Jump to content

Recommended Posts

Specjalne zapewne dlatego, że prezydent Duda będzie jedynym gościem programu, rozmowa z nim wypełni cały czas antenowy, a jest związana między innymi z tym, że niedługo miną 4 lata od rozpoczęcia urzędowania.

• Thanks 1

Wydanie specjalne, bo sam Solorz bawi się w różne specjalne akcje związane ze swoimi newsowymi mediami.

• Confused 2

Dzisiaj w ''Wydarzeniach i opiniach'' jedna z gości programu, profesor Monika Płatek cytowała na antenie wulgaryzmy użyte na sobotnim marszu równości w Płocku, po czym prowadzący Bogdan Rymanowski się zdenerwował.

Od jakiego czasu to się powtarza. Dlaczego tak często PN w godzinach przedpołudniowych nadaje serwisy że studia Polsat Rodzina?

Mój telewizor kazał mi zaktualizować kanały - Zrobiłem to i jestem w szoku mam Polsat News.

• Upvote 1

Ja też mam Polsat News za darmo na kanale 30 (Szczecin/Kołowo). W końcu Polsat News jest dostępny za darmo na NTC z czego bardzo sie cieszę, dzięki Zygmunt.

• Haha 1

Wrocław - kanał 42. :)

MUX-4

Kanał: 42 (642 MHz)

Polaryzacja: H

FEC: 3/4

GI: 1/8

Standard/Modulacja: DVB-T/64QAM

Pasmo: UHF

SK_POLSNEWS.png Polsat News

• Upvote 1

Polsat News HD dostępny dla każdego kto ma HbbTV na MUX-2 lub MUX-4 oraz na 4 testowych nadajnikach.
Wersja SD dostępna na MUX-4.
Kto wie, może Polsat ruszyłby z emisją swoich kanałów w wersji HD w HbbTV zanim DVB-T2 nie ruszyło

Jak zaznacza sam nadawca są to "testy" więc ciekawe ile potrwają.... Może taki myk na czas wyborów parlamentarnych ??

2 godziny temu, Frontowiec napisał:

[…] dzięki Zygmunt.

Nie myśl sobie, że zębaty zrobił to bezinteresownie w ramach swojej wspaniałomyślności ;) 

• Like 1
  • Upvote 1

W ramach tv hybrydowej jest Polsat News HD jednak wygląda mi to na SD.

4 godziny temu, Emil.1603 napisał:

Szkoda, że dopiero teraz. Większej konkurencji, ani zagrożenia dla TVP INFO nie stanowią.

Przez  kilka miesięcy testów mogą podnieść statystyki oglądalności, tylko musiało by to zostać dobrze nagłośnione.

No właśnie ,było jakieś info w "Wydarzeniach"  o tym ?

Wydaje mi się że zostawią to potem już i tak odkodowane bo pewnie bardziej im się opłaca zarabiać na tym kanale z reklam za darmo niż jak mała część ludzi ma wykupiony pakiet w NTC.

A jak ktoś odbiera multiplex lokalny z Rybnika (MUX-L2) to też ma Polsat News ?

Edited by Repoman

9 godzin temu, wislok napisał:

Głównie to TV hybrydowa,a oglądalności w internecie Nielsen nie bada. 

Wcale nie. W 4 aglomeracjach powstał dodatkowy "multipleks" z samym PN w rozdzielczości HD (nawiasem mówiąc, takie multipleksy z jednym kanałem to trochę marnowanie pasma, ale i tak dużo lepsze to niż nic).

Z tego co zrozumiałem z komunikatu Polsatu, również w dotychczas płatnym MUX4 puszczono odkodowany PN. 

OK, raczej to nie jest cały kraj, ale duże skupiska ludności powinny być w stanie odbierać ów kanał na zwykłym telewizorze czy dekoderze z klasycznym DVB-T.

Na pasku Polsat News jest info o odkodowaniu sygnału w DVB-T. Niestey w blokach  nie zwsze będzie dostępny ponieważ anteny zbiorcze strojone kanałowi nie wpuszczają sygnału. Mój blok jest jedyny na osiedlu z sygnałem MUX IV w instalacji zbiorczej, więc każde mieszkanie otrzymało dostęp do Polsat News.

Pod jakim numerem LCN wyszukuje się Polsat News HD z testowych nadajników ?

Edited by maks27

A czy ktoś może się orientuje, czy kanał można odbierać w NTC w okolicach Konina, lub Koła?

Edited by Solderowy123

To teraz sygnał dotrze do większej ilości odbiorców. Konkurencja dla TVP info. 

• Upvote 2