Skocz do zawartości

Polsat Box - Pre-paid


wojtekk99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie chodzi o sharing - większość zestawów prepaid i tak jest zarejestrowana na dane osobowe.

 

Chodzi o to że nie jest się zobowiązanym do regularnego miesięcznego opłacania abonamentu.

 

Prepaid płacisz kiedy chcesz i oglądasz wtedy.

 

Ponadto na takich zestawach prepaid często działa bezterminowo pakiet Darmowy HD.

 

14705.jpg

 

Polsat odchodzi - odszedł od oferowania zestawów prepaid kilka lat temu.

Także odszedł od sprzedaży dekoder lub modułów z kartą na własność tylko dzierżawa.

 

Choć jak ma się na własność zestaw karta dekoder - moduł CI+ z Polsatu to często też można po zakończonej umowie opłacać jako prepaid.

Nie trzeba znów podpisywać na taki zestaw umowy.

 

Ponadto jak się ma uruchomiony pakiet Darmowy HD albo opłacony pakiet w prepaid to w razie awarii sprzęt wymieniają gratis w ramach gwarancji.

Pomimo faktu że realnie sprzęt już dawno po gwarancji i jest własnością klienta.

Po wymianie taki sprzęt nadal zostaje własnością klienta.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystko zależy z czego wynika pakiet Darmowy HD czy z umowy (DRH2 lub DRH6) czy poprostu z aktywacji, bo byłeś do niego uprawniony. W pierwszym przypadku masz możliwość elastycznie wybierać pomiędzy Mini HD a Darmowym HD, natomiast w drugim przypadku moim zdaniem możesz zamówić deklarację na pakiet płatny, a po pewnym czasie wrócić do Darmowego HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie oni sami nie wiedzą na infolinii co i jak dokładnie :D , jeden konsultant stwierdził że będę miał możliwość elastyczności , drugi następnego dnia się wahał ale stwierdził po 30 minutach konsultacji że też. Po czym aktywował mi pakiet darmowy bo stwierdził że nie można tego zrobić z automatu po wygaśnięciu płatnego pakietu. W Icoku nadal wisi deklaracja na pakiet płatny , więc nie mam możliwości weryfikacji jak to wygląda. Najwyżej będę pisał reklamację  :smile: . Jak aktywowaliście Pakiet Darmowy też dostaliście : potwierdzenie warunków oferty? Warunki Korzystania z HBO , Regulamin VOD,  Cennik Ogólny? Rozumiem że bez przyczyny tego nie dostałem i będę mógł sobie włączyć to i owo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
9 godzin temu, Besciakos napisał:

Ciekawe, jakie będą dalsze losy prepaidu? Gdzieś kiedyś czytałem, że oferta będzie "wygaszana", ale czy to prawda?

Póki co drożyzna jak diabli!
Pakiet Max HD 20,00 zł 
Pakiet Sport HD 20,00 zł 
Pakiet Cinemax HD 15,00 zł 
Pakiet Rozrywka HD 25,00 zł 
Pakiet Film HD 20,00 zł 
Pakiet HBO HD HBO GO 35,00 zł 
Pakiet Mini HD 25,00 zł 
Pakiet Familijny HD 50,00 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia. Polsat nie oferuje umów na prepaid. Próbowałem kilka razy i się nie udało. Mogę natomiast do chwili obecnej go opłacać i składać deklaracje na wybrany pakiet. Aha i mogę bez problemu podpisać nową umowę z nowym dekoderem,to mi również oferowali kilka razy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swej strony mogę powyższe potwierdzić, ale tylko w stosunku do modułu CAM CI+ Cyfrowego Polsatu, bo podobnego modułu CAM od platformy nc+ aktualnie nie mam. Mam dodatkowo tylko kartę Smart HD+, która w moim nowym tunerze Vu+ Duo 4K również działa poprawnie. :)

To tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy wątek. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy Cyfrowy Polsat robi aktualnie problemy przy deklaracji pakietu prepaid? U mnie sytuacja wygląda tak, że we wrześniu 2017 zakończyłem umowę na pakiet Familijny Max HD na własnościowym dekoderze HD3000. Po zakończeniu umowy dekoder z niewiadomych przyczyn został zdjęty z mojego konta ICOK. W związku z tym postanowiłem zarówno telefonicznie jak i mailowo spróbować aktywować pakiet Mini HD w prepaid. Za każdym razem Cyfrowy Polsat odmawia włączenia tego pakietu. Czy opcja prepaid jest nadal dostępna? Czy Cyfrowy Polsat ma prawo odmówić włączenia pakietu po złożeniu przeze mnie deklaracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
22 godziny temu, pilkarz1 napisał:

Czy w prepaid można zmienić pakiet wyższy na niższy, Familijny hd na mini HD? Jakie sportowe kanały są w pakiecie mini HD?

Można zmienić pakiet. Po prostu składasz deklarację zmiany pakietu i od nowego okresu masz nowy pakiet. Ale musisz być właścicielem dekodera bo kiedyś wystarczyło podać sam numer karty a teraz Polsat zacieśnił weryfikację użytkownika i pyta o dodatkowe dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po połączeniu z infolinią konsultant pyta za każdym razem na kogo zarejestrowany jest dekoder.Następnie prosi o podanie numeru karty lub PESEL.

Ale jeśli jest dekoder twoją własnością,to widnieje on w twoim ICOK,w którym sam możesz dokonać przełączenia pakietów.Opłata za wybrany pakiet według cennika w ICOK.Opcje dodatkowe także możesz dołączyć.

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ostatnio podczas porządków znalazłem dekoder. Cyfrowego Polsatu który jest moja własnością i teraz sytuacja wyglada tak : umowa skończyła mi się w 2013 / 2014 roku i chciałbym go wykorzystać w prepaid , ciekaw jestem czy dalej jest taka możliwość ? Po zalogowaniu się do icok widniaj tylko poprzedni dekoder z pierwszej umowy , wiec usunąłem to konto i chciałem założyć nowe na numer karty tego dekodera który posiadam ( modelu teraz dokładnie nie pamietam bo puszę z pracy ale jest to hd5000/6000 ) i spotkałem się z informacja ze podano zły numer karty lub pesel który to pesel był podawany przy przedłużaniu umowy na ten dekoder na własność , jest szansa ze wystarczy tylko odczekać powiedzmy 24/48h aż ich system przemieli informacje czy kontakt z infolinia nie unikniony ( nie lubię do nich dzwonić i wysłuchiwać o „korzyściach ” z umowy . Pozdrawiam serdecznie .

Edytowane przez op95
Dodanie informacji na temat modelu dekodera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontakt z infolinią zostaje.

Mam własnościowy moduł CI+ po umowie.

Uruchomiony pakiet Darmowy HD.

Dane ( karta i moduł ) nie widoczne w ICOK ale na infolinii konsultant w systemie znajduje je.

Wkurza mnie to bo z modułu sporadycznie korzystam. Jak mi uprawnienia nie spadną to muszę do konsultanta dzwonić i tłumaczyć o ponowienie uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...