Skocz do zawartości

Gniazdo RTV Sat w instalacji - brak wyjścia FM?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie ponieważ firma robiąca (nową) instalację antenową w domu zamontowała antenę FM + antenę TV + antenę SAT. Wszystkie kable spotykają się w skrzynce. TV łączy się z FM w jeden kabel, następnie wpada do multiswicha i łączy się z SAT. Z multiswicha wychodzą już pojedyncze kable. Firma poprowadziła do salonu 2 kable z multiswicha (aby mieć 2 źródła SAT - do nagrywania). Wszystko wydaje się ok, ale... po pierwsze oba kable wsadzili do jednej puszki. Po drugie jako gniazda zamontowali coś takiego:

 

05599444786927454228.jpg

 

Czyli są tylko 2 wyjścia. Jedno oznaczone jako TV, drugie jako SAT. Dodatkowo są tu informacje IN oraz OUT. Nie rozumiem za bardzo co to za gniazdo. Nie ma stricte wyjścia radiowego, więc nie wiem jak podłączyć antenę np. do wieży. Drugi kabel jak rozumiem jest schowany w puszce pod gniazdem. Instalator coś wspominał, że trzeba by nawiercić gniazdo i podłączyć bezpośrednio dekoder do tego drugiego kabla. Wszystko się to jakoś kupy nie trzyma. Czy:

- nie powinno być tutaj gniazda z 3 wyjściami (dodam, że w dwóch innych pokojach zamontowali takie same gniazda)

- faktycznie można bezpośrednio połączyć kabel do dekodera bez przechodzenia przez gniazdo (choć na moje oko to powinni byli dać ten drugi kabel do osobnej puszki)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

(aha, generalnie po podłączeniu TV i dekodera do tego gniazda wszystko działa - jest naziemna, jest satelita)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...