Skocz do zawartości

GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet jeśli Polsat News będzie FTA to nie znaczy, że abonenci innych platform niż CP go obejrzą... 8)

 

Pewnie FTA nie będzie, ale gdyby nawet był, to nie byłoby problemu wyszukać ten kanał samemu i dodać do listy. Tylko, że nie na wszystkich dekoderach naszych platform cyfrowych da się coś takiego zrobić. Na większości sprzętu Cyfrowego Polsatu taka operacja jest możliwa. Przykładem może być Cartoon/TCM. Wyszukujemy, dodajemy do listy i mamy dwa oddzielne kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że abonenci Cyfrowego Polsatu nie będą mieć problemu z odbiorem kanału Polsat News jeśli tylko powstanie, bez względu na to czy będzie zakodowany czy też FTA.

 

Załóżmy teraz, że będzie FTA. Czy abonenci pozostałych dwóch platform będą mogli wyszukać ten kanał na swoich dekoderach?

Bo jeśli dobrze pamiętam były narzekania, że niektórych programów FTA N-ka czy też Cyfra+ nie dodała do swojej listy.

 

Przykład: Na liście CP nie ma np. ITV czy też oddzielnego TCM. Wyszukuję samodzielnie , dodaję do listy i mam. Czy tak samo można zrobić na dekoderach od pozostałych platform?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat News jeśli będzie FTA to pewnie będzie na dekoderach innych platform, bo tam abonenci (oprócz Stronga od Cyfry) nie mają możliwości samodzielnego wyszukania kanałów, więc tam dają wszystkie polskie kanały jakie są FTA, a w CP nie muszą dawać wszystkiego. Dlaczego? Dlatego, że abonenci mogą sobie sami wyszukać, takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a w CP nie muszą dawać wszystkiego. Dlaczego? Dlatego, że abonenci mogą sobie sami wyszukać, takie jest moje zdanie.
Sami mogą sobie wyszukać? A pamiętasz, jak dużo żalu polało się ze strony abonentów CP tutaj na Forum, że platforma dłuuuuugo po starcie nie dodawała TV Silesia do oficjalnej listy? Nie oszukujmy się, nawet połowa (jak nie więcej) abonentów nie potrafi w pełni obsłużyć posiadanego odbiornika. Wnioskuję to po problemach, które często są poruszane na Forum. :) Co do PolsatuNews, to na pewno bardzo szybko kanał ten zagości na oficjalnej liście, może nawet przed startem Polsat News dostanie swój numerek na oficjalnej liście platformy. :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zainteresowanie kogoś TV satelitarną, ogranicza się jedynie do oglądania programów, to dla niego dodanie kanału na listę, jest główną informacją o jego istnieniu. Na pewno jest wiele osób, co nie wie o możliwości oglądania rozdzielonego CN i TCM, Edusatu, czy ITV, mimo, że nadają od dłuższego czasu. A wracając do tematu, to już teraz można przypuszczać, pod jakim numerem na liście CP ten kanał będzie. Jeżeli chodzi o pozostałe platformy, to jeżeli będzie FTA, to C+ pewnie go doda do listy, natomiast n-ka może go nie dodać, ze względu na to, że będzie konkurencją dla TVN 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z tym Polsat News może być taka sytuacja że pierwotnie będzie on tylko w Cyfrowym Polsacie a dopiero później w innych platformach-w zależności od tego czy szefostwo tych platform dogada się co do ceny z właścicielem Polsatu.Bo może być też taka sytuacja,że właściciel Polsatu krzyknie zbyt wysoką cenę za jego udostępnienie innym platformą np.Cyfrze,N

na którą nie zgodzą się właściciele tych że platform i wtedy abonenci Cyfry i N-ki nie zobaczą Polsatu News.Niektórzy twierdzą że ten kanał powinien być FTA ponieważ uważają że powinien on trafić do jak największej liczby osób.A mi się właśnie wydaje że jak ktoś zainwestował duże pieniądze w ten kanał np.kupił helikopter to chce mieć z tego jakieś korzyści myślę tu oczywiście o pieniądzach.Dziwi mnie tutaj też reakcja niektórych użytkowników konkurencyjnych platform,którzy gdy Polsat wprowadza jakiś nowy kanał to od razu chcieliby go mieć również u siebie,a wcześniej oni piszą że Cyfrowy Polsat to najgorsza platforma.Ja mam Cyfrowy Polsat i nie zazdroszczę abonentom Cyfry że mają np.Canal+.Canal+ Sport.Trzeba po prostu zacząć więcej doceniać to co się ma a nie ślepo patrzeć na innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z tym Polsat News może być taka sytuacja że pierwotnie będzie on tylko w Cyfrowym Polsacie a dopiero później w innych platformach-w zależności od tego czy szefostwo tych platform dogada się co do ceny z właścicielem Polsatu.Bo może być też taka sytuacja,że właściciel Polsatu krzyknie zbyt wysoką cenę za jego udostępnienie innym platformą np.Cyfrze,N
Jak n-ka i Cyfra będzie musiała jeszcze zapłacić "haracz" Polsatowi za kanał informacyjny, to widzę raczej nikłe zainteresowanie konkurencji tym kanałem. Zresztą n-ka tak nie będzie zaintersowana Polsatem News, bo mają już TVN 24. :] Aha, wydaje mi się, że nowy projekt Polsatu będzie tworzony na potrzeby słonecznej platformy, tj. przyciągnięcie więcej abo do siebie, jeszcze z kablooperatorami podpiszą umowy. A z resztą... pożyjemy, zobaczymy (stara śpiewka). :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

CP bardzo pieczołowicie chroni swoje kanały (czyt. kanały markowane nazwą Polsat) przed konkurencyjnymi platformami, że jakoś wątpię by chcieli się podzielić Polsatem News. Według mnie jedynie kablówki i może pakiet TP będą posiadać ten kanał, o ile zainteresowanie będzie takim projektem :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

W jakimś stopniu o powodzeniu zdecyduje również miejsce kanału na liście, tym bardziej, że bardzo duża liczba abonentów korzysta z listy utworzonej przez Cyfrowy Polsat. Wystarczy, że po wystartowaniu ,,Polsat News" umieszczony zostanie na pozycji 10 w miejsce ,,Dla Abonentów", czyli obok TV Biznes i podejrzewam, że masa osób zatrzyma się na tym kanale. :D:D:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pudziesz Polsat News z 10tki...

