i oglądać na nim Astrę.

Edited by dziabolek7

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Panowie, przyznaję z pokorą,że nie pomyślałem o podstawowej rzeczy: konwerter Unicable jest skierowany tylko na hotbirda !

Tak to wygląda u mnie obecnie ( trzeci kabelek jest nie używany-był do MR ). Czy można ten obecny konwerter zachować - do podłączenia bezpośrednio do TV i dołożyć Unicable ( jakaś piętrowa konstrukcja ) ?

 

629d3d011a253673med.jpg

Edited by ernet

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

To jest Monoblock Twin - na obu wejściach może podawać sygnał zarówno z Astry jak i HB (ma wbudowany przełącznik). Nie tak jak piszesz, że jeden kabel od Astry a drugi od HB. Musisz zrobić tak jak pisałem, jak chcesz Unicable na HB + Astrę na TV. Czyli kupić konwerter Unicable, konwerter Single i zestaw zezujący.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Jasne ! Ale aby się upewnić: rozumiem,że obecnego konwertera Monoblock Twin  nie mogę wykorzystać, jako dodatkowego ( oddzielnego urządzenia ) do Astry na zasadzie dołożenia do konwertera Unicable, który dopiero założę ?
PS. Dziękuję za cierpliwość, ale akurat ten temat jest mi obcy. 2. Czym się różni Unicable I od Unicable 2 ( DCSS )( oprócz możliwości dołączenia innej ilości urządzeń ) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Mozesz probowac go wepchac w zeza obok unicabla... a powaznie kup singla za 30zl. Unicable to 8 nosnych, Unicable 2 to 32 nosne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Ktoś w innym temacie zapodał coś takiego: https://dvbsklep.pl/konwerter-satelitarny-quad-unicable-twin

 

Czy to jest najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o unicable do nowego 4K UltraBOX+ oraz 2 cable do starego dekodera z nagrywarką w ramach multiroom?

 

Jeszcze jedno pytanie do innego domu, w którym są 3 dekodery (bez multiroom):

- wifi Premiumbox+ (2 kable)

- Evobox (2 kable)

- czasowo podłączany dekoder prepaidowy NC+ (1 kabel wystarczy, bez nagrywania)

 

Jaki konwerter najlepiej kupić przy wymianie wifi Premiumbox+ na nowy 4K UltraBOX+ przy jednoczesnym "zmodernizowaniu" obecnych łącz? Z pierwszym dekoderem to unicable zastąpi obecne 2 kable. Czy to samo warto też zrobić z Evoboxem? Czy prepaidowy dekoder w NC+ też pójdzie na unicable?

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Dzięki. To który dokładnie LNB kupić aby te trzy dekodery obsłużyć w jak najnowszych możliwych technologiach? Czy wszystkie 3 pójdą na unicable/unicable II?

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Unicable II zaprogramowany pod Evo.

 

Jeśli to jest skomplikowane to mogę zostać przy oryginalnym Unicable.

 

Czy one są już fabrycznie zaprogramowane i bez dalszych ingerencji będą działać, nawet jeśli konwerter nie jest wzięty bezpośerdnio z NC+/CP? Czy jest jakiś polecany model bym mógł puścić 2x kable Unicable do 4K Ultrabox+ oraz Evobox, plus jeszcze przynajmniej jedno stare złącze legacy do NC+ prepaid?

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Poszukaj w dziale CP, fabrycznie są zaprogramowane ale nie pod Evo, sprzedawca musi go przeprogramować. 8 pierwszych nośnych wtedy masz dla Evo, 8 następnych na 4K, a pozostałe według uznania. Prepaida chyba też podepniesz pod Unicable II - jaki model dekodera?

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Prepaida chyba też podepniesz pod Unicable II - jaki model dekodera?

 

To jest ten prepaidowy Box+ (2849,2850,2851), biały, bardzo mały.

 

Jaki model konwertera byś polecił by podpiąć go jak i 4K Ultrabox+ oraz Evobox?

 

Nie za bardzo się orientuję w tym całym Unicable I/II - czy 4K Ultrabox i Evobox pójdą na Unicable II i czy jest jakiś plus w zastosowaniu tego zamiast Unicable I?

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Też się nie bardzo orientowałem, ale chwilę poczytałem i już wiem. Magia internetu :)

 

Evo i 4K nie podepniesz jednocześnie do Unicable I, tylko jeden się da. Jak chcesz dwa to Unicable II i jeszcze nośne zostaną na podpięcie kilku zwykłych dekoderów, ten mały z tego co się orientuję tez obsługuje Unicable - tzn potrafi korzystać z jednej nośnej.

 

Z Unicable II chyba nie ma za dużego wyboru, jest tam jakiś Inverto za 250-300zł.

Edited by dziabolek7

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Dzięki.

 

Zapomniałem napisać, że obecnie idą 4 osobne kable z konwertera (2 dla Evo, tylko jeden do Premiumbox+, jeden do prepaidowego) tak więc tylko pytanie czy Unicable-II daje coś więcej niż Unicable-I jeśli i tak każdy z dekoderów otrzyma swój dedykowany kabel od (nowego) konwertera? Np. możliwość nagrywania więcej programów na raz w danym dekoderze (box 4K reklamują, że można oglądać jeden kanał i nagrywać w tym czasie 3 inne)?

 

Może inaczej, jeśli box 4K i tak i tak otrzyma swój własny (1) kabel z konwertera, czy jest jakakowiek różnica czy będzie to Unicable I czy II?

