Skocz do zawartości

GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A może BBC CNN Polsat 24 News INFO :lol: i mamy pierwszy w Polsce (nie wiem, ale może i na świecie) kanał informacyjny z najdłuższą nazwą :twisted::D , a jeśli byłby pierwszy na świecie to i zainteresowanie nim za granicą pewnie by się znalazło :wink::D, ale wiadomo oczywiście, że tak nie będzie :wink: Pozatym czy nazwa jest tak ważna - jeśli nie zaoferują nic ciekawego to nawet dobra nazwa im nie pomoże odnieść sukcesu w stworzeniu dobrego kanału informacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polsat24... nawet nazwy sobie wymyślić dobrej nie mogli tylko już kradną patenty /......../

 

 

Po pierwsze- 24 nie jest własnością TVNu tylko długością nadawania kanału.

 

bylo by mi po prostu wstyd brac czyjes patenty zamiast wymyslic cos swojego. tak jak smieszyla mnie opcja cz24 i 24cz (czy jakosc tak).

 

jest tvn24, tvp info, wiec polsat24 albo polsat info bylo by dla mnie slab, proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Co np. Francuzów obchodzi polska polityka?

Tyle samo co Polaków polityka w innych krajach :)

Tak jak Polacy nie będą oglądać np. Ryga24, tak Francuzi nie będą oglądać Polsat24.

Może powiesz, że nikt w Polsce nie ogląda France24 czy SkyNews?

Warto chyba zerknąć na zagraniczną stację aby dowiedzieć się jak jedna społeczność jest postrzegana przez drugą ;)

Dodatkowo w Europie mieszka wielu Polaków czy osób polskiego pochodzenia, sadze, że warto wziąć ich pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat 24 powinien być w przeciwieństwie nastawiony na informacje ze świata, bo jak tak patrze jak tvn24 dusi się w tym polskim piekiełku - to się płakać chce. Obecnie jeśli chce poznać informacje ze świata włączam Al Jazirre ENG, bo pokazują takie zapomniane miejsca świata, mają swoich reporterów wszędzie, to się bardzo ceni. Polsat nie musi mieć reporterów wszędzie żeby robić dobry program o świecie, wystarczy że są Reuters i inne agencje informacyjne, od nich kupuje się newsy, podkłada polski komentarz, a do studia zaprasza ekspertów którzy mogą powiedzieć i przyblizyć nam sytuacje dajmy na to w Darfurze lepiej niż niejeden korespondent zagraniczny kosztujący wiele PLN.

Wg. mnie powinni postawić na tą niszę!

A SuperStację przekształcić w stację strikte konkurującą z tvn24.

 

... :D mój typ nazwy to "Polsat BBC World".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pitter - i zgodzę się i nie :)

Nie wiem czy dużo osób ogląda France24. Ogląda ktoś z forumowiczów? Poza tym nawet jeśli się ogląda, to tylko w wielkich momentach typu wybory prezydenckie itp.

CNN i BBC to ludzie chyba dla szkolenia języka oglądają, ewentualnie chcą mieć obraz newsów z szerszej perspektywy niż swój kraj.

 

Tak na marginesie - bardziej widownię interesują newsy z USA, niż takiej Łotwy, Ukraniny czy Polski. Prosty przykład - prezydenta USA znasz, a Grecji nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja France24 nie oglądam, wolę inny Francuski - Euronews :) (i żadne "wielkie" momenty nie są potrzebne).

Nie wiem czy ludzie bardziej wolą newsy z USA niż Europy, to sondaż jakiś trzeba by przeprowadzić :P Mnie osobiście bardziej interesuje sytuacja w Europie.

 

Z tym Greckim prezydentem to przegięcie, niewielu ludzi potrafi poprawnie wypowiedzieć tamtejsze nazwiska, a co dopiero zapamiętać ;) Takie USA ma doby "marketing".

A ciekawe, jakby tak zapytać Europejczyka o polskiego prezydenta - duża szansa na usłyszenie poprawnej odpowiedzi? ;) możliwe, że się interesują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nawet nie chodzi mi o to, że ludzie bardziej interesują się informacjami zza wody niż z Europy, tylko że kraje typu Polska, Litwa, Estonia, Czechy nie mają takiego parcia na szkło "europejskich i światowych telewizorów".

 

Czy polskiego prezydenta znają? Myślę, że mogą wiedzieć o paradoksie bliźniąt :P Ale nazwiska to chyba od nich nie usłyszysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczycie, że ruszą w tym roku (może prezent na Mikołaja), bo doskonale wiedzą, że walka o abonentów rozpoczęła się na dobre jak nigdy dotąd. Mogliby tylko wymyślić inną nazwę, ponieważ 24 kojarzy się raczej wszystkim z kanałem TVN-u.