 

Mają miejsce za Superstacją...

Ogólnie uważam aby kanały były posegregowane, a nie był taki piep...

na co jest TV Biznes na 9 skoro kanały o profilu info są na pozycji od 43?? W miejsce TV Biznes powinni dać TV Puls, to samo sie tyczy Polsat Sport HD, powinien być na pozycji 10 a nie 6! Na 6 mogą już dać w ostateczności Dla Abonentów lub inny kanał...

 

A tak wg. mnie powinna wyglądać lista, zachowując cechy obecnej..

http://www.sobe.yoyo.pl/My%20list/mylist.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak kiedyś będą musieli zrobić reorganizację listy :> następne kanały w kolejce czekają, a miejsca na liście już coraz mniej przecież :] wtedy pewnie znajdzie się lepsze miejsce dla Polsatu News :wink:

@KwiateK - Polsat Sport HD test - obecnie jest na 5 pozycji, a nie na 6 :wink: A ta lista, którą proponujesz to nawet ciekawa - miejsce dla MTV Two, Viasat-ów, The History Channel SD i HD, Discovery HD, Jim Jam, Nick i osobnego TCM :brawo: tylko te kanały HD ( tj. PS HD, Eurosport HD, HBO HD i Discovery HD) to muszą być przed kanałami w wersji SD :roll: poza tym Polsat pewnie nigdy nie odda pozycji 1 i 2 dla kanałów TVP oraz pozbawiłeś abonentów dostępu do kilku kanałów m.in.: E!, Tele5, Polonia1, TVS, Podróże TV, TVP Polonia, TVP Kultura, Mango 24... :lol2: - tyle tematem off topu :/:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda Sakowska, która w maju kończy pracę w TVN24, przechodzi do powstającego kanału informacyjnego grupy Polsat - Polsat News. Według informacji portalu wirtualnemedia_pl, Sakowska pojawi się na wizji dopiero w grudniu, ze względu na długi zakaz konkurencji. Będzie prowadzić serwisy, a także pracować w roli wydawcy.

Prezenterami kanału Polsat News będą "starzy znajomi" z ekranów Polsatu oraz TV Biznes. Powstającą stację wesprze ekipa Biznes Wydarzeń: Joanna Wrześniewska-Zygier, Artur Kaczmarski i Wojciech Szeląg, który został jednocześnie szefem biznesu Polsat News. Serwisy prowadzić mają także była reporterka TV Biznes Agnieszka Gozdyra i Marek Kacprzak, który w przeszłości prowadził Wydarzenia na antenie Polsatu, a obecnie pracuje w redakcji dziennika Polska. Korespondentem stacji w Londynie zostanie Jakub Górski, wcześniej związany z Polskim Radiem.

za: wirtualnemedia_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym się tutaj kierują osoby tworzące ten kanał... Z ramówki TV Biznes znikają "Biznes Wydarzenia" i "Wybierz gospodarkę" - przecież te programy jak najbardziej pasują do stacji biznesowej, a niedługo już będą produkowane wyłącznie dla Polsat News :woot: Oj bieda w tym Polsacie, aż piszczy :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat News ruszy 1 czerwca

 

Zapowiadany już wcześniej kanał Polsat News ruszy z emisją dnia 1 czerwca 2008 roku. Będzie nadawany z licencją przyznaną przez brytyjskiego regulatora medialnego Ofcom, ponieważ proces uzyskania koncesji w Polsce trwa zbyt długo. KRRiT już 1 kwietnia wydał uchwałę, ale emisję można rozpocząć dopiero do podjęciu decyzji przez radę - nie wiadomo jak długo to potrwa.

 

 

Szybkość procedur w Wielkiej Brytanii związanych z przyznawaniem licencji jest nieporównywalnie większa względem polskich realiów. Polsat News otrzymał pozwolenie w ciągu dwóch tygodni od złożenia wniosku do Ofcomu! A KRRiT to jedna wielka biurokracja.

 

Kolejnym problem była dla nowej stacji zmiana nazwy - wstępnie kanał miał się nazywać Polsat 24, jednak po jakimś czasie postanowiono przemianować go na Polsat News. Problemem dlatego, że jest to w Polsce formalność bardzo czasochłonna, a nadawcy zależy na szybkim starcie. Kanał miał ruszyć 7 czerwca, ale zgodnie z nowymi informacjami jego start ma odbyć się już 1 czerwca.

 

Do chwili otrzymania koncesji od KRRiT Polsat News będzie działał na podstawie licencji Ofcomu. W tym czasie brytyjska spółka będzie nadawcą programu, a Polsat dostawcą zawartości.

 

Po czekać na KRRiT, oto przykład dla innych kanałów czekających na koncesję.

Jeśli chcą wystartować 1 czerwca to myślę, że za kilka dni możemy się spodziewać jakichś testów na 11158V :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...