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Różnica będzie taka, że na dCSS (Unicable II) w ogóle to ruszy. Na SCR (Unicable I) tej instalacji nie da się w ogóle wykonać i nawet nie masz żadnego wyboru. Evobox PVR na SCR (Unicable I) wykorzystuje komplet kanałów UB (1-4), co sprawiłoby że żadne inne urządzenie nie miałoby czego używać. Ostatecznie biorąc konwerter SCR z 8 częstotliwościami jeszcze by dało się spiąć 4K UltraBOX+, ale braknie Ci ostatecznie kanałów dla pozostałych dekoderów, więc na jedno wyjdzie - Unicable I tu odpada.

 

W dCSS (Unicable II) też wcale ta instalacja nie będzie taka prościutka, bo 4K UltaBOX+ ma na sztywno przypisane użycie kanałów 1-8 UB (najwyżej jeśli jest tam zrobiona jakaś magia w oprogramowaniu), co wymusza pewne kompromisy.

1. Evobox PVR musi mieć wybrane w konfiguracji Evobox II, inaczej 4K UltraBOX w ustawieniu Evobox I wpadnie na te same kanały (5-8 ).

2. Jeśli będziesz chciał podpinać jakiekolwiek inne dekodery do tego, to jako że 4K UltraBOX+ domyślnie używa kanałów 1-8 - każdy kolejny dekoder będzie wymagał wyłączenia jednego kanału z zakresu 1-4 w konfiguracji 4K UltraBOX+, bo dekodery nie obsługujące dCSS (Unicable II) muszą zajmować te kanały (zgodne z EN50494). Na szczęście 4K UltraBOX+ na to pozwoli, ale każde odcięcie kanału może ograniczyć Fast zapping (zależy jak to rozwiązano programowo, czego nie wiemy).

 

Konwerter musi być zaprogramowany pod układ kanałów dCSS (Unicable II) Cyfrowego Polsatu. Niezaprogramowany konwerter nie zadziała z Evobox PVR.

 

W kwestii przewodów: przy Unicable do Evobox PVR i 4K UltraBOX+ ma iść 1 przewód, do wejścia 1, rozdzielony. Podłączenie drugiego w przypadku tych modeli dekoderów nie ma żadnego sensu, w obydwu wejście 2 jest odcinane w konfiguracji Unicable, bo same sobie wewnętrznie rozdzielają sygnał.

 

Na taką instalację daję gwarancję działania i jeśli przeczytasz to uważnie i ze zrozumieniem, to zrobisz i będzie OK. Inne kombinacje - moim zdaniem nie zadziałają (nawet jeśli ruszą, to wszystko może chodzić aż nagle 4K UltraBOX+ i Evobox PVR wjadą sobie na kanały UB i zaczną się losowe przygody z brakiem sygnału na jakichś kanałach itp. itd. - takie problemy jest później trudno zdiagnozować, bo głowice przełączają się dynamicznie i konflikt może pojawiać się i znikać w trakcie zwykłego przerzucania kanałów).

 

Planujemy w magazynie SAT Kurier (w 1-2/2018 może pojawi się taka zapowiedź/przygotowanie w formie podstawowych pytań i odpowiedzi, a w kolejnych wydaniach konkrety - zbudowane i przetestowane instalacje) poruszyć szerzej temat SCR/dCSS, bo są w temacie spore niejasności i grzęzną w tym także instalatorzy. Główne niezrozumienie tematu wynika z faktu, że numery kanałów UB muszą zgadzać się z częstotliwościami, czyli nie można sobie wpisać np. w konfiguracji 4K UltraBOX+ jakiejkolwiek wartości, np. z kanału 15 w konwerterze, bo komunikacja jest (w dużym uproszczeniu) realizowana tak:

- dekoder do konwertera: wyślij mi 11258H na kanale UB 1

- LNB: wysyła na kanale UB 1

W normalnej komunikacji odbiornik-ODU w dCSS nie pojawia się w ogóle częstotliwość UB wpisana w menu, co oznacza nie mniej, nie więcej - że to użytkownik (lub producent sprzętu/oprogramowania) musi zadbać, aby to się zgadzało.

 

Jeśli w dekoderze kanał 1 ma ustawioną częstotliwość Unicable na 1210, a konwerter ma zaprogramowane 1420, to oczywiście dekoder nie zobaczy sygnału, bo będzie czekał na 1210 jak ma wpisane w menu zamiast na 1420 jak śle konwerter. Kanały UB są nie dla zabawy, ani nie są to liczby porządkowe. Sporo wyjaśniają dokumenty normatywne EN50494 i EN50607, ale są to płatne normy. Ja mam, ale nie mogę wrzucić.

 

Dla Ciebie @aster zgodnie z moją wiedzą i doświadczeniem tylko Unicable II pozwoli spiąć wszystko (Unicable I - braknie kanałów UB, a WideBand nie jest obsługiwany przez starsze dekodery) i każdy dodatkowy sprzęt Unicable będzie ciął możliwości 4K UltraBOX+. Przy spinaniu rozdzielasz przewód z LNB, do każdego odbiornika idzie jeden do wejścia 1, w 4K UltraBOX+ częstotliwości jak w układzie dla Evobox, w Evobox PVR ustawienie Evobox II, dodatkowe dekoder - trzeba odznaczać po jednej częstotliwości w menu 4K UltraBOX+. Ale jeden, czy tam dwa kanały UB to pewnie będzie jeszcze nie tragedia, raczej nie poczujesz, ew. w skrajnym przypadku. Jeśli ktokolwiek tu uważa inaczej i zasugeruje inną wersję - nie daję na to żadnej gwarancji poprawnego działania, robisz na własną odpowiedzialność.

 

PS: Uwaga w temacie nazewnictwa: Unicable to marka (nazwa komercyjna) Inverto, nie nazwa technologii. W sumie nie powinniśmy używać tej nazwy w kontekście technologii od różnych producentów, ale tak się błędnie utarło...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...