:D:D:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Polsat24 rozpocznie nadawanie po otrzymaniu koncesji

 

Zygmunt Solorz-Żak – biznesmen i właściciel Telewizji Polsat – zdradził w wywiadzie dla Rzeczpospolitej, że nowa stacja informacyjna rozpocznie działalność po otrzymaniu przez nadawcę koncesji od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

>>Więcej

 

Z tego newsa wynika, że kanał jednak będzie kodowany, ale na potwierdzenie tego trzeba czekać do jego startu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna propozycja z tym polsat 24 mam nadzieje ze beda promowac bardziej lewicowe poglady tak jak superstacja bo tej po paki z tvn 24 mam juz dosc. Ciekawi mnie czy udostepnia go do n-ki i cyfry czy tylko beda go mieli na swojej platformie cyfrowej, swoja droga gdyby chcieli dotrzec do jak najszersze liczby odbiorców to nie powiini go kodowac i dac fta najszerzej jak sie da..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wierzę, że ten projekt szybko uda się przygotować. TVN24 szykowali chyba ponad 2 lata, a i tak wszyscy pukali się wtedy w czoło. TVN24 wyróżnia się trochę wobec innych kanałów tego typu (niewiele polityki międzynarodowej, bardzo dużo wiadomości z regionów, polityka dla "zjadacza chleba") i pewnie tą drogą pójdzie też Polsat. Nie wierzę jednak w powodzenie tego kanału, jeśli nie będzie szeroko dostępny - zapewne będzie go trudniej wrzucić do analogowych kablówek (szczególnie jeśli będzie płatny), a i na wyłączność w CP nie będzie produktem bardzo pożądanym (Po co mam kupować CP dla Polsatu24 skoro informacje mam w TVN24). TVN24 ma bardzo silną markę i szczególnie w ciągu ostatnich 2 lat wrósł w krajobraz polityczny. Magazyn 24 godziny, konferencje, transmisja obrad czy wystąpień - wiele razy polityka podporządkowywała się TVN24. Wynika to zarówno z braku konkurencji, ale też z profesjonalizmu stacji. Polsat buduje kanał od zera i musi toczyć batalie na wszystkich frontach, jeśli chce się liczyć. Dlatego uważam, że u podstawy tego wszystkiego powinna być albo emisja FTA (która jednak niewiele daje, bo oglądalność grupy FTA nie jest brana pod uwagę albo emisja we wszystkich platformach i możliwie największej liczbie kablówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zupełnie odmiennego zdania. TVN 24 popadł w rutnę a ta szkodzi i nadawcy i odbiorcy, a przede wszystkim nam. TVN24 ogranicza się do kilku "gwiazd" politycznych i to ich gubi. Przez to programowo staje się monotonny i nijaki. Przewietrzenia wymagają redaktorzy, którzy z tytułu "zasiedzenia", w tym kanale, postradali swój blask z dawnej świetności. Poprostu coraz bardziej matowieją stając się nudziarzami, myśląc, że są rutyniarzami.

Wiele informacji, choć istotnych dla życia politycznego i gospodarczego, zostaje niepotrzebnie "wykrzyczanych", jako forma "wielkiej" sensacji, a innym razem z wielką przesadnością, co do rangi tej informacji. Nieustająco i nudząc wyklepana głosem i w czerwonym pasku po oczach.

Widzę jak najbardziej miejsce dla następnego kanału informacyjnego - bez wzgledu na to, kto będzie nadawcą. Na tym "polu" jest jeszcze wiele do zrobienia, w sposobie przekazania i pokazania tej samej informacji. Przynajmniej ja, na taki kanał czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitwa między TVN24, a Polsat24 będzie taka sama jak między TV Biznes a TVN CNBC...

Ja nie mówię, że format polsatowski będzie zły, ale na pewno zapał do pracy minie im bardzo szybko... tak szybko jak SuperStacji.

W takich stacjach informacyjnych nie da się (moim zdaniem) zaskoczyć widza. Tak więc albo będą zawsze w cieniu TVN24, albo muszą postawić na coś innego - SuperStacja postawiła na ośmieszanie się i to nie jest dobra decyzja.

W stronę NakedNews (nagich faktów) chyba nie pójdą, no chyba że wymienią kadrę pracowniczą :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
TVN 24 popadł w rutnę a ta szkodzi i nadawcy i odbiorcy, a przede wszystkim nam.

 

A my to nie odbiorcy? :D:D:wink:

 

Macie może najnowsze wyniki oglądalności TVN 24 i Superstacji? Ciekawi mnie to, ponieważ chyba nie doceniamy oglądalności Superstacji. Wystarczy zobaczyć jak dużo ludzi do nich dzwoni w czasie programów ,,na żywo".

 

Żeby nie odbiegać od tematu. Jeśli Polsat 24 byłby FTA, to wróżę temu kanałowi największą popularność wśród kanałów informacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...