Skocz do zawartości

Co wchodzi w zakres montażu przy wyborze tej opcji?


Dave83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wziąć CP z multiroomem do nowego budynku, gdzie nie ma jeszcze anteny.

 

Na stronie CP jest widoczna oferta na zestaw z EVOBOXem na Unicable, który można wziąć w opcji z montażem, za co doliczają 5 zł miesięcznie do rachunku. Nie mam pytań co do zawartości zestawu - czasza 70, konwerter Unicable, EVOBOX i akcesoria.

 

Nie wiem tylko co wchodzi w zakres usługi montażowej. Na stronie nie ma takiej informacji, w punkcie stacjonarnym nie wiedzą, na infolinii twierdzą, że dopiero po zamówieniu ktoś się z mną skontaktuje i powie co obejmuje montaż. W moim przypadku trzeba będzie założyć opaskę na komin, przytwierdzić rurę, zamontować czaszę i puścić ok. 10 mb kabla od konwertera do zwrotnicy.

 

Rozmawiałem z jednym z instalatorów, który powiedział mi, że za wszystko to (robocizna i materiały) będę musiał zapłacić z własnej kieszeni.

 

Zatem co obejmuje opłata za montaż? Podłączenie dekodera do gniazdka SAT? Oczywiście za czaszę i konwerter pobierana jest osobna opłata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę:

 

a) dojazd do miejsca w którym ma być realizowana Usługa Instalacji w którym zawarto Umowę,
B) wybranie odpowiedniego miejsca ze względu na moc sygnału do zamontowania zestawu antenowego na zewnątrz lokalu (np. ściana, balkon, dach),
c) wywiercenie otworów (jeśli konieczne),
d) montaż zestawu antenowego zakupionego w ramach oferty z użyciem kabla koncentrycznego 75 Ohm o maksymalnej długości do 20 metrów,
e) ustawienie anteny satelitarnej,
f) przymocowanie kabla uchwytami,
g) konfiguracja dekodera,
h) krótki instruktaż
i) weryfikacja funkcjonowania instalacji – test odbioru kanałów telewizji satelitarnej.
 
Użycie kabla koncentrycznego 75 Ohm o maksymalnej długości do 20 metrów, złączek oraz kołków rozporowych w zakresie niezbędnym do prawidłowego instalacji w określonym miejscu wskazanym w Umowie przez Abonenta i nie uprawnia do wydania Abonentowi nie wykorzystanych w ramach Usługi Instalacji elementów lub zwrotu ich równowartości. Ze względu na różną specyfikę miejsca montażu Usługa nie obejmuje kosztu uchwytu antenowego
W przypadku, gdy Usługa Instalacji zestawu do odbioru Telewizji satelitarnej w danym przypadku wymaga użycia elementów w innym zakresie niż wskazanych wyżej lub wymagany zakres Usługi Instalacji jest inny niż wymieniony powyżej, koszty tych elementów i Usługi w tym zakresie nie są objęte i Abonent zobowiązany jest je pokryć według stawek ustalonych z Monterem.
Usługa nie obejmuje deinstalacji, naprawy, wymiany i innych czynności dotyczących zestawu do odbioru Telewizji satelitarnej.
 
 
Przyjeżdża ekipa od sprzedaży tzw. Door to Door, ponieważ wspomniana przez Ciebie oferta dostępna jest tylko w zamówieniu internetowym. Opinie o nich są skrajne.
Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swojadroga, dziękuje za wyczerpującą odpowiedź.

 

Czyli jak mam opaskę na komin i rurę, na której  ma być zamontowana antena, to w ramach usługi monter powinien:

- zamontować opaskę na kominie,

- zamocować rurę i na niej antenę,

- ustawić antenę,

- podłączyć konwerter do zwrotnicy?

 

W ostatniej rozmowie monter twierdził, że za montaż opaski i anteny na kominie oraz kabel z konwertera do zwrotnicy będę musiał zapłacić ekstra ok. 250 zł. Wydało mi się to dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dave83

Nie licz na to, że za 5zl m-c przyjedzie gość i będzie Ci skakał po kominie, zrobi opaskę, rurę, wciągnie po linie na dach czasze, zrobi 5 przewodów do switcha, ustawi antenę, zasili wszystkie gniazda w domu, ustawi dekodery i zostawi Ci pilot do prztykania.

Takie usługi nie kosztują 120zł.

 

Za te pieniądze taki zwykły sprzedawca przywierci Ci fajkę przy oknie, ustawi antenę (niekoniecznie dobrze) i zrobi przewiert do pokoju gdzie ma być dekoder.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kfm877, wiem że za 120 zł nie ma cudów, ale nie oczekuję wykonania kompleksowej instalacji w domu. Z drugiej strony ok. 400 zł za zamontowanie czasy i poprowadzenie kabla po poddaszu bez żadnych materiałów oraz przerabiania instalacji to też nie tak mało.

 

Jak dla mnie temat można zamknąć.

Edytowane przez Dave83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego kabla od anteny do switcha się nie prowadzi. Najczęściej 5 albo 9 przewodów. Każdy odcinek po np. 15m i już masz całą rolkę... Do tego złącza kompresyjne itp, tzw grucha dachówkowa do wprowadzenia przewodów itp.. . To wszystko kosztuje...

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kfm877, jest jeden przewód do Unicable. To nie Quattro i nie instalacja z multiswitchem i tylko z jednym satelitą.

 

Nie zabraniam nikomu zarabiać, bo za dobrą robotę należny się zapłata. Byłem tylko ciekaw czego mogę się spodziewać w ramach opcji z montażem i dostałem odp.

Edytowane przez Dave83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...