Skocz do zawartości

Korona Królów - serial historyczny TVP


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo Spidersweb's to znani i wybitni krytycy filmowi :) Jakby Polacy płacili abonament, to mogliby oczekiwać czegoś lepszego, teraz jest jak jest. Płaci kilkanaście procent obywateli, przy czym większość stanowią Ci, którzy zaczęli to robić 30 lat temu i wcześniej, a jeszcze nie osiągnęli wieku, który uprawnia ich do zwolnienia. Mnie osobiście to poraża, te jęczenie, jak jest źle i w ogóle.

 

Prawidłowość jest jedna - jak pojawia się informacja o uregulowaniu finansowania mediów publicznych czytam posty typu "i tak nie oglądam", "niech się wypchają". "nie mam telewizora", nie oglądam kanałów TVP", "wykasowałem TVP z listy", "złodzieje"... Z kolei w sytuacjach jak ta (nowy serial) czytam zawsze, że "kicz", "tandeta", wstyd". No jakimś cudem każdy nagle ma telewizor i ogląda.

 

Wg mnie Polacy po prostu nie zasługują na nic więcej, jak tylko właśnie kicz i tandetę. Dla Niemca skąpienie tych kilkunastu euro miesięcznie na media publiczne to byłby po prostu wstyd. 


Sorry, ale jak ktoś nie płaci obowiązkowego wciąż abonamentu, to tracici wszelkie prawo do narzekania. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem TVP to nie BBC i nie umie kręcić seriali na takim poziomie jak Brytyjczycy. Kolejną kwestią jest brak odpowiedniego budżetu i scenarzystów. 

Jakby abonament płaciło 80% a nie jak obecnie 10% to byłoby budżet i wiele innych rzeczy. Mając ograniczone środki to nawet z dobrego scenariuszu powstaje coś przeciętnego.

 

Wie ktoś ile ma mieć odcinków ten serial ?

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby abonament płaciło 80% a nie jak obecnie 10% to byłoby budżet i wiele innych rzeczy. Mając ograniczone środki to nawet z dobrego scenariuszu powstaje coś przeciętnego.

 

Wie ktoś ile ma mieć odcinków ten serial ?

Mad ale ile lat można tłumaczyć wszystko co dzieje się w TVP tym, że mało osób płaci abonament? Ja słyszę takie wymówki od przynajmniej 10. Niech w końcu politycy robią coś z tym w formie prawnej, a nie płaczą, że ludzie nie płacą abonamentu. Jakoś w innych krajach sobie z tym poradzili tylko nie w Polsce. Przegapiłem 2 pierwsze odcinki a chetnie bym to zobaczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nawiasem mówiąc nie przekonał mnie wiarygodnie,że pomiary Netii muszą zawyżać oglądalność TVP, dlaczego akurat właśnie jej, a nie Polsatu czy TVN? Przecież mają abonenci tej kablówki i do tych kanałów dostęp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.msn.com/pl-pl/rozrywka/tv/absurdalne-wpadki-w-koronie-królów-widzowie-oburzeni-serial-będzie-królem-memów-wstyd-i-wielka-szkoda/ar-BBHMtwZ?ocid=spartanntp

Serial, którego akcja toczy się w średniowiecznej Rzeczypospolitej, miał przybliżyć publiczności narodową historię. Niestety, już na początku wyszło inaczej. "Korona Królów" rozpoczyna się sceną, w której odprawiana jest modlitwa "Zdrowaś Maryjo", która, jak zauważył jeden z internautów, powstała 200 lat później niż wydarzenia z serialu.

Zaraz powstanie pełno memów z tym serialikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni są mało wiarygodni. Netia ma więcej nadajników badawczych niż Nielsen. Dobrze, że Nielsen zapowiedział rozdanie kolejnych kilka tysięcy dekoderów mierzących oglądalność bo wstyd jaką oni to metodą robią przy jakiej skali.

 

A co do samego serialu ja wiem, że jest moda na hejtowanie wszystkiego co robi TVP, ale serio ten serial jest w miarę okej. Jedyny błąd to fakt, że widać mały budżet tej produkcji i tyle. Porównywanie czegokolwiek robionego w PL do amerykańskich hitów jest nieporozumieniem. Na tle tureckiego serialu też póki co wypada to średnio, ale sam pomysł zrobienia takiej produkcji okej. Mam nadzieję, że serial się jeszcze rozkręci. 

Edytowane przez najman12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolina Korwin Piotrowska o "Koronie Królów". Osobiście myślę, że tej telenoweli nikt nie uratuje, chyba, że zwiększą budżet, zatrudnią lepszych scenarzystów i aktorów.

 

https://teleshow.wp.pl/karolina-korwin-piotrowska-o-koronie-krolow-rozmodlona-kruchta-z-tektury-6205129224091265a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to,że Ci wszyscy krytycy napędzają oglądalność. Bo raz- bardzo wiele osób dowiedziało się,że taki serial w ogóle powstał, po drugie wielu nawet jak im się nie podoba to będzie oglądać dla właśnie beki, po trzecie takie gatunki i fabuła wielu interesuje, bo większość społeczeństwa nie jest tak wyrafinowana jak Ci krytycy, po czwarte - Im większa krytyka tym reakcja jest odmienna- podobny mechanizm jak z Disco Polo. 4 odcinek oglądalność na podobnym poziomie jak trzeci,a w "W" intensywna promocja. Jak widać z punktu widzenia TVP może to być strzał w "10" patrząc jaką oglądalność miała wcześniej będąca w tym paśmie "Rodzina wie lepiej". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)chyba, że zwiększą budżet, zatrudnią lepszych scenarzystów i aktorów.

A potem kolejny festiwal - "Kurski wydaje miliony z naszych pieniędzy", "Kurski wyprodukował najdroższą telenowelę w historii", "Telenowela w cieniu długów TVP", itp itd.

 

Dziwi mnie, że media publikują recenzje telenoweli TVP autorstwa osób, które pracują w konkurencyjnych do TVP mediach. Niby co dziennikarka TVN miała powiedzieć o tej produkcji? Że to arcydzieło? Pomyślcie przez chwilę :)

 

Podobnie było z koncertem zakopiańskim. Nie można było ponabijać się z oglądalności, to przyczepiono się do kosztów.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem kolejny festiwal - "Kurski wydaje miliony z naszych pieniędzy", "Kurski wyprodukował najdroższą telenowelę w historii", "Telenowela w cieniu długów TVP", itp itd.

 

Dziwi mnie, że media publikują recenzje telenoweli TVP autorstwa osób, które pracują w konkurencyjnych do TVP mediach. Niby co dziennikarka TVN miała powiedzieć o tej produkcji? Że to arcydzieło? Pomyślcie przez chwilę :)

 

Nie mierz innych swoją miarą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nic dziwnego, że broni, w końcu to prezes TVP, więc dziwne gdyby krytykował. Musi święcić oczami za to, że coś takiego trafiło na antenę TVP i gdzie połowa Polski drze z tego dzieła łacha. Jednak dzięki temu może coś pójdzie na plus i zatrudnią lepszych scenarzystów, lepszych aktorów (przede wszystkim z lepszym warsztatem aktorskim niż Mateusz Król) i zwiększą budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...